Někdy se zdá, že sankce proti Rusku už nejsou vedeny cestou ublížit Rusku, ale Evropské unii, protože to je nyní hlavní ekonomický soupeř USA a všechny aktivity to dosvědčují: máme zvýšit peníze na zbrojení, máme kupovat drahý plyn a ropu z USA, zatímco máme odmítnou totéž z Ruska mimo části, která pomůže Ukrajině, a která za to bude částečně hradit zbraně z USA. (Například Nord Stream 2 versus šílený a zlodějský plynovod přes Ukrajinu včetně frašky s dopravou stlačeného plynu z USA)

 

A zatímco bankovní kriminálníci či neschopní bankéři v Rusku jsou už zoufalí z "čističky Elvíry", (guvernérky Nabiullinové) která prostě komunistický záchranný systém, převzatý v EU a USA odmítá, americká administrativa si o sankcích stále mele svou. (Dalším třem bankám byla v Rusku odejmuta licence, protože v daném termínu nesplnily to, co má zdravá banka mít. Jaký rozdíl proti bankovnímu divadlu v Evropě).

 

A z tohoto úhlu pohledu lze vnímat sankce, jak je guvernérka Ruské centrální banky Nabiullinová komentovala

Rusko je přizpůsobeno k životu v podmínkách sankcí, potřebná infrastruktura byla vytvořena, a bankovní sektor byl schopen nahradit tyto úvěry pro podniky, které obdržely předtím ze zahraničí. Proto je přehnané, co si o sankcích myslí senátoři v USA. V době krize sankce její výši zesílily, ale právě proto šlo udělat mnohé reformy, které by jinak občané těžko chápali. A nyní (mimo snížení inflace na ideální míru) je nastartován růst i v podmínkách, kdy se nám snaží zkřížit cestu ve všem. Růst HDP v Rusku červnu 2017 činil 2,9% v meziročním srovnání, ekonomický vývoj  koriguje odhad meziročního růstu HDP v květnu na 3,5% z 3,1%, a oživení je znát napříč celým spektrem průmyslu: od výstavby, přes lehký a těžký průmysl až po velko a maloobchod. Takže už to nezávisí pouze na segmentech těžby. Růst HDP ve druhém čtvrtletí 2017 byl odhadnut na 2,7%, po meziročním růstu 0,5% v prvním čtvrtletí .

 

A právě tyto už jasně doložené ukazatele současně s tím, že nikdo nesanuje banky na dluh jako to dělají západní státy, ale prostě musí zmizet z bankovního sektoru dokazují, že Rusko jde správným směrem, zatímco USA se zoufale propadají do neřešitelných problémů a proto nás jako Evropu vydírají stále víc.

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jan

  Potěšitelné je, že také české ekonomice se skvěle daří, rozhodně se dá prohlásit, že od převratu nejúspěšnější vláda. Nezaměstnanost je absolutně nejnižší z celé EU a klesla dokonce na 2,9%. https://www.novinky.cz/ekonomika/444974-nezamestnanost-klesla-pod-tri-procenta-i-nadale-je-nejnizsi-v-evropske-unii.html
  HDP má letos růst přes 3%. https://www.novinky.cz/ekonomika/444985-ceska-ekonomika-ma-letos-rust-pres-tri-procenta-ministerstvo-vylepsilo-prognozu.html
  Výrazně rostou mzdy, za poslední 4 roky reálně přes 20%.

