Francouzský prezident,  který se ptá, kde ta nenávist a zlost vznikla. Stačí však zabrousit do nepříliš dávné minulosti a hned začne svítat. Ač v Čechách my lidé také odmítáme invazi migrantů a muslimů, snažíme se být spravedliví. Měřit dvojím metrem se nevyplácí. Paříž začíná chápat...

Nemá cenu psát příliš mnoho slov. Ukažme si dva dramaticky odlišné rozsudky

 

19. září 2012

Ve Francii opět zesměšnili karikaturou Mohameda

Francouzský satirický magazín Charlie Hebdo opět zveřejnil karikatury proroka Mohameda. A to i přesto, že v řadě zemí muslimové už několik dní protestují proti kontroverznímu filmu natočenému v USA, jenž uráží islám.

 A vůdci Evropy demonstrují za svobodu slova. Francouzská justice tleská.

 

 16.července 2014 

Anne-Sophia Leclèrová devět měsíců nepodmíněně!

Za co?

Anne-Sophia Leclèrová přirovnala v internetovém mikroblogu francouzskou ministryni spravedlnosti Christiane Taubirovou k opici.

Francouzský soud potrestal v úterý devíti měsíci vězení nepodmíněně a pětiletým zákazem politické činnosti bývalou členku krajně pravicové strany Národní fronta Anne-Sophii Leclèrovou. Soud ve městě Cayenne, které je metropolí Francouzské Guyany, rodiště Taubirové, uložil také Leclèrové pokutu 50 000 eur (1,3 miliónu Kč). Dalších 30 000 eur má zaplatit Národní fronta, která Leclèrovou za její přehmaty vyloučila ze strany loni v prosinci.

Lidé se přestávají smát. Vůdci Evropy demonstrují proti svobodě slova. A francouzská justice trestá.

 

Je prosinec 2018 a Paříž hoří.

Francouzský prezident Macron žasne a svádí to na všechny strany dokonce částečně na Putina. Ale do svých řad a svého svědomí nezabrousí.

 

"Kde se stala chyba, soudruzi z DDR?"

 

 Když v roce 2014 už to bobtnalo a bublalo, zloba narůstala, vláda byla nečinná, dokonce každé upozornění bylo jako rasistická provokace!

 

Další důkazy na odkazy zde:

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/karikatura-proroka-mohameda-d1v-/zahranicni.aspx?c=A120919_102043_zahranicni_ipl

Neuf mois ferme pour Anne-Sophie Leclere - France Guyane

Francouzská ministryně se stala terčem údajných rasistických útoků například iza to, že podpořila zavedení manželství mezi osobami stejného pohlaví.

 

 Kdy konečně politici a cenzura pochopí, že lid od pravdy neumlčí a Evropa obyčejných lidí zvedá svou pěst?

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • V odpovědi na: wolfram

  Nevím, vážně nevím, pouze jsem cítil ten kvas a zlobu obyčejných lidí, jak se někde objevili. Já se domnívám (ale je to můj osobní dojem) že lidé jsou naštvaní na všechno a benzín je spouštěcí mechanismus. A toho využili místní rowdies rekrutující se z narkomanů, migrantů a všeho podzemí "Břicha Paříže", co vyhřezlo ven. Když jsme protestovali na Václaváku proti bolševikům a okupantům, také bychom do první řady proti radlicím a stříkačkám nešli. Tam byly fetky a blázni. My dělali křoví a dav. Proto ti šmejdi tajní chodili mezi lidmi v zadu a provokovali, aby zjistili kdo je kdo. My "kozáci" jsme si poradili, protože ti tupci nosili obušky na prsou pod koženou bundou a bylo to při troše pozornosti poznat. Ale nezkušení dostali přes ústa, nebo je odvezli Antonem. A totéž vidím ve Francii, kdy ti obyčejní dělají obrovský dav, ale neničí. Na druhou stranu se obě skupiny doplňují. Tak to prostě je.

 • wolfram

  Francouzi se bouří proti vysokým daním. Češi mlčí, ceny a daně máme jak ve Francii, ale zato mzdy tři a půlkrát menší.
  A díky našim vysokým daním a sociálním odvodům se daří udržovat přebujelý státní aparát a neustále státním zaměstnancům zvyšovat platy na úkor ostatních obyvatel země, kteří je musí živit.
  Český statistický úřad přestal od 1. čtvrtletí 2017 zveřejňovat mzdy v podnikatelské a nepodnikatelské sféře. Hádejte proč! Protože rozdíl mezi nimi už je přes 5.000,- Kč ve prospěch státních zaměstnanců.

