To, co se nyní děje na ekonomickém nebi, vyvolává hrůzu u každého, kdo je schopen dohlédnout dál, než na veřejnoprávní Čt a propagandu ČSSD, potažmo špiček EU! Prosperita založená na dluhu a zběsilém tištění peněz předpovídá hrozivý pád!

 

Jediní, kdo excelentně prosperují, jsou tiskaři cenin, kteří tisknou eura. A když se k tomu připočtou zadlužení států od zločinců, jako je náš vůdce z ČSSD Sobotka, tak by se měl konečně udělat zákon, kdy takovýto premiér by dostal doživotí!

 

Státní dluh je nejvyšší v historii.

Ani konec intervencí České národní banky (ČNB), který měl zvýšit výnosy státních dluhopisů pro investory, nezastavil zadlužování ministerstva financí. Státní dluh tak i v polovině letošního roku zůstává nejvyšší v historii. Ke konci června stát dlužil 1,789 bilionu korun, tedy přibližně o 200 milionů více než v prvním čtvrtletí. Na každého Čecha tak připadá dluh zhruba 169 tisíc korun. Státní dluh, který je tvořen dluhy vlády a vzniká zejména hromaděním schodků státního rozpočtu, se prudce zvýšil v prvním čtvrtletí. Zadlužení vzrostlo o 175 miliard korun. Ministerstvo financí na začátku roku prodalo dluhopisy za více než 110 miliard s průměrným záporným výnosem 0,1 procenta ročně.

Centrální banky se nyní snaží – ať už tradičními, či netradičními způsoby – podpořit stranu poptávky. Expanzivní měnová politika se projevuje nejen nulovými, respektive u některých i zápornými, sazbami, ale u řady klíčových centrálních bank také kvantitativním uvolňováním. Jak ukazují následující dva grafy, bilance tzv. velké trojky – Evropské centrální banky, Bank of Japan a amerického Federálního rezervního systému – narostly za poslední desetiletí do obrovských rozměrů.

 

 Komedie, která vyvolává hrůzu: gauneři centrálních bank, aby si udrželi svá lukrativní místa, vymýšlejí další a další zdůvodnění, jak dluhem vymazat dluh - neboli perpetuum mobile. A aby to nebylo málo, dluh, který vytvoří ECB tištěním eur, zdánlivě pomáhá České republice, protože lidé na západě dostávají bezpracně eura a za ně nakupují například naše auta. My jásáme, že už je dobře. A aby bylo ještě lépe, zločinec Sobotka za pomoci Babiše nejen nebrzdí zadlužení, ale ještě ho násobí, protože k šílenému dluhu Evropské unie přidávají ještě náš.

 

Čítankový důvod raketového vzestupu cen nemovitostí a bytů, kdy všichni ti, co vidí malinko dál věří, že ulitím peněz do nemovitostí se vyhnou katastrofě. A protože si to tak myslí všichni, byť každý si myslí, že pouze on jeden, developeři se mlátí smíchy: před katastrofou byty prodají, peníze odvedou do daňových rájů a po nich potopa. Takže sice nakupujíc nemovitostí vidí malinko dál, ale pouze k podvodům developerů, kteří je opíjejí rohlíkem.

 

 ČNB v červnu zveřejnila 13. Zprávu o finanční stabilitě

Pokračující kvantitativní uvolňování Evropské centrální banky (ECB) a nulové sazby ve většině vyspělých zemí představují pro Českou národní banku značné omezení. Předčasné zvyšování úrokových sazeb by vedlo ke zvýšení rozdílu mezi tuzemskými sazbami a sazbami v eurozóně, což by přineslo zvýšení tlaku na posílení koruny. A to by se promítlo do inflace. Zpráva však upozornila na některé trendy, které mohou v delším horizontu domácí bankovní sektor oslabovat. Nejvýznamnějším zdrojem rizika pro stabilitu domácího bankovního sektoru je v současnosti pokračování roztáčení spirály mezi cenami nemovitostí a úvěry na jejich pořízení.

 

A přesně toto je kriminální zločin strany ČSSD, premiéra Sobotky a Babiše! Místo aby přibrzdili, ještě přitápějí před volbami pod kotlem. Pak kotel vybuchne jak atomová elektrárna Černobyl a Sobotkové jsou beztrestní!

