Jak prochází data českou ekonomikou, když slyšíme superlativy nad zářným vedením minulé vlády a zoufalým pláčem zaměstnavatelského svazu? Neměl by statistický úřad vysvětlit mnohé ukazatele, které příliš nezapadají do sebe?

 

Odbočme na úvod do USA, kde ekonomický server Roklen.cz popisuje tutéž záhadu

Američané jsou dnes bohatí jako nikdy dříve a nezaměstnanost se od vypuknutí krize snížila na polovinu. Ekonomové však varují, že na oficiálních údajích z amerického trhu práce něco nesedí.

 

Tak nízko jako dnes byla americká nezaměstnanost od druhé světové války vlastně jen v několika málo krátkých fázích. Miliony Američanů v nejlepších letech totiž opustily trh práce a práci ani nehledají. A protože nehledají práci a nejsou tedy zaznamenáni v oficiální statistice, tak se o jejich situaci prakticky vůbec nemluví.

Šestina mužů v nejproduktivnějším věku nemá žádnou práci. Situace je dramatičtější než v době hospodářské krize ve 40. letech,“ varuje podle německého serveru Welt ekonom Nicholas Eberstadt z liberálního ekonomického institutu American Enterprise Institute.

V knize „Men Without Work“ popisuje Eberstadt tento vývoj jako americkou neviditelnou krizi. Ještě v šedesátých letech prý pracovalo téměř 100 % mužů ve věku 25 až 54 let, od té doby ale tato hodnota stále klesá. Americká vláda odhaduje, že z oficiální statistiky vypadlo již deset milionů mužů ve věku 25 až 54 let. Velká část těchto lidí žije z peněz svých blízkých nebo jsou kvůli své pracovní neschopnosti v předčasném důchodu. Velmi nízká podpora pak většině stačí jen na přežití v hodně nuzných podmínkách. Jen 10 % mužů, kteří nepracují, ale nejsou ani vedeni jako nezaměstnaní (studují nebo se jinak vzdělávají). Zbylých 90 % podle Eberstadta nic smysluplného nedělá.  Americká neviditelná krize. S čím si ekonomové neví rady?

 

Vraťme se do České republiky - ani u nás údaje z trhu práce a realita nesedí

televize hlásá, jak zoufalý je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, či pracovníků, kteří by skutečnou práci chtěli. A prý především Praha je na tom katastrofálně a musíme přijmout 200 000 a více pracovníků. Jenomže jak naložit s fakty, které i u nás naznačují, že pravděpodobně je stejný problém jako v USA? I u nás  vláda ČSSD buď přes ministryni Marksovou a premiéra Sobotku předkládala data, která neodpovídala skutečnému stavu, nebo vůbec veřejnosti data nedávala.

 

Jaké autentické skutečnosti podezření evokují?

Nedostatek pracovníků nutí ziskové firmy, aby razantně zvedly platy. Tím přetáhnou ty kvalitní, ale neprosperující nemohou přidat a zanikají. Jenomže u nás se zvedala minimální mzda z nařízení vlády a co hůř: dokud stát nepřidal paradoxně státním úředníkům, lékařům, hasičům, učitelům a všem ostatním z mandatorních výdajů, platy se neměnily. Dokonce jaká je situace nyní na pražských pracovních úřadech a platových relacích? Můžete sehnat zaměstnání, ale nabízený plat je i na Václavském náměstí jako minimální mzda až do výše 14 000 hrubého ve službách a 18 000 hrubého v kvalifikovaných profesích. Je pak divné, že všechny stánky či většina prodejen na Václavském náměstí je obsazena Ukrajinci, zatímco čeští muži těžko shánějí práci, se kterou by uživili rodinu a ještě měli na činži, která se pohybuje kolem 15 000 Kč/měsíc  i v okrajových částech Prahy? Pouze jsou nabídky na řidiče, vysokozdvižné vozíky, skladníky a úklid. A když vystoupí starosta z Karviné, že platový průměr v Praze je vysoký, lze nabídnout pouze jediné: přijďte do Prahy na úřad práce a zeptat se na nabídky s výší platu. Horentní sumy jsou za předpokladu, že jako uklízečka máte kvalifikaci se znalostí němčiny, angličtiny či francouzštiny.

 

A další tlak feministek v čele s Jourovou, která bere třičtvrtě miliónu měsíčně zní:

Chlapi berou statisticky strašně moc, my ženy máme právo na stejný plat. Nikoliv na stejnou práci, ale na stejný plat. Když pomineme, že statistiky tragicky kulhají a metologie by západní státy měly udělat věrohodné a skutečné, nevidíme nikde ženy, které by skutečně pracovaly. Mimo toho, že jsou používány především jako mluvící hlavy všech úřadů, institucí, médií a když je práce na silnici, v lese, v polomech a kalamitách o feministickou ženu nikdo nezavadí! (Nechť promine ta část žen, které nejsou vidět a dřou do úmoru či datlují do počítače jako zběsilé)

Nová ministryně práce a sociálních věcí by měla jako první úkol zadat podřízeným, aby nejdříve kvalifikovaně vytvořili databázi skutečně nezaměstnaných, skutečných a pseudo invalidů, zadat zdravotním pojišťovnám prověrku všech invalidů ve skupinách, které nejsou jednoznačné (např. ztráta končetiny apod.), a na to nasadit nové přehodnocení různých dávek.

 

ilustrační

 

Další neuvěřitelná zvrácenost: například proč úředníkům, pracujícím v HorníDolní, kteří mají poloviční náklady na bydlení a služby než ve velkoměstech, Marksová, Šabatová a Dientsbier vyrovnali platy, takže ženy ve  městech nemají skoro ani na činži, zatímco v malých obcích si proti průměru žijí nad poměry?

