Od léta přestala Evropská centrální banka rozdávat eura a výsledky jsou horší, než pseudokapacity z Bruselu věřily: Itálie se dostala do ekonomické recese, Německo prudce brzdí, Francie je před ekonomickou rozpočtovou katastrofou a hoří  a Česká republika?

 

Už třetí snížení odhadu růstu České republiky za krátké období!

Na čem je založeno?

Pokles zaměstnanosti poprvé od dubna 2013. Pokles byl spojen s nižšími požadavky z výroby

zpomalování automobilového průmyslu

příliš rychlů růst mezd snížil konkurenceschopnost

nejsou nové zakázky, Německo brzdí a do Ruska a Číny nám vše blokují tajné služby a sankce USA, které trapně posloucháme

Češi se dramaticky na podzim zadlužili a nyní bude propouštění

Samozřejmě krize na západě snižuje možnosti vývozu

 

A pozor: ještě nenastal Brexit, kdy nenávist Bruselu ze ztráty přísunu liber do rozpočtu má své pravidlo:

Stará anekdota vypráví o Čechovi, jenž se modlí k Bohu: „Pane Bože, můj soused má kozu a ta mu hodně dojí“. Bůh ho přeruší a říká vlídně: „A ty, můj synu, bys jistě chtěl mít také takovou kozu, že?" A Čech odpoví: „Ne, Bože, já bych jenom chtěl, aby ta koza sousedovi chcípla“.

 

A přesně tento postoj zajímá grázly z Bruselu: než aby se Britové měli lépe, tak raději ať pochcípáme všichni, ale samostatnost jim osolíme!

A lid Evropy úpí, Francie už hoří a zemětřesení začíná. Jak zareáguje naše vláda?

 Číselné prognozy a data připravujeme.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Dan

  Okolo Brexitu pozorujeme vysokou hru Mayove, ktere zamitaji Britove jeji navrhy, ale duveru ji ponechavaji. Na prvni pohled diskrepance, bezzasadovost Britu ma jediny cil - zabranit Brexitu za kazdou cenu a zvratit vysledek Referenda. A tak budou manevrovat tak dlouho, aby nakonec zadny Brexit nebyl. EU jim v tom hraje do ruky v nastaveni pokuty a tvrdych podminek za Brexit, ktere maji ostatni zeme EU od moznych Exitu odradit.
  Mayova tedy navenek se snazi Brexit prosadit, ale ve skutecnosti dela vse pro to, aby se zadny nekonal. Britska podlost a prolhanost se opet rysuje, tentokrat nejde v Evrope o Ceskoslovensko a Chamberlaina, ale o samotne Spojene kralovstvi, kteremu se prestalo libit v totalite EU.

 • Návštěvník - Dan

  Ja slysel jinou, vystoznejsi formu vtipu, ktery jste uvedl:
  Buh se pta, proc jsi tak smutny? Protoze mi chcipla koza.
  Chtel bys taky takovou jako ma soused? Ne, chtel bych, aby mu taky chcipla...

 • Rozpad EU je na obzoru. Státy se mezi sebou hádají. Populisté jsou na vzestupu. Macron a merkelová na ústupu. Už to nebude trvat dlouho.
  https://www.epshark.cz/clanek/1486/rozpad-eu-na-obzoru