 

 

Graf z ROKLEN.cz

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Jan

  http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/struktura-a-vyvoj-statniho-dluhu
  Na konci roku 2013 byl státní dluh 1683 milird, na konci roku 2016 byl státní dluh 1613milird.
  To jest za třiroky hospdaření 70 miliard v plusu.

  http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/statni-rozpocet/plneni-statniho-rozpoctu/2017/mesicni-pokladni-plneni-2017-27527
  Vývoj státního rozpočtu za rok 2017, kdy rozpočet je v červenci 25 miliard v plusu.

  http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/naklady-statniho-dluhu
  Dluhová služna pilesla z 57 miliard v roce 2013 na 40 milird v roce 2016, což je dalšícih 16 milird vplusu.

  Celkem je tedy vláda 95 miliard v plusu oproti roku 2013 a 17 miliard vláda snížila výdaje na dluhovou službu.

  Tak o jakém dopingu to tady píšete? TO je absolutní nesmysl, obviňovat Sobotku z nějakého zadlužování!

 • Návštěvník - *

  Jéje, Jeníku, to fakt český státní rozpočet vytrhne, necelá jedna miliarda korun, namátkou dubnová emise pokladničních poukázek:
  Emitent Kód emise Splatnost Datum emise Objem (mil Kč) Prim. výnos (% p.a.)
  MF 20408758 04/08/17 07/04/17 30 671 -1,25
  Tak to máme záporný úrok - 127 milionů Kč.
  30 671 000 000 x -1,25 % p.a. x (4 měsíce/12 měsíců) = - 127 milionů Kč
  A celkem za všechny tyto pokladniční poukázky je to výnos necelá jedna miliarda.
  Ministerstvo financí peníze z "dobrodružství s pokladničními poukázkami" k ničemu nepotřebovalo, nechává je ležet ladem na účtech ČNB.

  Seznam emitovaných pokladničních poukázek a poukázek ČNB
  https://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/trh_statnich_dluhopisu/spp/poukazky.jsp

 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Jen jsi potvrdil, co jsem napsal. Vláda si ty peníze nepůjčila proto, aby je utratila, ale proto, aby na tom vydělala miliardu. Současně, a to možná nevíš, tak pomohla některým penzijním fondům, že musí po nějakou dobu mít peníze v českých dluhopisech. Ty transakce mají širší záběr, než běžný občan domýšlí. Nicméně, potvrdil jsi, že vláda ty peníze neutrácí, není to doping a v září ty pokladniční poukázky vyplatí.

 • Návštěvník - *

  Jsou to lháři, zase další svinstvo proti Čechům!
  Celou tuhle šaškárnu se státními pokladničními poukázkami nedělá Ministerstvo financí ČR (v dubnu se zapojila i Česká národní banka s emisí poukázek ČNB za šokujích 4 000 miliard korun, Kód emise: 40610237 ISIN: CZ0001005110 Název emise: P ČNB 26T 4000 mld Datum: 07/04/2017) kvůli směšnému výnosu. Výnos je pouhá necelá 1 miliarda korun v případě ministerstva financí.
  ALE ABY NADÁLE UDRŽELI ČESKOU KORUNU OSLABENOU!

  Naplánovali si, že zavírání korunových pozic po splacení státních pokladničních poukázek a poukázek ČNB povede k oslabení koruny!

  Maturita poukázek je srpen, září a říjen 2017 a celkový objem státních pokladničních poukázek je 192 miliard a objem poukázek ČNB je neuvěřitelných 4 000 miliard korun!
  Seznam emitovaných pokladničních poukázek a poukázek ČNB
  https://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/trh_statnich_dluhopisu/spp/poukazky.jsp

  6. 4. 2017 – poukázky ČNB, kód emise 40610237
  ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA Odbor korunových a devizových intervencí V Praze dne 6.4.2017 Kód emise: 40610237 ISIN: CZ0001005110 Název emise: P ČNB 26T 4000 mld 07/04 Název a adresa emitenta: Česká národní banka Na Příkopě 28 115 03 Praha 1 Datum emise: 7.4.2017 Datum splatnosti: 6.10.2017 Jmenovitá hodnota: 1 000 000 Kč Objem emise v mld. Kč: 4 000 Nabízený objem do aukce v mld. Kč*: 4 000 Způsob prodeje dluhopisů: holandská aukce Požadováno: 4 000 000 000 000 Kč Prodáno: 4 000 000 000 000 Kč
  https://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/trh_statnich_dluhopisu/spp/aukce_spp_tz/aukce_spp_tz_2017/index.html

