Tentokrát to není (výjimečně) kritika Václava Moravce, ale neprostá bezzubost České republiky v rámci Evropské unie a odvolávat se stále na 30 let starou privatizaci je už trochu za čárou hlouposti. Naopak v průběhu let se vyvádění peněz násobně zvyšovalo a dnes už dle odhadů převyšuje 600 miliard Kč ročně.

 

Paní Zamrazilová má strach, že by zamrzl th s byty. Co si ale položit otázku, komu vadí zamrzlý trh s byty, které jsou totálně předražené a nové kupují oligarchové z Ukrajiny, či samotní developeři ke spekulacím na hotelové nájemné?

K nadpisu

Žádná krize není. (Vynechme několik procent zaměstnanců, kterým se pomoct má)  Kdyby totiž byla krize, tak by se developeři, nabídky bytů a pronájmů stejně jako zboží předháněly, aby se zlevněním snažili vše prodat. To je důkaz nad důchazy a je smutné, že ani jedna ze tří dam tuto základní premisu nezminila. A to nemá logiku: není těžké vyrobit, ale v kapitalismu prodat. Zde firmy a developeři v České republice natvrdo říkají, že zlevňovat nemusí, protože i tak mají zisky a stačí jim to. Šílený paradox. A přidáme li zuřivost lidí, že nemohou vyjet na dovolené nikoliv kvůli prázdné kapse, ale kvůi koronaviru a dokonce Evropská unie místo snížení dluhu chce navýšit peníze do dotačního Operačního programu Erasmus+, který je dotační formou zábavy a turistiky mladých, kteří si na nic nevydělali a mohou se zabývat erotikou, i když název je míněn jinak, hovořit o krizi je skoro zločin.

Ale jedno, co se zmínilo okrajově z úst ministryně Schillerové je prakticky zásadní: výjimky z daní.

 

Představte si, že ročně díky různým výjimkám nezaplatíte žádnou daň. Takže když neplatíte nic, a vláda toto nic zvedne o 100%, neplatíte stoprocentně nic. A tak to dělá třeba i Google a další firmy, které, když už platí, tak platí v daňových rájích jako je i Irsko, kde neplatí skoro nic. Tak proč Švihlíková a ČSSD stále mluví o progresívní dani? I tisíckrát zvednuté nic bude stále nic. A v tom je celý háček. Stačí zrušit výjimky z placení daní a státní kasa bude plná. Kdo to z vlády a opozice podpoří, aniž by se vysmíval lidu?

 

 Co by se stalo, kdyby Parlament zablokoval 500 miliard?

Nic, řetězce by musely snížit cenu marží, hotely by musely snížit ceny jídla, pití a nocležného, spekulativní majitelé bytů by museli snížit cenu nájmů na třetinu a ceny bytů by se musely snížit na polovinu, aby se rozhýbaly trh, jinak by totiž hrozně tratily. Paní ministryně Schillerová, proč se tak neděje, když už sypete 500 miliard, na které se ti nejbohatší těší a smějí se? A peníze v řádu 500 miliard odpouvají z České republiky do pryč?

Jak je možné, že žádný (kvalitní) novinář tuto jednoduchou otázku ministryni Schillerové nepoloží: jak je možné, že se u nás hotely, řetězce, developeři a další své zboží nesnaží zlevněním prodat?

Jak snadná otázka jako důkaz (ne)krize!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Pirati jsou ANTIFA.

 • *

  Češi, vy se těch zlodějů bojíte? Nebo vám sypou drogy do vody? Nebo jste nakažení toxoplazmózou? Parazit toxoplazmóza umí v člověku probudit sebedestruktivní sklony. Profesor Jaroslav Flegr dokázal, že toxoplazmoza dokáže proměnit chování člověka. Parazit ovlivňuje chování svého mezihostitele tak, aby se bez dlouhých okolků "nechal sežrat". Biolog Flegr ve své knize "Pozor, Toxo!" popisuje, jak sám u sebe pozoroval pomalé reakce a nevysvětlitelnou ochotu nechat se ošidit v obchodě a nechuť ohradit se proti jasnému bezpráví.

 • *

  Agrofert bohatne a stát chudne, vážení přátelé.

 • Nejenom Agrofert.

  V odpovědi na: *

  Zmente podminky podnikani a nebudete se uzirat zavisti. Nebo jeste lepe - stante se take podnikatelem. Alespon vam to otevre oci.

 • Petr Kolář potvrdil, že Babišovi radí a prozradil proč.

