Sankce kvůli připojení Krymu k Rusku byly zavedeny pouze proto, že Američané chtěli vytvořit na poloostrově vlastní černomořskou základnu.

 

Ukrajina se měla stát částí amerického impéria kvůli strategicky důležitému přístavu v Sevastopolu, který je důležitý jak pro Rusko, ale tak i pro USA, myslí si autor článku Marco Maier. Je přesvědčený o tom, že to není žádná konspirační teorie, nýbrž neoddiskutovatelný fakt, o němž již mnohokrát hovořila alternativní média.

 

 
„Dnes je velká část Ukrajiny integrována do amerického impéria," ovšem Krym, stejně jako velká část Donbasu, do něj nepatří, napsal Maier. Mezitím, ještě v době puče na Majdanu, který stál západ mnoho miliard dolarů, v USA se již radovali z toho, že se jim konečně podaří vytěsnit Rusko z Krymu a na místě ruské flotily budou kotvit americké lodě.

 

Proto reakce Američanů — a následně i Evropanů — na krymské referendum a následný návrat Krymu do Ruska byla tak hysterická, tvrdí rakouský novinář. Moskva skutečně přehradila cestu americkým elitám, což je velmi rozčílilo.

 

Nyní ale místo krymské základny Američané plánují použít jinou, v Očakově, jen 150 kilometrů západně od břehů poloostrova.  Podle informací americké námořní flotily byl základní kámen základny položen 25. července.  v souladu s US Navy  Začátek stavebních prací  pro NMCB 1 označil velitel amerických sil na Ukrajině Jason McGee za „velký úspěch" pro 1. mobilní stavební prapor amerického námořnictva. Podle jeho slov má schopnost Ameriky zesílit obranná opatření pro Evropu strategický význam, protože ta může zdokonalovat obranu a infrastrukturu Ukrajiny, a také zesílí spolupráci mezi státy a zajistí potenciál pro provedení dvoustranných vojenských cvičení.

 

 

 

Přitom je pro USA zvláště důležité ukázat, že americká vojenská základna na Ukrajině není důsledkem posledních událostí ve východní Evropě, ale krok, který se plánoval už dávno, zdůrazňuje Maier. Proto americký důstojník zvláště poukázal na to, že řada projektů „je v očekávání již mnoho let" a vidět, jak se realizují, je „velký úspěch" pro USA. 

 

Převzato z

z rakouského Contra Magazin 

 USA námořní základna: pravda o krymském konfliktu 

a podrobnosti v

Navy.mil Home Page

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  Nikde jsem se v článku nedočetl odpověď na to, jestli a proč USA napadne Rusko a jestli a proč bychom jim měli pomáhat.
  Žádám o doplnění.

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Ty jsi hroznej dement. Základna se dělá, aby si kde děti měly hrát? Ta odpověď ti taky musí docvaknout. Vlastně ne, líháč má dlouhý vedení.?

 • Návštěvník - Dan

  Ten nerika nic noveho. Prectete si knihu 'Krieg in der Ukraine' a budete vedet vic. CIA a Viktorie Nulandova organizovaly Majdan, stalo to USA 5 Miliard $, coz ona sama priznala. Vyuzily k tomu neofasisty z Praveho sektoru a Banderovce, Azovce. Vrazdeni policie a demonstrantu se strech provedly jednotky odstrelovacu, vyskolenych v Polsku. Dodnes se to vrazdeni nevysetrilo.
  Majdanem nastolily USA loutkovou vladu na Ukrajine a chtely prevzit ruskou zakladnu na Krymu. V tom jim Putin predesel, nemohl neco takoveho ze strategickych duvodu dopustit. S pucem nesouhlasilo obyvatelstvo v Donecku a Luhansku a postavilo se proti Kijevu. Ackoliv USA tuto krizi samy vyvolaly, pokrytecky osocuji ted Rusko a Putina kvuli Krymu a valce na vychode Ukrajiny. Uvaluji na Rusko sankce, vsude ho pomlouvaji, oslabuji, konaji manevry na jeho hranicich. Chteji ho vyprovokovat k valce.
  V posledni dobe na zaklade varovnych telefonatu ze zahranici o bombach v nakupnich strediscich musely stovky ruskych mest byt evakuovany. O tom se nikde nedoctete, protoze cenzurovane zpravy, rizene US Mainstreamem nas pripravuji na valku v Evrope, obyvatelstvo je posilovano v nenavisti k Rusku a straseno jeho armadou, ktera je mnohokrat slabsi jak NATO.
  U nas si uz malokdo uvedomuje, ze Rusko nekolikrat v historii zachranovalo za ohromnych ztrat Evropu. Lide maji v pameti jenom 1968 a Brezneva s komunisty.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Rosendorf František

  Jelikož si je každý vědom agresi USA a jejich uskutečnění Nového světového řádu,doporučoval bych prezidentu PUTINOVI aby se dohodl s KUBOU a opět umístil svá vojska a zbraně na KUBĚ.Doufejme že se americkým nacistům sevře konečník a přestanou vyskakovat.Celá planeta může být ráda že je v RUSKU vůdcem prezident PUTIN,jinak by se splnil židovský sen o ovládnutí planety!e077

 • Návštěvník - Denise

  Interpersonal intelligence is among the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as form our careers or level-up our professional life we very often think about technical skills https://varsityxchange.com/advert/what-some-other-book-it-could-be/

 • Návštěvník - Chris

  After viewing the following gray hairstyles, you may down to the ground http://pokazywarka.pl/szampon-dx2-opinie/ metamorphose your point of view about gray locks.