 • Dan

  V odpovědi na: wolfram

  Platy se na zapade historicky jinak vyvijeli jak v Cesku, vezmete to prosim v potaz, i zivotni naklady jsou nesrovnatelne, ktere plati Cesi a ti na zapade! Jinak zivite demagogii!
  Nas problem je ten, ze diky clenstvi v EU a vyprodeji nasich podniku a zdroju na zapad nam odtekaji i nezdanene zisky na zapad. Nejsem na to odbornik, je treba se na to ale podivat a jednat! Co tady nasi obcane vytvori, na tom profituji jini a my budeme stale na ne vzhlizet! Jak to, ze se dosud nepotrestali politici, co prodali zapadakum vodu za babku a dostali velke uplatky, proc se toho nikdo nechopi a nejde za tim? Onanuji se jenom Babisem, protoze maji ukol ho odstranit z politiky a dat tam druheho Sobotku, co jim necha volne pole a na vse kyvne a zahyka. Co se v tehle zemi deje je hruza! Ti co ukradli miliardy nechavaji v pohode, na Babise poradaji hysterickou a nekonecnou stvanici. Nenechaji ho v klidu pracovat pro nas, chteji ho zlikvidovat! Dr. Rath stale neni odsouzeny. Kde to zijeme? Kazdy zmetek muze druheho udat, zazalovat, znicit ho. Kdyz se ukaze, ze vse bylo nepravem, zmetkovi se nic nestane, konstruuje dalsi lziva obvineni!!!

 • Dan

  Uz jsem cetl opet osocovani Rusu, ze oni pry tyto nepokoje ve Francii organizovali a podporovali.
  Kdyz to tem genedrovym filckam a Eurohujerum jde vsechno do p.dele, tak za to nemohou oni, ale Rusove!!! To je vrchol ubohosti a patologicke paranoie....

 • *

  Lid běsní, neboť za makeup a účesy utratí Emmanuel a Brigitte Macron €5,200 měsíčně ze státní kasy.
  https://pbs.twimg.com/media/C-7BJ-NXYAEXh5H.jpg

 • Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: *

  Konečně Macrona poznávám, to je on!!!!

 • KOHOUT

  Určitě za to nemohou Francouzi. Buď to organizuje Putin nebo Trump. Jinak to není možné. Nebo ten saudský princ? Možná Turek, nebo Maďar, svět je plný podivuhodných postav. Asi ne české Ano či Hrad. Anebo je to odplata Kaddáfiho?

 • Poslední Macronova élysejská večeře?

  Dnes demonstrovali studenti, o víkendu vláda mobilizuje 89 tisíc policistů. V Paříži budou zavřené obchody, muzea, Eiffelovka, všechno. Situace je vážná. Žluté vesty demonstrují proti vládním ekonomickým reformám. Macron mlčí, od nedělního návratu ze summitu G20 v Argentině se k demonstracím veřejně nevyjádřil. Macron chce privatizovat státní majetek a zrušil od 01/01/2018 daň z majetku Impôt de solidarité sur la fortune (ISF „Solidární daň z velkého jmění“), tato daň existovala ve Francii již od roku 1982. Nahradil ji daní z nemovitostí (IFI „l’impôt sur la fortune immobilière“), kterou ale platí třikrát méně lidí než dříve. Daňovou úlevou pro nejmajetnější Francouze i svými dalšími kroky si Macron vysloužil kritiku, že je „prezidentem bohatých“. Žluté vesty požadují obnovit ISF.

  France braces for 'ULTRA-VIOLENT' protests, with 89,000 cops on the streets and shops boarded up as demonstrators vent fury at Macron's reforms despite the President caving in to Yellow Vest demands
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6470897/Armoured-cars-equipped-machine-guns-patrol-Paris-country-braces-protests.html

 • Žlutá vesta s cedulkou

  "ROTHSCHILD DÉMISSION". Trefné.

  Paris on lockdown: Tear gas and water cannon are fired at 'yellow vest' rioters as 'Day of Rage' clashes lead to more than 700 arrests - with protests now spreading across Europe to Brussels and Amsterdam
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6474065/Hundreds-yellow-vest-protesters-detained-Paris.html

 • Odborář Dufek:

  "Francie je jiná než Česká republika. Francouzi jsou daleko bojovnější. Vědí, že žijeme jenom jednou a je potřeba si uspořádat život tak, abychom ho prožili co nejlépe. K tomu je potřeba mít i slušný příjem a slušnou životní úroveň. Pan prezident Macron i svou vizáží je zástupce bohatší skupiny Francouzů. Myslím si, že se nechoval slušně k těm, kdo pracují manuálně. Jeho reformy byly přijímány ze začátku dobře, ale povýšeneckým jednáním proti sobě popudil společnost. Svojí politikou si prezident Macron zadělal na obrovský problém. Nezlobte se na mě, ale firmy bohatnou, podotýkám, že jim to nezávidím, ale zbytek chudne. Naši páni si zvykli brát nejvíc od nejchudších. A to se ve Francii nenosí."

  Odborář: Macron ještě uvidí, mám přesné informace. Češi jsou chudáci Evropy, a pokud se ptáte, zda Žluté vesty budou u nás...
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Odborar-Macron-jeste-uvidi-mam-presne-informace-Cesi-jsou-chudaci-Evropy-a-pokud-se-ptate-zda-Zlute-vesty-budou-u-nas-562997