  „Andrej Babiš je premiér, který netahá zemi na Východ, víceméně dodržuje spojenecké závazky a já jsem za to rád a chci ho v tom podpořit, proto když můžu, pomůžu. Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a v zájmu státu. Proto spolu někdy mluvíme,“ řekl Kolář 1. 7. 2020.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Napred-Witowska-ted-Babis-Denik-N-pise-o-exdiplomatovi-Kolarovi-629170
  Členové Rady vlády pro nestátní neziskové organizace
  Mgr. Robert Basch, ředitel Sorosovy Nadace Open Society Fund Praha
  https://www.vlada.cz/cz/ppov/rnno/clenove/
  Členky a členové Rady vlády pro rovnost žen a mužů
  Mgr. Michal Uhl, nezávislý odborník (syn Uhla a Šabatové)
  https://www.vlada.cz/cz/ppov/rovne-prilezitosti-zen-a-muzu/clenky_a_clenove/clenky-a-clenove-rady-vlady-pro-rovne-prilezitosti-zen-a-muzu-123042/
  Členové Rady vlády pro lidská práva
  Mgr. Anna Šabatová, Ph.D.
  https://www.vlada.cz/cz/ppov/rlp/clenove/

  Diskuze:
  Vašek Hora, 01.07.2020: Babiš je oblbovák lidí, když hovoří před něma tak se kasá jak drbe Brusel. Pravda je taková že je to takovej čokl Bruselu.Kdo by mu dával dotace,když ne Brusel.Proto takové falešné lidi jako je Babiš nevolit!
  guts, 01.07.2020: A Poche mu neradi? Se divim, To je vazne moula...
  pante, 01.07.2020: Podle toho Babiš jedná, k tomu se také v Langley zavázal. Stejným slouží i Kolář.
  Maggic, 01.07.2020: Jestě se tu dozvíme, že Babiši vadila socha Koněva..a též poletí.. Babiš se obklopuje samým hnojem, jeho výběr je "obdivuhodný".. Jak to tu má pak vypadat? HNUS! CZEXIT A jedině se orientovat na Rusko, Čínu a východ, jedině tam jsou volné trhy pro nás po CZEXITU!
  Jiří Cibulka, 01.07.2020: na předsedovi vlády oceňuje, že „netahá zemi na východ“. Z Moskvy by asi tolik miliard pro Agrofert jako z Bruselu nedostal....čest...

 • Uvahy mate chybne.

  V odpovědi na: Petr Kolář potvrdil, že Babišovi radí a prozradil proč.

  Babis nechce vyloucit Cinu a ni Rusko z dostavby elektraren. Mylite se. Co podepsal v Langley nevime. On ale videl co udelali s Necasem, kdyz koupil ruske palivo.
  Cina a Rusko jsou OK, jinou moznost orientace nemame. Kdo tvrdi neco jineho je zradce, zaprodanec nebo idiot. Media a politici nam kazdy den vysvetluji, ze zdegenerovany zapad, vedeny rozpadavajicimi se USA je nase budoucnost. Dekadentni zapad, zadluzeny a bez surovin, vzyvajici LGBT a neomarxismus, pro ktery zustaneme vzdy obcane druhe kategorie? Co nas v historii jenom zrazoval a vydiral?
  Kdo v teto zemi ma potencial a IQ Babise? Ktery premier jinde celi desetileti bezprikladne stvanici na sebe a jeho rodinu? Neustale otevirane stare kauzy se vysetruji pres deset let bez vysledku, totez stret zajmu, kde inkvizicni shromazdeni kejvalu, zvane EParlament odsouhlasi hlasovanim rezoluci proti CR!? Zamyslel uz se nekdo na tou absurditou?
  Jsou dve 3 moznosti tuhle hanbu ukoncit: Vystoupit z EU nebo ukoncit dotace a granty EU, nebo jak zada Klaus ml. postavit nase zakony nad zakony EU. Venca flaska vas prece vsechny vcas varoval, nekolikrat jsem ho sam slysel, ze vstupem do EU budou jeji zakony nad nasimi! Nikdo u nas nereagoval a ted to mame.
  Treba Svycari nechteji do EU. Hlavni duvod je ztrata suverenity rozhodovat o sobe sam a ne tlupou korumpovanych soudcu EU legislativy! To Cechum nedoslo a s tim budeme bojovat, dokud se nenastveme a vetsina bude chtit CZexit.
  Po 30 lete masazi obyvatelstva od sametu medii a politiky do bude tvrdy orisek toho dosahnout! Lide voli radsi Drahose, politicka gramotnost ma uroven diskuse z putyky 3. cenove skupiny. A ted uz ani do putyk nechodi kvuli viru a brzy kvuli penezum.