 • Návštěvník - Pepan X

  V odpovědi na: Návštěvník - Jan

  Jinak doma všichni zdrávi že socdemáku, tuto strunu už nenaladíš máš smůlu, lidé tu tvou socdemáckou lůzu mají dávno přečtenou

 • Návštěvník - Lopmcovák

  Když v roce 1902 Venezuela přestala splácet své dluhy, před jejími břehy se objevily evropské válečné lodě.
  Tak co, jaké máte návrhy, jak budeme vymáhat státní dluh USA v roce 2018? :-)

 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - Lopmcovák

  A proč až v roce 2018? To předpokládáte, že to Babiš povede do kopru?
  Doposud se reálně od počátku roku 2014 státní dluh nezvýšil. Na konci roku 2016 byl státní rozpočet 62 miliard v přebytku. V červnu 2017 byl státní rozpočet 4 miliardy v přebytku. Vzhledem k dynamice růstu ekonomiky ČR v roce 2017 se dá predikovat, že na konci roku 2017 nebude rozpočet v deficitu. jinými slovy, Sobotkova vláda za 4 roky vládnutí nezadlužila ČR ani o korunu.

 • Návštěvník - Lomcovák

  V odpovědi na: Návštěvník - Jan

  Píšu "vymáhat americký státní dluh", liško bystrouško!

 • Návštěvník - Lomcovák

  V odpovědi na: Návštěvník - Jan

  Mafián Babiš Tě pěkně zadlužil, nic si nelhávej.

 • Návštěvník - Lomcovák

  Jak hlasoval Kongres USA o sankcích proti Rusku, Íránu a Severní Koreji
  Senát schválil sankce ve čtvrtek 15. června 2017 (hlasovali ale o návrhu bez Severní Koreje):
  98 : 2 (proti 2 stateční, republikánský senátor Rand Paul and nezávislý senátor Bernie Sanders, který většinou hlasuje s Demokraty)
  Sněmovna reprezentantů USA schválila sankce v úterý 25. července 2017:
  419 : 3 (proti sankcím byli 3 libertariánští republikáni, Justin Amash z Michiganu, Tom Massie z Kentucky a Jimmy Duncan z Tennessee)

 • Návštěvník - Milan

  USA se chovaji ke svym lokajum jako za casu CCCP se chovali Rusove k zemim RVHP. Zabehnute vyroby se presouvaly, nebo zakazovaly. Uran nam kradli a museli ho dolovat politicti vezni jeste k tomu. Zajmy USA neznaji bratra, tj. spojence. Prosazuji jenom sve vyhody a nuti spojence na to doplacet. Je to mozne jen proto, ze nam vladnou bezpaterni lokajove USA, prizdisracove, neschopni formulovat a delat vlastni politiku Evropy, nebojovat za zajmy USA v NATO za penize Evropanu. Proto je musime odstranit od koryt, kam jsou stale voleni. Volte pouze strany, chtejici vystoupeni z teto otrocke zavislosti lokaje na USA vystoupenim z EU a NATO. Vezmeme si svou suverenitu z Bruselu zpatky. Zadejme primou demokracii, uzakoneni Referenda, abychom mohli zvratit rozhodnuti poltiku, se kterymi nesouhlasime!!!!

 • Návštěvník - Vlado

  Naprosto realisticke zhodnoceni. Je treba dodat, ze k tomuto hodnoceni prispela jejich schopnost a odvaha, prosadit se a sve myslenky a jejich vlastenectvi, chapane ve smyslu pomoci sve zemi, svemu narodu. Toto stoji v primem kontrastu k lidem jak je Merkelova, ktera nikdy neslouzila Nemecku, ale jako lokaj nejdrive v DDR jako aktivistka zajmum CCCP a pak jako kanclerka pouze zajmum okupantu USA. Merkelova, Macron, vsichni tito lidri maji spolecnou touhu po moci a jsou schopni spolupracovat a podporovat kazdeho, kdo jim ji nabidne. Lizou pak jako oddany lokaj kazdou zadnici mocipana a nesmrdi jim, i kdyz to bude Muslim. Na lidi a jejich zajmy kaslou. To plati na vetsinu politiku zapadu i Ceska.
  Jsem presvedcen, ze kdyby E.N. nedokazala tyto vlastnosti, nikdy by ji tam Rusove nenechali. Proslula mimo jine i tim, ze vyhodne koupila zpet ruske dluhopisy a pripravila investory o zisky z uroku.