Přestaňte sakra rozhazovat peníze, které nemáte!

Žonglování s čísly, slabá koruna přepočtena na eura ve kterých je většina dluhu denominovaná přes úložky zahraničních investorů sice dává jakýsi polštář, přesto v přepočtu na HDP už dluh dosahuje téměř 80 % HDP a to není legrace.

 Je správné, že tato vláda nedostala bianco šek zrychleným způsobem a musí projít normálním čtením.

 Kdo šetří, má za tři je odvěké přísloví a proč nás vláda žene do dluhů a následně exekucí?

Paní ministryně financí Schillerová je možná dobrá právnička, ale v makroekonomice vůbec netuší, která bije. Pouze je asi Babišovi velmi loajální - takový socialistický mopslíček křížený s beránku otřes se. Že nikdy nepřipustíme politické prasárny proti Babišovi přes Brusel a máme si to vyřídit zde neznamená, že zrujnovanou ekonomiku (zbytečně a nesmyslně) máme předat díky této vládě dalším generacím. A heslo že ještě nemáme dluh jako Itálie je zločinem!

 

Přitom žádná ekonomická krize být nemusí, pokud bychom stát řídili jako řádní hospodáři!

Na "COVID krizi" spadá prakticky kolem 200 miliard, zbytek je naprostá neschopnost vlády cokoliv s rozpočtem udělat, rozhazování miliard na všechny strany, aniž se zeptá, kdo to zaplatí. Přitom je to jasné: my!

Onderka a ČSSD tvrdí, že se nic nenašetřilo, protože to zchramstli nenažraní důchodci. („Jestli se ptáte, kde jsou peníze, zeptejte se seniorů, jak jsme navyšovali důchody.“ reagoval Onderka.)

V podstatě jsme v krizi už skoro dva roky a kamuflováním umělého navyšování mezd státních zaměstnanců a tím zvýšením spotřeby stejně jako plácání o tom, že ještě nejsme předluženi jako Řecko, Itálie či USA  je zločin už z podstaty. Výsledek se totiž neobjevuje ze dne na den, ale vidíme, jak žije střední vrstva natož chudá měsíc od měsíce stále hůř a že to všude doutná šíleným průšvihem a permanentní revolucí včetně Francie! Tam už ani střední vrstva nemá na nájmy. A kdysi byla hrdá, bohatá...

 

Co je ekonomický terorismus v našich podmínkách?

Když na dálnice pošleme zahraniční firmu a zahraniční dělníky, zaplatíme jim dluhem a oni pošlou peníze domů.

Když postavíme sociální byty, uvolníme normální byty na hotely a jejich nájemci posílají peníze do zahraničí, nejlépe na Ukrajinu ukrajinským majitelům. Nebo do USA přes Airbnb.

Když zaplatíme desítkami milionů přes Člověka v tísni či primátora Hřiba miliardy na projekty europropagandy, jak je EU úžasná.

 Z Bruselu nám pošlou ročně 100 miliard,

my do Bruselu pošleme 50 miliard

a díky dalším machinacím viz toto  včetně dividend

odejde z naší republiky dalších skoro 500 miliard,

ale to prý nesmíme psát: poškozujeme tím prý kladný pohled na Evropskou unii.

(Fraška, nebo zločin?)

 

Není problém vyrobit, ale předlužená Evropská unie naše výrobky nechce. Nemá na ně peníze. Rusko nemá žádný dluh, naše výrobky by mohly jít na export ze 100%, Rusko má čím platit včetně nerostného bohatsví a opět: o tom se nesmí mluvit. Musíme Rusko nenávidět, urážet, i kdyby naši občané měli pojít hlady. Jsme zalezlí západu do zadní části těla až po kotníky. Hnus. To je ta svoboda a demokracie?

 

Vážení občané, chcete být s Evropskou unií zadlužení a chudí, nebo s Ruskem bohatí a svéprávní?

A POZOR, ABY NEBYLO ZNEUŽITO:

EKONOMICKY, NIKOLIV POLITICKY!

 

Nikdo tuto vládu nenutí, aby seškrtala důchody na 50% a stejně tak platy státních úředníků. Základem je zvedat důchody dle zákona a ani o korunu navíc, seškrtat všechny zbytné výdaje odhadované na 300 miliard, propustit minimálně 30 000 státních úředníků, na všechny platy placené státem dát moratorium včetně učitelů, justice a policistů dokud se průměrná mzda ve státním sektoru nesrovná se soukromým sektorem, z nezisku platit pouze sociální neziskové služby, nedávat státní zakázky firmám, jejichž dividendy odtékají v šíleném množství do zahraničí, z ušetřených peněz založit fond, který bude přímo spolufinancovat s evropskými dotacemi průhledně velké stavby a byty a další budeme konkretizovat, jak zastavit státní ekonomický terorismus páchaný na českém lidu.

