Ekonomové experti, zavřete oči, toto je výklad ilustrační, nikoliv přesná analýza čísel a rozpočtů. A dohnala mě k tomu šílená touha voličů Babiše, chytajících se v diskuzích i pověstného stébla: prostě nevěří. Nevěří, že za vysoké ceny v obchodech nemohou primárně obchodníci, ale Babiš s Maláčovou, Schillerovou a Marksovou, za níž ten zločin započal.

 

Vážení čtenáři, sekundárně v konečném výsledku zvedli ceny potravin, služeb, zboží a bytů obchodníci a developeři, ale primárně za to může trio Maláčová, Marksová, Schillerová.

 1. Jasně, že ceny dělají obchodníci, nikoliv vláda
 2. Jasně, že např. u brambor část extrémní ceny udělala menší úroda
 3. Jasně, že důchodcům právem náleží 5000Kč a ještě víc

Jenomže toto vše by se nestalo, kdyby byl donucen Babiš a jeho vláda k rozpočtové zodpovědnosti a nikoliv zarazit sekeru do futra a rozhazovat miliardy všem, co hodně křičí.

Za prvé Babiš lže. Do prosperity se nikdo neprodlužil. A na závěr vždy přichází exekutor, stát učiní defaut, neboli se dostane do platební neschopnosti a snad jedině Rusko se z této šílené pasti díky rovné, malé dani vyhrabalo. Například dříve bohatá Argentina už nemá šanci uniknout a už desetkrát vyhlásila bankrot. I proto možná uvažuje o nové válce o Falklandy.

Za druhé Babiš lže. Do prosperity se nikdo investicemi na dluh nedostal. Za socialismu jsme výkonnost měřili na tuny ocele, nyní na tuny betonu. Až tam jsme pod Babišem klesli. A zářný příklad dává Itálie, která se chtěla prostavět do bohaté budoucnosti, stavěla tisíce kilometrů dálnic a železnic a výsledek? Je zadlužená a jediná cesta je devalvací návratem k liře.

Za třetí Babiš lže. Zdánlivá dnešní výhoda levných úvěrů se může v okamžiku prudkého zdražení ropy a zdražení úvěrů na světovývh trzích stát největší můrou českého národa. A ze dne na den můžeme být odříznuti od dalších úvěrů, navíc vydíráním, když nebudeme na slovo poslouchat Brusel, EU a USA.

 

A zločin, který vytvořilo trio Maláčová, Schillerová a Marksová spočívá v jednoduchém triku: rozhodily státním zaměstnacům a nezisku 300 miliard. Všem se zvedly platy natolik, že mají vyšší mzdy než soukromá sféra a mimo logiku produktivity. A protože to byly inflační peníze, nepodložené prací, ale jenom prohnány rozpočtem, obchodníci pochopili, že v oběhu je o 300 miliard více než zboží a právě o tuto sumu ceny v obchodech dorovnali. Takže úředníci, učitelé, policajti či lékaři těmito inflačními penězi zbohatli neprávem, obyčejným lidem a důchodcům se o tuto sumu zvýšily měsiční výdaje právě o cenu, která se rovná cca 15 000Kč za rok. A tak Babiš a Maláčová zavětřili pach krve důchodců a nabídli jim obezličku: dáreček za 5000Kč, na který mají důchodci právo i bez keců duo tria podvodníků. Prostě ceny v obchodech a nemovitostech dosáhly takové výše, že vláda to prostě udělat musí, i kdyby nechtěla. A Schillerová hraje tu zlou: přidá "pouze" 5000Kč, protože je strážce NEZADLUŽENÍ! Fraška a zločin!

 

Na facebooku mnozí lidé nadávali, že je to lež a graf nechápou, když zlý Kalousek přidal pouze 40Kč a Babiš 5000Kč a že je to asi podvod. Není.

https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s851x315/64982079_10158787291098902_1012477521431625728_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=Gn62mfDu4sgAX8Lo43v&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&tp=7&oh=3ac01a52fe205f3065aa928633f5f2d2&oe=5F6DC599

Vysvětlení

Představte si, že máte stále stejnou cenu potravin. (Pro ulehčení pouze) Za Kalouska. Stálou výši platů a stálou výši důchodů. Pak příjde Marksová a Maláčová, zvedne úředníkům platy s prémiema o 15000 za rok a důchodcům o 5000 za rok. A zvednou se ceny potravin. Zatímco ouřada si koupí možná víc potravin za svůj plat, za Babiše důchodce jásá, ač dostane přidáno 5000 a koupí si jenom třetinu potravin. A to je ten graf. Prostě nyní jsou na tom důchodci daleko hůře a tak se snaží dát Babiš předvolební peníze. To však opět zvedne ceny potravin, tak přidá i úředníkům a opět na tom budou důchodci hůř, ale budou jásat: opticky se jim důchod za Babiše zvedl, ale za Kalouska dostali "jenom" 40Kč. A to je ten zločin, který mnozí důchodci a nízkopříjmoví, méně vzdělaní  nechápou a Babiš uměl dobře prodat!