Pokud tyto zločiny po ČSSD vláda Babiše odstraní a veřejnosti předloží věrohodné informace navíc, čert vem nějaké Čapí hnízdo, která je možná více šikana, než skutečně trestný čin.

Ve skutečnosti jsou totiž strany jako ČSSD, KDU-ČSL, ODS, TOP 09 či Starostové daleko více extremističtější, než strana pana Okamury či Babiše. A důkazy jsou snadno k dohledání: stačí si zajet na Václavské náměstí, na pracovní úřady, ale i třeba do Teplic či Ústí nad Labem, kdy v teplém počasí si není kam na veřejnosti sednout a nejsou tam s mobily a alkoholem přestárlí, či skutečně invalidní. Ti tam ani místo neseženou...

 

 Zda tyto podvody také odstraní i v USA, Řecku, Španělsku, Francii či kdekoliv jinde na západě? To nechme na nich, ale abychom se opět dostali mezi ekonomickou špičku, musíme začít u této zvrácenosti u nás: odstranění nesmyslných statistik, lží a podvodů, v krajním případě utajení.

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - AntiOpus

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Dezinformační web proto, že to řekl Drahoš a jeho "neziskovky"? Jestliže máte pravdu, ukažte mi, jakým způsobem ty firmy hledají zaměstnance. Řeklo by se, že když firma shání zaměstnance, natož když je shání zoufale, podá si inzerát. Proč tedy počet inzerátů i je třeba v Praze roky stále stejný? Proč tam jsou stále tytéž nabídky - Albert, McDonald's, call centra, řidiči, skladníci... Jakým způsobem tu práci hledají? Když je podle vás tak akutní nedostatek zaměstnanců, proč se mzdy nezvyšují? Jak je podle vás možné, že na Václavském náměstí nabízejí plat 13600 hrubého? Lžete tu jenom každý den vy.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - AntiOpus

  Nic jsem nepsal o shánění zaměstnanců, nic jsem nepsal o platech, nic jsem nepsal o akutním nedostatku zaměstnanců, nic takovéh jsem ve svém příspěvku nepsal. Máte zřejmě poruchu myšlení, pokud tam něco takového čtete!

  Opakuji, statistika o míře nezaměstnanosti je naprosto objektivní z podstaty použité metodiky, jelikož vychází ze dvou naprosto objektivních čísel.
  1) počet občanů ČR ve věku 15 až 65 let. (eviduje přesně ČSSZ)
  2) počet občanů ČR oficiálně ekonomicky aktivních v tomto věkovém rozmezí (eviduje přesně ČSSZ)

  Pokud Pokorný tuto statistiku zpochybňuje, tak je to dezinformace a Skytá Pravda je tímto dezinformační server.

 • V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Upozorňuji vás, že za osobní napadání zase vše vymažu a dostanete padáka, pokud budete navíc ve lžích pokračovat. Metodika se stává zdrojem sociální špíny: vylepšuje se tím kredit socialistických vlád, na které naskočila zkorumpovaná, extremistická pravice. I jí to už vyhovuje. Statistika má být jasná: počet skutečných nezaměstnaných v daném státě. A může být dodatek, že třeba 100 000 z nich odmítá pracovat. Mohu to zde zaheslovat a už byste se sem nikdy za tu extremistickou špínu nedostal. Ale nechci trestat ostatní. I když mi častokrát "svrbí klávesnice", abych tak neučinil.

  Proč vás vyhodili ze stráneck ČSSD?

  Tento web existuje 17 let a není problém dohledat, zda základní parametry - opakuji - základní parmetry - byly mylné, či zda se více odklonily dnešní pseudodemokratické strany. Základní demarkační čára je svoboda, svoboda trhu a svoboda projevu. Pokud se však někdo chová jako internetový vandal, nemá ve slušné společnosti co dělat. Nejsme klon Evropských hodnot pokřivených charakterů!

 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  Doplním: tak zde napište, jaká je SKUTEČNÁ nezaměstnanost? Proč to máme hledat my, občané?

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Dan

  Pozor! Tady nekdo manipuluje prispevky po odeslani tak, aby je zesmesnil!!!!

 • Návštěvník - Babiš psí dečka

  Buděm čierpať, pardon makať, aj bez důvěry.

 • Návštěvník - Babiš psí dečka

  Pro mňa, zvyklého pracovat, to je šok.

 • Návštěvník - Jan

  Muzete tady vsichni vychazet z toho, ze vsechny ankety jsou manipulovane. Dukaz - vysledky voleb byly diametralne odlisne od 'Media' a jak se tyhle podvodne agentury jmenuji! Jejich pruzkumy maji zmast volice, odradit je od ucasti na volbach.
  Totez plati o volbach. Urny se nechavaji pres noc bez dozoru pred spocitanim hlasu. A kdyz se pak podvody objevi, zadne dusledky nejsou, prechazi se to! Strany dokonce stahuji i protesty.
  Vyzadujme kontrolu volebnich organu ve mestech a obcich, peceti na urnach a namatkove testy sectenych hlasu!!! Jinak se dozijeme neprijemnych prekvapeni, ze nam smejdi budou vladnout dal.

 • Návštěvník - Munand

  Interpersonal intelligence is probably the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as form our careers or level-up our professional life we sometimes think about technical skills http://liviconvocationalinstitute.com.ng/members/jikata77/

 • Návštěvník - Shannon

  Interpersonal intelligence is probably the most overlooked, underutilized skill sets. In school, as we form our careers or level-up our professional life we sometimes think about technical skills http://veranasjc.com.br/advert/what-an-alternative-person-i-would-be/