Neboli, ani se totálně neproškrtat jako to bylo v krizi 2008 u pobaltských států, ani si myslet, že máme zvířátko "beránku otřes se". Nemáme a nikdo nikdy se dluhem nedostal k prosperitě. Itálie a Řecko budiž výstrahou. Mimochodem, na Argentinu se zapomnělo a ta je na tom ještě bídněji, zase hrozí bankrot. Na ní je krásně vidět, jak bohatý stát snadno zchudne a už se prakticky nikdy k bohatství nevrátí. Argentina míří k devátému bankrotu, věřitele žádá o tříleté odložení splátek a stav země je zoufalý. (Chce 62 procentní slevu na úrocích, pozor, na úrocích a dluh se nemenší, což představuje zhruba 38 miliard dolarů což je asi 961 miliard korun)

 

Možná závěrem napoví i další podpůrné ukazatele naší strašné krize a proč dluh nezvyšovat: například záhadně roste (asi pro život strašně důležitý) herní trh, či opět lidé zoufale hledají, kam vyrazit k moři na dovolenou a dokonce chtějí mnozí žalovat vládu, že jim dala stopku. Fakt děsivá krize země české, na kterou si máme udělat dluh půl bilionu. Jenomže pak může přijít krize skutečná!

 

 Související upozornění, abyste netvrdili o otočce, jakou udělal Soukup na Barrandově - píšeme stále stejné

200 miliard zadlužení? Nesmysl! Peněz je zatím nadbytek, neděste lidi, stačí správně hospodařit!

 Plošné zvedání platů díky státu je stejný zločin jako intervence Singera na 27 Kč za euro

2018 - A DOST! Proč nekritizujeme současnou ekonomickou zvrácenost je jasná odpověď: den D nastal až nyní.

2017 - Blíží se těžká krize: ještě nedávno se politici z Lidového domu (ČSSD) smáli, že koruna neposílí

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Nejsem ekonom.

  Dovolim si presto zde rict svuj nazor. Stojime pred krizi, ktera zde uz dlouho nebyla. Nevime co bude. Jedna moznost je nedelat nic a vyckavat, druha moznost je investicni kick off s ohledem na inovace a hospodarstvi a tim zeslabit skody, ktere vypnuti hospodarstvi a verejneho zivota zpusobily. Mame sanci v tom, ze nejsme tak zadluzeni jako ostatni zeme.
  Je to provazeno riziky, protoze jsme exportni zemi a tedy zavislou na kondici nasich obchodnich partneru. Mimo toho kopame do Ciny a Ruska a sami si zhorsujeme svou situaci, kde bude nutne mit kseft za kazdou cenu.
  Ta castka je giganticka, nebyvala. Doufam, ze se nevyhazi z oken, ci nerozkrade a ze v investicich do budoucna bude mit vlada stastnou ruku.

 • *

  K tomu přičtěte více než 2 bilióny korun (přesně 2050 miliard korun), které ČNB natiskla za tři a půl roku (od 7. 11. 2013 do 6. 4. 2017), aby oslabila českou korunu, ochudila Čechy a nakoupila za ně dluh EU a dluh USA! Jo jó, vážení přátelé, nenakoupila zlato, případně české státní dluhopisy (monetizace), ale evropské a americké státní dluhopisy, to jsou, panečku, rezervy ČNB!

  Položme si také otázku, proč a komu Česká národní banka prodala jako emitent 7. dubna 2017 šestiměsíční poukázky ČNB za 4 biliony korun s úrokovým výnosem 0,0 % p.a., splatnost poukázek byla 6. října 2017. Proč a komu Česká národní banka jako emitent prodala 15. září 2017 tentokrát roční poukázky České národní banky za 4 biliony korun s úrokovým výnosem 0,0 % p.a., splatnost poukázek byla 14. září 2018. A tak dále, poslední čtyřbilionová emise bude splatná 31.7.2020.
  Kód emise: 40610237 ISIN: CZ0001005110 Název emise: P ČNB 26T 4000 mld 07/04 Datum emise: 07/04/2017 Datum splatnosti: 06/10/2017
  Kód emise: 41409238 ISIN: CZ0001005235 Název emise: P ČNB 52T 4000 mld 15/09 Datum emise: 15/09/2017 Datum splatnosti: 14/09/2018
  Kód emise: 43107240 ISIN: CZ0001005755 Název emise: P ČNB 52T 4000 mld 02/08 Datum emise: 2.8.2019 Datum splatnosti: 31.7.2020
  https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/financni-trhy/.galleries/trh_statnich_dluhopisu/spp/aukce_spp_tz/aukce_spp_tz_2019/190801_cnb_43107240.pdf

