Pokud ho nedonutil Putin, což by mohla být polehčující okolnost, je pravděpodobné, že fraška s novičokem začala drtit briskou vládu Therezy Mayové.

 

Před několika hodinami totiž rezignoval i ministr pro brexit David Davisa a nahradil ho, jak zdůrazňují masmédia, žid z České republiky Dominic Raab, který je synem židovského uprchlíka z Čech.

 

Podle některých členů vlády, kteří jsou zastánci tzv. „tvrdého“ brexitu, tedy úplné odluky od unijních struktur, je vládní brexitový plán příliš měkký. Mnohým vadí lavírování kolem brexitu, které zneužívá Brusel k vydírání. A odváděním pozornosti k novičoku, odvolávání ruských velvyslanců bez důvodu, natož vyšetření, už mnozí nadále nechtěli snášet. Velká Británie tím byla stále oslabována a podnikatelé strašeni, že málem umřou hlady, když budou brexit podporovat. Co ale skutečně je za dramatickou eskalací asi ještě pár týdnů vědět nebudeme.

 

Možná se jenom dozvíme, že to zavinil Putin...

 (Jenom pro připomenutí: Otrávení bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala nervově paralytickou látkou novičok osobně nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Závažné obvinění vznesl britský ministr zahraničí Boris Johnson před čtyřmi měsíci. Dnes při odchodu připusti, že vůbec nic nikdo neví. Ale ruští diplomaté byli bez byť malinkatého důkazu vyhnáni hned.)

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jan

  Britanie potrebuje lidem nahnat strach. Jenom tak je mozne lidi ovladat a delat jim na hlavu!
  A tak se znovu pouzije Novicok, kdyz uz lidi prestali verit, ze Putin a Rusko je zloduch. Hodi se to na Rusy bez dukazu, jalo 11. zari v New Yorku na Araby. Ma to tedy vzdy dve dimenze - zastrasovat a lyncovat vytvyrene nepratele. Treti dimenze je odvest pozornost od tragikomedie Brexit, kterou politici a hlavne Mayova nezvladaji. Johnson je arogantni buran a hnup, ze ktereho udelali premiera zeme, ktera ztratila svuj vyznam ve svete a stale si to nechce priznat.

 • Návštěvník - *

  Johnson se taktéž nevzdal poslaneckého mandátu, jen intrikuje ke zmaření brexitové kompromisní dohody premiérky Mayové, jejíž detaily budou zveřejněny ve čtvrtek. Mayová chce volný pohyb zboží a nechce volný pohyb služeb, kapitálu a lidí. S tím se dá souhlasit, Británie se vrací k EHS.

 • Návštěvník - Garlic Juice

  Reklama smazáno

  Komentář naposledy upraven v přibližně 1 měsíc nazpět od Petr Pokorný
 • Návštěvník - digitinc

  Grateful to you for posting this data. I fundamentally need to empower you to see that I basically explore different avenues regarding your site and I find it particularly engaging and informational. beti bachao beti padhao yojana form

 • Návštěvník - voyance par telephone paris

  This is educational substance. There's obviously a voyance par telephone paris to think about this issue. Keep doing stunning. I will look at more posts.