 

A my už odmítáme mlčet. Kalousek je zlo. Pseudoopozice je zlo. Ale z jiného důvodu: zaprodávají nás Evropské unii jako Biľakové a Jakešové SSSR. Ale ekonomicky jsou Maláčová, Schillerová (Marksová) zločinci pod dohledem Babiše a Česká republika a český občan na tom nikdy nebyl hůř. Dokonce ani po válce ne.

Babiši, lidé jako já nikdy nebudou stát za bonzáky Piráty, nebo zvrácenou Jourovou. Ale zrujnovat stát na politické sliby si nedovolil ani bolševik, ač mu teklo do bot.

 

Příště "Zločin virus Antivirus".

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Babis a vlada usiluji o rychle nasazeni 5G u nas.

  Nova studie ale ukazuje na nebezpeci 5 G zareni na organismus. Ve Svycarsku kvuli nejistote pri ucinku na zdravi lidi se instalace 5G zastavila a ceka se na vysledek nove studie.
  Tato studie rika, ze 5G podporuje virove onemocneni:
  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/nova-studie-5g-meni-bunky-a-ty-pak-samy-vytvareji-koronavirus.html

 • *

  Marksová je náměstkyně ministra zahraničí Petříčka!!! Neodešla!!! Neuvěřitelné, urvi, co můžeš, do poslední chvíle. Turkomongolští Chazaři jsou jak opice, co nechce pustit ořech v lahvi.
  Marksová se vrací, bude dělat náměstkyni Petříčkovi
  5. 6. 2020
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/marksova-se-vraci-bude-delat-namestkyni-petrickovi-40326686
  MZV ČR
  https://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/organizacni_struktura/namestci_ministra/index.html

 • *

  Trefa, perfektně napsáno, zadlužují nás jak Itálii.

 • Krize je tu a všichni hypotékáři jsou posraní strachy

  Ještě je také zajímavé, že důchodci mají úspory, které jsou se jím tímto bezuzdým tištěním znehodnocují, jen 6 % Čechů starších 60 let má hypotéku.
  Naopak věková skupina 30 - 44 let nemá úspory a 38 % z této věkové skupiny má hypotéku.
  Celkem mají tuzemské domácnosti na hypotékách rozpůjčováno 1,2 bilionu korun, čímž se nafukuje nemovitostní bublina.
  Spotřebitelským úvěrem je zatížena pětina populace, nejčastěji si lidé půjčují na nákup auta.
  Čtvrtina Čechů má hypotéku, pětina splácí úvěr
  https://www.novinky.cz/finance/clanek/ctvrtina-cechu-ma-hypoteku-petina-splaci-uver-12968

  Je třeba také poznamenat, že v USA jsou "pravé hypotéky", kdy se dlužník odstěhuje, předá bance klíče a banka ať si s nemovitostí dělá, co chce, to je její problém. (non recourse debt)
  Ale v Česku banky poskytují Čechům jen "nepravé hypotéky", kdy banka vyžaduje od dlužníka další vyrovnání, pokud banka nemovitost sama nevýhodně prodá, nevýhodně vydraží. To je šokující, možná i nelegální, banky tak nenesou vůbec žádné riziko svého bankovního podnikání. Je to kuriózní situace, že banka požaduje doplatek hypotečného úvěru, za co, hypotékář už nemovitost nemá.

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: Krize je tu a všichni hypotékáři jsou posraní strachy

  Zajímavé připomínky, děkujeme.

 • Neprave hypoteky jsou v Evrope standard.

  V odpovědi na: Krize je tu a všichni hypotékáři jsou posraní strachy

  Aby nedoslo pri rustu uroku k insolvenci dluznika, jsou ted narocnejsi podminky pri ziskani hypoteky, jako min. vyse vlastniho kapitalu a proveruje se i schopnost zateze vyssimi splatkami vzhledem k prijmu.
  V USA nabizeli pred krizi hypoteku kazdemu, i bezdomovci bez penez. Vsak to taky dopadlo! Pro banky i dluznika. USA jsou zvlastni pripad.

 • Radek

  Babiš i Kalousek jsou zlo. Česko má třikrát víc úředníků, politiků, soudců, policistů než Rakousko. Byrokratická hydra chrání tyto kmotry a jejich nakradené majetky a vyžírá stát.

 • Babis i Kalousek

  V odpovědi na: Radek

  slibovali redukce statni spravy. Kalousek o 10 % , Babis nevim o kolik. Oba lhali, je to naopak Parkinsonuv zakon narustu administrace potvrzuje i Cesko. Administrace vyviji vlastni dynamiku rustu uredniku.

 • Pražáci, nakupujte na Svět bedýnek.cz

  Zdravé, čerstvé a sezónní potraviny od českých zemědělců, kteří to dělají poctivě, a ceny jsou i nižší než pesticidové odpadky z pitomých německých supermarketů.
  Nejširší sortiment farmářských potravin pod jednou střechou s dopravou až k Vám domů, nejrychlejší cesta čerstvých potravin od malovýrobců přímo k Vám.
  Pokud si skládáte bedýnku svou, tak minimální hodnota objednávky je 400 Kč a cena dopravy je 79 Kč. Při objednávce nad 1200 Kč máte dopravu zdarma.
  Svět bedýnek
  https://www.svetbedynek.cz/category/ovoce-zelenina

 • Zapadni agentury k ceste Vystrcila:

  Cesi se zblaznili.