  Hlasování členů Bankovní rady ČNB Singer, Lízal, Tomšík, Hampl, kteří prohlasovali 7. 11. 2013 devizové intervence (Janáček, Řežábek a Zamrazilová hlasovali proti), se podezřele shodují s tehdejším vyřváváním kmotra a tuneláře Babiše, že je prý nutné devalvovat českou korunu:
  Partie televize Prima, 22. 9. 2013
  Andrej Babiš a jeho hnutí ANO rovněž nepodporují přijetí eura. Podle něj by ČNB měla zasáhnout a podpořit průmysl oslabením koruny.
  novinky.cz, 22. 10. 2013
  Babiš: Nepotřebujeme euro, ale slabou korunu
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-nepotrebujeme-euro-ale-slabou-korunu-207231
  Otázky Václava Moravce, 17. 11. 2013
  Pravděpodobný příští ministr financí Andrej Babiš se nepřidal ke kritikům intervenčního opatření ČNB na oslabení kurzu koruny. „Paušálně se nedá o kroku ČNB říci, že je negativní, protože nikdo neví, co občané udělají, jestli skutečně pan guvernér je povzbudil k tomu, aby začali nakupovat, do jejich hlav ale nevidíme. Když byla krize, tak pan Kalousek všechny vystrašil a všechno dělal naopak. Teď jsou banky narvané penězi a obyvatelstvo má tři tisíce miliard úspor,“ upozornil předseda hnutí ANO Babiš.

  Klausem jmenovaný guvernér ČNB, Kellnerův a Klausův starý kumpán Miroslav Singer, byl členem dozorčí rady polostátní České pojišťovny a.s. 14. prosince 1995 - 2. září 1996, tedy v době, kdy ji Kellner ukradl za pomoci Kočárníka a Klause. A ejhle, po odchodu z ČNB je od 1. května 2017 Miroslav Singer už zase předsedou dozorčí rady České pojišťovny! V roce 1999 Miroslav Singer prodával Kellnerovi Expandia banku, za Kellnerovu PPF jednal Petr Dvořák, dnes generální ředitel České televize. Miroslav Singer dělal pro Václava Klause již v 80. letech pomocnou vědeckou sílu v Prognostickém ústavu...

  Grossův kabinet zprivatizoval polostátní Český Telecom, největšího operátora v Česku, jednu z největších firem v Česku. V dubnu 2005 oznámila vláda premiéra Stanislava Grosse prodej 51,1 procenta akcií do rukou španělské Telefónicy. Zinkasovala za ně 82,6 miliardy korun. Španělská Telefónica vydržela na českém trhu až do roku 2013. Zájem o operátora Telefónica O2 Czech Republic tehdy projevila společnost PPF kleptoligarchy Petra Kellnera. Akvizice byla pro PPF její historicky největší transakcí. PPF koupila podíl 65,9 procenta ve společnosti Telefónica Czech Republic za 63,6 miliardy korun. Akvizice byla oznámena 5. listopadu 2013 a o dva dny později, 7. listopadu 2013, ČNB oslabila korunu. Na internetu se objevila spekulace, že PPF měla na oslabení koruny zájem. Španělé prý dávali přednost platbě v korunách, neboť ji považovali ve srovnání s eurem za stabilnější, a tak PPF údajně dohodla cenu v korunách a pak nechala členy ČNB odhlasovat oslabení koruny o pět procent, čímž měla na transakci vydělat zhruba 3,5 miliardy. V této souvislosti se na sociálních sítích objevilo obvinění, že PPF se o tento zisk podělila s členy bankovní rady ČNB, kteří pro oslabení hlasovali, a rozdělila mezi ně úplatek 1 miliardu korun. PPF by teoreticky na měnové intervenci ČNB vydělala v případě, že by měla peníze na transakci uložené na účtu v eurech a po oslabení měny by je směnila na koruny. Zda má PPF peníze na koupi akcií Telefóniky na korunových nebo eurových účtech, odmítl mluvčí PPF Radek Stavěl komentovat. „Proti takovým nepodloženým pomluvám se musíme a budeme tvrdě bránit,” uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer.
  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/ppf-odmita-ze-by-ovlivnila-cnb-telefoniku-koupila-v-korunach-210624

 • Je dobre, ze nemame €.

