Podvod na Rusku a Putinovi, že v Sýrii nebudou umírat lidé, pokud nedá syrské vládě kvalitní protiraketový systém, vzaly za své. Izrael, USA, Francie a Velká Británie si ze Sýrie udělaly střelnici a občas pozadu nezůstane ani Turecko. A co víc: Rusko si za to nezasloužilo pochvalu, ale další a další špinavé sankce, na kterých se musíme podílet i my!

A tak zatímco Izrael a další tři státy bombardobvaly Sýrii  mírovými bombami, Syřané začaly prchat před nálety do Evropy. Co se tady děje víme všichni. Jenom nevíme, komu to má sloužit: Izraeli, který dostává moderní zbraně a peníze z USA na zvětšení území? USA v zájmu ropy a plynu? Čas ukáže, ale lidé v Sýrii trpěli a někteří se začali v Evropě mstít.

 

A konečně řekl Putin: Dost bylo terorismu. Západ si dělá, co chce a ještě vydírá.

Rusko už v nejbližší době dodá do Sýrie zdarma baterie protiraket S-300 Favorit, které mají chránit hlavní město Damašek a syrská vojenská letiště. Napsal to dnes ruský list Kommersant s odkazem na své armádní a diplomatické zdroje. O dodávce, která má podle ruského listu hlavně politické důvody, Moskva prý už prakticky rozhodla.

Rusko informovalo o možnosti dodávek moderních protiraket po raketovém útoku USA a jejich spojenců na syrské chemické laboratoře a vojenská letiště z předminulého týdne. Moskva uzavřela kontrakt se Sýrii o dodávce systémů S-300 už v roce 2010, před několika lety ale odmítla Sýrii protirakety dodat s ohledem na naléhavé žádosti Izraele a jeho západních spojenců. Vyplacenou zálohu 400 milionů dolarů Rusko Sýrii vrátilo.

 

 

Možná, že teprve nyní si občané uvědomí pod tíhou důkazů, jak dlouho Putin ustupoval, zatímco USA, Velká Británie a Francie za spolupráce s Izraelem svět terorizovaly, než pohár přetekl. A my máme stát na straně teroristů, nebo na straně míru? Každý si své svědomí musí obhájit sám! Pravdu už lidé znají a utajit se nedá. Budeme za každou cenu bránit zabíjení a terorismus jenom proto, že jsme údajně jejich součástí?

 

A toto je skutečně obranný systém. Proti mírovým bombám USA. Paradox? A na obranu své země už má Rusko nejen na Krymu S-400, ale nejnovější obranný mobilní protivzdušný a kosmický komplex S-500 Prometheus.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Assad tuhle ochranu potřebuje, aby zabránil další intervenci Američanů. Intervence USA v Sýrii pouze destabilizují region a podpoří ISIS a Al-Káidu. Bohužel. USA na blízkém východě jenom škodí. Svržení Assada bude vést pouze k nestabilitě.

  http://www.epshark.cz/clanek/611/farage-svrhnuti-assada-v-syrii-muze-vest-k-chaosu-nestabilite-a-vzestupu-isis

 • Návštěvník - Jan

  Protoze Rusove zvitezili nad teroristy v Syrii, ktere stvorily a stale tam podporuji USA, je to porazka USA, jejich zastupne armady teroristu, kteri bojuji za jejich zajmy. Dalsi sankce na Rusko jsou logickym dusledkem na tuto porazku.
  USA ve skutecnosti svetu rikaji: Protoze Rusove porazili nasi armadu z teroristu, je nutne je za to potrestat. A kdyz to nejde jinak zduvodnit, zinscenujeme utoky na civilni obyvatelstvo a hodime to na Asada a Rusy, protoze ho podporuji.
  Cely svet otroku USA, ktery uz tvori NWO pod otrokarem USA zatleskal a poslal i letadla, aby nicila jiz tak zubozenou Syrii. Naprosto bez dukazu bombarduji dal, svetove protesty neexistuji, protoze USA ovladaji nejenom politiky, ale i media maji pod kontrolou.
  Zbyvaji jeste jenom 4 zeme, ktere potrebuji znicit, aby si je podrobily. Maji ale smulu, ty maji atomovky take a mohou USA vymazat jako nejvetsihi zlocince soucasnosti z mapy sveta, Americke provokace Syrie, Ciny, Ruska, Iranu, Severni Koreje a Venezuely zakonite vyusti ve zniceni USA.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - !

  A třeba Česko by nějaké rakety nemohlo dát Jemenu?
  Nedělní nálet saúdsko-arabského letectva v Jemenu zmasakroval 88 svatebčanů!
  (politický šéf šíitských povstalců v Jemenu Sálih Sammád/Saleh al-Sammad byl zabit při koaličním náletu 19. dubna, svatebčani v neděli s ním nesouvisí).

  Saúdská Arábie nakupuje zbraně od USA (za 110 miliard dolarů) a Británie (miliardy liber) a používá je proti civilistům v Jemenu. Od vypuknutí konfliktu v roce 2015 zničila 80 % civilní infrastruktury Jemenu a zabila 10 000 lidí.

  Prosperující zbrojní obchody Saúdů a Velké Británie podporuje premiérka Theresa Mayová, která se od nástupu do úřadu snaží posílit spojenectví s arabskými zeměmi. Dlouhodobě řeší dilema, zda zveřejnit interní zprávu o financování extremistických buněk v Británii. Dokument je v přípravě od roku 2015. Zákulisní hlasy tvrdí, že jeho publikaci brání hojné zmínky o Saúdské Arábii, která financuje radikální muslimské spolky v Británii.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/470183-nalet-v-jemenu-usmrtil-temer-vsechny-svatebcany.html

  https://www.reuters.com/article/us-yemen-security/saudi-led-air-strikes-kill-at-least-20-at-yemen-wedding-idUSKBN1HU0W6