Opět blesková  - vítači asi oznámí - poplašná zpráva: belgická televize RTL na svých internetových stránkách napsala, že kolem 10:30 SELČ. ozbrojený muž zastřeli dva policisty a náhodného muže v centru Lutychu. Pak podle agentury Belga utekl a v blízké škole vzal jako rukojmí uklízečku, která údajně přežila.

 

Podle belgického webu Le soir oslovili policisté muže kvůli běžné kontrole dokladů. Útočník poté vytrhl jednomu z policistů služební zbraň a začal střílet. „V tuto chvíli k tomu nemohu nic říci,“ uvedla mluvčí vyšetřovatelů Catherine Collignonová ohledně motivu útočníka. Nebyla také schopna potvrdit informace některých médií o tom, že útočník křičel Allahu Akbar.

 

Ale prosím, nenadávejte na ně, jsou ve stresu z dezinformačních webů a Aeronetu, možná dokonce novičoku. Ombudsmanka Šabatová potvrdí.  Jinak jsou to hodní hoši...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - wolfram

  Pouliční válka s imigranty.

 • Návštěvník - wolfram

  Jako v Sýrii to budou muset nakonec dělat Belgičané, Francouzi. Čistit dům od domu, muslimskou čtvrť po muslimské čtvrti. V belgické metropoli Bruselu jsou hned dvě muslimské čtvrti Molenbeek a Schaerbeek.

  8. června 2013 Před pár dny armáda Bašára Asada oznámila, že dobyla klíčovou baštu povstalců Kusajr. Na své straně měla při obléhání města velkou výhodu. V jejích řadách totiž bojovali členové Hizballáhu. Jeden z jeho bojovníků nyní v rozhovoru prozradil, jak boje o syrský Kusajr probíhaly. Libanonec Hassan měl na starosti velení nad několika malými údernými jednotkami. "Byla to klasická pouliční válka. Chodili jsme místnost po místnosti, dům od domu," popisuje Hassan a dodal, že mu bitva o Kusajr připomínala spíše souboj velkých gangů než střet klasických armád.

 • Návštěvník - Jaroslav Matuška

  Lze někde nalézt fotografii teroristy Benjamna Hermana?

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - Jaroslav Matuška

  Ha! Další příbuzný lidovce Hermana?!

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - Jaroslav Matuška
 • Návštěvník - Macháček

  Belgický státní dluh je 103,1 % HDP, 4. nejvyšší v EU po Řecku (178,6 %), Itálii (131,8 %) a Portugalsku (125,7 %), USA 105,4 % HDP. Belgie je na bankrot, přesto živí na sociálních dávkách přes půl milionu většinou nepracujících cizinců - muslimů. Děsné. Proč?