  V odpovědi na: *

  Italove chteji zpatky Liru, Nemci Marku. A par zmetku tady vola po Euru. Jsou dotovani smejdy, kteri na nas chteji zbohatnout.
  Redeni meny nakupem slabsich men delaji i jini, dokonce i Svycarsko. Mohli by rozdat lidem par tisic, nebo jeden rok jim odpustit dane. A oslabili by menu taky. To je ani nenapadne, na otroky musi byt bic a prisnost! A tak Svycari pomahaji drzet Euro, atd. Kupovat US dluhopisy, paklize to nejsou tresures je zlocin, nemaji zadnou cenu az prijde krize jako $ bankovky.

 • *

  V odpovědi na: Je dobre, ze nemame €.

  ČNB drží dolar. Nad vodou.

 • Čau, blbci.

  Ta už balí kufry se zetěm číšníkem Davidem Rusňákem a pologramotem Michalem Mičkou a mizí směr Lichtenštejnsko, kde si vyzvednou 13 miliard, co okradli státní kasu v DPH karuselech před 10 lety v Brně a v ostravské kampeličce Unibon!
  https://cms.parlamentnilisty.cz/edition_files/uploaded-images/Zmizen%C3%AD%20po%20anglicku.JPG

 • Nerikej nam blbci, ty hovado!

  V odpovědi na: Čau, blbci.

  Schillerova je inteligentni baba, coz vul jako ty nepozna.
  Jestli nas zadluzi, neni to ona, ale cela vlada! Tak tady nelzi!
  Ja osobne si myslim, ze je to utek dopredu, do budoucnosti. Kdyz se ty prachy rozumne investuji, bude Cesko nakonec pozdeji profitovat. V krizi je nejhloupejsi zacat setrit, omezit vydaje. pak pujde vse do riti. To uz vi kazdy blb, jenom ty jeste ne.
  Neco o Babisovi na videu z r. 2011, jehoz cast z rozhovoru Krause z Babisem CT vystrihla. Tady v cele delce. CT vystrihava a zamlcuje vse, co protireci jejim lzim. Tam mluvi Babis o podrazech, nezbohatnul z kuponky. Stale jeste plati, ze Babise chteji z vlady odstranit jenom cesti megazlodeji a EU parlament.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1073&v=Gol4wXaVM5E&feature=emb_logo

 • EVROPSKÁ PŮJČKA A UHLÍKOVÁ DAŇ (CARBON TAX)

  Co s tím má společného Babiš? Na zasedání Evropské rady 19. června 2020 formou videokonference Babiš neodmítl ani obří společnou půjčku 27 zemí EU 750 miliard eur na mezinárodních finančních trzích, ani společnou uhlíkovou daň (součást plánu European Green Deal). Obojí je v předloženém návrhu dlouhodobého rozpočtu EU pro období 2021–27. Ve dnech 17. a 18. července 2020 se vedoucí představitelé EU, premiéři a prezidenti, osobně setkají v Bruselu na Mimořádném zasedání Evropské rady, aby jednali o plánu na podporu oživení v reakci na krizi COVID-19 a o novém dlouhodobém rozpočtu EU. Tam se bude rozhodovat. „Uvědomujeme si, že rozhodnutí je bezpodmínečně nutné učinit co nejdříve“, uvedl předseda Evropské rady Charles Michel. Rada musí hlasovat jednomyslně, jednomyslnosti je dosaženo i v případě, že se některý z členů zdrží hlasování. To znamená, že každý stát má právo veta. Využije Babiš za ČR práva veta?
  FINANCOVÁNÍ EVROPSKÉHO PLÁNU NA PODPORU OŽIVENÍ #EUbudget #EUSolidarity #StrongerTogether
  https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/about_the_european_commission/eu_budget/2020.2139_cs_04.pdf
  https://www.consilium.europa.eu/cs/meetings/european-council/2020/07/17-18/
  https://www.consilium.europa.eu/cs/council-eu/voting-system/unanimity/
  https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Michel
  Brusel očekává z uhlíkové daně výnos 4 až 15 miliard eur ročně. Uhlíkovou daň chtěl v ČR uvalit už Kalousek (TOP09) v roce 2012, aby si 5 miliardami korun zalátal díru v rozpočtu, Věci veřejné a opozice ČSSD, KSČM byly proti.
  Uhlíková daň zní líbivě. Brusel prý chce chránit evropský trh. Uhlíkovou daň prý hodlá uvalit na levné zboží dovážené ze zemí s benevolentnějšími zákony na ochranu klimatu. Penalizovat například zboží z Číny, k jehož výrobě bylo emitováno příliš oxidu uhličitého.
  Ekologie blablabla. Evropa mohla dávno chránit přírodu a uvalit cla na neekologický asijský textil a vysoké daně na fast fashion H&M, Zara a podobně. Nikdy proti nim neudělala a buržoazie na znečišťování Asie pohádkově vydělávala. Za bláboly o CO2 se skrývá jen potrhlý liberálně fašistický New World Order, zdražení paliv pro obyčejné lidi v Evropě, omezení osobní mobility, omezení svobody pohybu, zavírání nejen uhelných, ale i jaderných elektráren v Evropě, deenergetizace, ENERGETICKÝ FEUDALISMUS V EVROPĚ. Zatímco nejbohatší platí čím dál menší daně a vlastní čím dál více světového bohatství.