  Takže shrnutí:
  1) ČNB zítra (ve čtvrtek 3. srpna) zvedne sazby → tím by měla koruna posílit
  Pokud ČNB zítra zvýší sazby, tak by kurz koruny k euru mohl mírně posílit směrem k 25 Kč/euro nebo třeba i mírně pod tuto hladinu. Ale i kdyby sazby nezvýšila, koruna stejně mírně posiluje.
  2) Velký balík pokladničních poukázek bude splatný v pátek 4. srpna a pak 8. a 9. září. Tyto pokladniční poukázky kupovali převážně zahraniční investoři a spekulanti, protože se pořád těší na posílení koruny po ukončení devizových intervencí a kalkulovali, že silnější koruna jim vykompenzuje i ten záporný úrok. V následujících týdnech a měsících se tedy budou tito zahraniční investoři a spekulanti rozhodovat, co dál, jestli pokračovat dál v českých bondech a pokladničních poukázkách, či odejdou z České republiky...

  TUHLE NĚKOLIKAMĚSÍČNÍ ŠAŠKÁRNU S POKLADNIČNÍMI POUKÁZKAMI DĚLÁ MINISTERSTVO FINANCÍ ČR A ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA, ABY KORUNA OPĚT NEPOSÍLILA A ABY TÍM POŠKODILI NÁS, ČECHY.

  Zavírání korunových pozic po splacení pokladničních poukázek povede k oslabení koruny.

 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Vaše úvahy jsou pouhé fantasy a nic z těch blábolů co tady šíříte se nestane. Tyto transakce se týkají čistě korunových převodů a nemají na kurz vůbec žádný vliv.

 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Kde máte to posílení pod 25Kč?
  Nikde!
  Kurz stále 26,11 Kč / EUR.

 • Návštěvník - *

  Poukázky ČNB za 4 biliony korun...
  Ještě jednou zopakuji, protože jsem absolutně v šoku: Česká národní banka 7.4.2017 prodala jako emitent poukázky ČNB za 4 biliony korun, splatnost poukázek bude 6.10.2017.
  Aniž by veřejnost byla informována.
  Pro srovnání, na devizové intervence, které trvaly 3 a půl roku, si ČNB natiskla 2 biliony korun.
  Kdo řídí Českou národní banku a jak?!

 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  No a co? Tak si někdo uložil do ČNB 4 bilióny Kč. ČNB nic netiskla, nic nekupovala, nikde neintervenovala. Nemá s tím ČNB žádné náklady. Je to nějaká jejich vnitřní operace, která nemá absolutně na nic vliv. Jste schopen pochopit ten rozdíl?

 • Návštěvník - Jan

  Česká národní banka v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 3,6 procenta z 2,9 procenta odhadovaných v květnu. Pro příští rok ČNB zlepšila odhad na 3,2 procenta z předchozích 2,8 procenta. Na tiskové konferenci po jednání bankovní rady to ve čtvrtek uvedl guvernér Jiří Rusnok.
  https://www.novinky.cz/ekonomika/445341-cnb-zlepsila-odhad-rustu-ekonomiky.html

  A jak je vidět, jde to i bez dopingu. K dnešnímu dni je vláda po téměř 4 letech vládnutí 95 miliard v plusu.

 • Návštěvník - Jan

  „Boom nakupování bude pokračovat i v dalších měsících s tím, jak zrychluje růst mezd a klesá nezaměstnanost. Maloobchodní obrat tak letos dosáhne nového historického maxima a spotřeba domácností bude hlavním motorem poptávky v ekonomice. A nic na tom nejspíše nezmění ani mírné zvýšení úrokových sazeb ČNB,” odhaduje Dufek.
  https://www.novinky.cz/ekonomika/445412-cesi-utraceji-stale-vic-rust-trzeb-obchodu-v-cervnu-zrychlil-na-6-6-procenta.html