 • *

  V odpovědi na: Uvahy mate chybne.

  Jó, kobliho, kdyby Babiš neukradl 700 mld. Kč, mohl stát přistavět Temelín. Kde na to vezmete peníze? A k čemu vlastně více elektřiny, vyvážet ji za burzovní cenu 1 Kč, zatímco Romanův spolužák Beneš ždíme české odběratele?
  https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/1kwh-czk-1-rok
  "Bývalé hutě a kovárny Škody Plzeň (dnes název Pilsen Steel) v konkurzu koupili 1. července 2020 Němci, společnost Max Aicher Pilsen z německého holdingu Max Aicher."
  "V době, kdy vláda znovu začíná mluvit o výstavbě nových jaderných bloků, se ukazuje, že z „jaderného“ průmyslu v Česku mnoho nezbylo. Hned několik firem, které se podílely i na výstavbě jaderné elektrárny Temelín, zkrachovalo, další mohou brzy přijít na řadu. Do problémů se podle informací INFO.CZ v současnosti dostala společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) (vlastník privatizační zloděj Světlík). Jde ovšem o trend, který postihl těžký průmysl napříč Evropou a Česko není výjimkou. Liberty Steel (vlastník neznámý Ind Gupta) v Ostravě (bývalý Arcellor Mittal) snížila výrobu o 40 procent. Třinecké železárny (vlastník privatizační zloděj StBák ze Slovenska Tomáš Chrenek) snížily výrobní plán. A výše jmenované Vitkovice Heavy Machinery – jedinečný český výrobce těžkých komponent pro vodní, větrnou či jadernou energetiku (u hlavních hřídelí větrných elektráren dokonce jediný evropský dodavatel) – propustily ke konci roku 150 zaměstnanců.
  Důvodů je několik, ten hlavní ale leží v Číně. Evropští metalurgičtí giganti jsou pod obrovským tlakem čínských firem, které kvůli americkým clům nevyvážejí svou produkci do USA. Evropská unie ale omezení čínského dovozu kovaných produktů či polotovarů neuplatňuje. V případě zániku svého těžkého průmyslu by se nejen Česko, ale celá EU dostala při budování bezuhlíkové energetiky do totální závislosti na Číně. Těžký průmysl je totiž třeba nejen k výrobě jaderných, ale i větrných elektráren.
  Je zřejmé, že pokud vypíše vláda tendr na výstavbu dalších jaderných bloků s podmínkou účasti českých firem s obvyklou mírou lokalizace pro všechny okruhy jaderné elektrárny, tedy i pro klíčový okruh, tzv. jaderný ostrov, zcela jistě nebude možné tento parametr splnit."
  Česku hrozí, že přijde o unikátní jadernou technologii
  https://www.info.cz/cesko/cesku-hrozi-ze-prijde-o-unikatni-jadernou-technologii-44063.html

 • Jadro je ok.

  V odpovědi na: *

  Nemecko dotuje vetrniky, Voltaiku a ma nejvyssi cenu proudu v Evrope. Lidem nerekli, ze prechod na ne bude pro ne drahy. A tak to jde stale dokola. Kdo bude stavet? Byli jsme prumyslovou velmoci. Po likvidaci CKD, Poldovky, Skodovky chcete u nas stavet elektrarnu s nasimi vyrobnami? Kdo to ma vyrabet? On to pise v tom clanku.
  Do Ciny kopeme, do Ruska taky. Jedine ty jsou schopne na klic stavet. Jsme vazal USA a nebudou smet, nebo jenom ve spolupraci jako konzorcium v Bulharsku. Budeme-li mit dost proudu, muzeme jenom vyhrat. Elektroauta, digitalizace, vsechno je na proud. Je to nejdulezitejsi komodita.
  Kdo co ukrad tady neresme, je nesmysl tady resit megazlodeje a postekavat taky nic nesvede.

 • Kolarove jsou Moravcove.

  V odpovědi na: Petr Kolář potvrdil, že Babišovi radí a prozradil proč.

  Cesky zaprodany hnuj, vzyvajici po rude hvezde hvezdu bilou. Brzy budou muset opet menit barvu. Neskutecna drzost Kolare starosty, ze za odstraneni Koneva muze Rusko to potvrzuje.

 • Kolar jako poradce Babise?

  V odpovědi na: Kolarove jsou Moravcove.

  Musi byt proamericky pucflek, ktery hlida Babise. Odporna kombinace u moci...

Nejnovější články