  KOMENTÁŘ JANY KUNŠTEKOVÉ: Němci zabrání konci světa v podobě oxidu uhličitého? Pokračování Macronovy politiky v Německu prostřednictvím Grety Thunberg
  https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-jany-kunstekove-nemci-zabrani-konci-sveta-v-podobe-oxidu-uhliciteho-pokracovani
  Ministerstvo životního prostředí: Tato vláda zavádět uhlíkovou daň nebude
  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Ministerstvo-zivotniho-prostredi-Tato-vlada-zavadet-uhlikovou-dan-nebude-592797
  Brusel chystá daň z uhlíku. Zdražila by dovozy zboží z nezelených zemí
  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/evropska-komise-uhlikove-vyrovnani-brusel-zelene-technologie-oxid-uhlicity.A200605_155001_eko-zahranicni_fih
  Uhlíková daň – riziko, nebo řešení?
  https://oenergetice.cz/trh-s-elektrinou/uhlikova-dan-riziko-nebo-reseni
  Kateřina Šafaříková: Evropa chce členským státům půjčit 750 miliard. Proč máme dostat míň než jiní?
  https://dvojka.rozhlas.cz/katerina-safarikova-evropa-chce-clenskym-statum-pujcit-750-miliard-proc-mame-8212899

 • Uhlikova dan, jinak CO2 odpustky

  V odpovědi na: EVROPSKÁ PŮJČKA A UHLÍKOVÁ DAŇ (CARBON TAX)

  je naprosta bouda na lidi za ucelem vybrani nove dane. Zadny efekt to mit nebude, protoze lidska cinnost se podili jen nekolika procenty na vzniku CO2. Vedce, kteri na to poukazuji nepousteji do medii. Ted za vypnuti ekonomiky se obsah CO2 nezmensil, coz je dalsi dukaz manipulace.
  Chcete z Babise udelat Jana Husa, kacire a brzdice, ktery by byl stejne sam, kdyby se vzeprel, zametli by ho. Jsme soucasti EU, NATO a kolonii USA. Zbavme se tech pout a pak muzete premiera kritizovat, kdyz nezacne jednat v nas prospech Ceska!

 • Lájos Bácz a Radjiv Sinha

  Pokud bude ČR zadlužena v cizí měně cizím zemím, samozřejmě bude muset platit. Pokud ale státní dluh převede do vnitrostátního, nic už nebrání likvidaci dluhu inflací nebo monetizací, obojí s následkem oslabení měnového kurzu koruny. Nebo další způsob, defenestrace politiků.

  Podle toho, jak se chovají Babiš a Schillerová i DEMOBLOK, mi připadá, že je bankrot součástí nějakého scenáře v rámci EU, a proto nás k němu směle vedou. To bude ten poslední hřebík do rakve obyčejným lidem, znehodnotit jim vklady, nebot se ví, že Češi a to hlavně obyčejní pracující, jako jeden z mála národů v Evropě, mají celkem dost peněz ušetřeno na bankovních účtech, na rozdíl od západní Evropy, kde už převážně všichni žijí z ruky do huby nebo jen na dluh.

  Míra úspor v ČR v roce 2019 dosáhla 13,2 % a byla o 2,3 p. b. vyšší než v roce 2018, české domácnosti patří k nejšetřivějším v Evropě.

Nejnovější články