Stále více zdrojů ukazuje, že hlad ve Venezuele je špinavá propaganda CIA a teroristů z Pentagonu. Velí jim ještě prezident USA, nebo už armáda USA obsadila Bílý dům?

„Mám v Caracasu právě teď přátele a zatím tam nedochází k žádné občanské válce, žádnému krveprolití a běsnění a žádná zjevná diktatura, žádné masové zatýkání opozice a potlačování tisku,“ říká člen skupiny Pink Floyd Waters. Bransonův koncert nemá s humanitární činností nic společného. Důvodem pro koncert je podle Waterse to, že Branson převzal pohled Spojených států amerických ve smyslu „Právě jsme se rozhodli, že ovládneme Venezuelu, jakékoliv mohou být naše důvody“. „Ale nemá to nic společného s potřebami venezuelského lidu.“

 

 

„Není zde problém s distribucí potravin nebo nedostatkem potravin," tvrdí i Blumenthal. „Problém je, že kupní síla Venezuelanů byla zničena, protože jejich měna byla silně oslabena hyperinflací, spekulací a záplavou dolarů, které zde vláda nemůže ovládat, a hromaděním soukromých kapitalistických elementů, které podporuje opozice. Navíc blokádou ropy, kdy USA brání vojensky či umělými sankcemi vydat Venezuele peníze za ropu.

 

 A zatímco prezident Trump je vyšetřován, že údajně před volbama promluvil s nějakým Rusem a tím dramaticky ovlivnil 50 miliónů občanů USA, ve Venezuele stejná teroristická CIA vyhrožuje humanitární pomocí a likvidací legálního vedení státu.

 

Vlétnou vojska USA do Venezuely, když se vymaňuje z jejich vlivu?

Po Rusku se z klinče dostává i Venezuela (za pomoci Ruska) a USA zuří

Huawei? Kecy tajných služeb. Drama USA je opět ukryto v ropě a technologiích!

Obrovská demonstrace na podporu Madura, zatímco kanadská a americká média totálně jako naše veřejnoprávní mlčí!

Dvěstě let amerického terorismu, tajných operací a válečných zločinů - GOD SAVE THE US!

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Nevděk světem vládne. Venezuelská státní ropná společnost Citgo Petroleum darovala $500,000 na inauguraci prezidenta Donalda Trumpa v roce 2016.
  https://www.bbc.com/news/world-us-canada-39648675
  https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/169C3/production/_95711629_trumpgetty.jpg

 • *

  V odpovědi na: *

  Dar 22. prosince 2016. CITGO PETROLEUM CORP., transaction ID : 59
  http://docquery.fec.gov/pdf/286/201704180300150286/201704180300150286.pdf

 • Dan

  Babis muze dostat jedine prikaz pripravit verejnost na stavbu US zakladny pro rakety, namirene na Rusko s atomovymi hlavicemi, nebo ke stavbe radaru. Jestli tohle lidi sezerou, je s nami konec. V odvetnem uderu Ruska budeme zniceni a cela zem bude zamorena. To chteji USA, znicit Evropu, sveho konkurenta, ktery jim vypovida pomalu ale jiste naprostou poslusnost!

 • *

  V odpovědi na: Dan

  Babiš je organizovaný zločinec, jak hluboko Česká republika klesla, že lidi zírají na vládu organizovaného zločinu Babiš, Bakala, Kellner, Tykač, Šmejc, Komárek, Vítek, Chrenek, Dospiva, kteří se rozvalují na nakradených státních podnicích?! A neuděláte s tím nic, to je šílené! Tolik zlodějů jsem v životě neviděl, ani historicky!

 • Dan

  V odpovědi na: *

  To je vysledek sametu co popisujete. Zatahl nas do toho US otroctvi Havel, krvava Madla a u nas Klaus a jeho kamosi. Lidi souhlasili, mysleli, ze bude lip jak se Sovety. Ja tu dobu se Sovety zazil, ovsem byly to Sovety s Breznevem, Chruscovem a jejich imperialnimi zajmy. Dnes nam vladnou tenkrat oznacovani valecni stvaci USA. Oni temi valecnymi stvaci zustali a dnesni Rusko jim stoji v ceste a nechce se jim podrobit ani vydat sve suroviny jako tenkrat za CCCP. Posiluje pres sankce a podlosti a lzi zapadu, ke kteremu patrime.

 • Dan

  V odpovědi na: *

  To je mozne proto, ze spolupracuji se zahranicnim kapitalem a pomahaji mu vyvazet zisky ze zeme za pomoci svych medii, uplaceneho soudnictvi, policie, politiku. Nasi zemi vladnou banky a penize velkokapitalu. Vlada a parlament jsou jenom jejich poskoci.

 • Dan

  Babis Trumpovi nic nepripomene. Nema to cenu, protoze je Trump blokovan neocony ve vlade. Spise budou mluvit jako prachach ci o kseftech, o nas a nasich problemech urcite ne. S USaky mluvit o cem? Ze u nas stavi pro sebe bunker na Petrine, o cemz nikdo nesmi v mediich ani ceknout?
  Spise o raketove zakladne nebo radaru, ktery nam stale chteji nacpat, abych pak rychle chcipli, az budou mackat tlacitka v Pentagonu a rakety u nas vypoustet na Rusko. Jedinou vyhodu budeme mit, ze rychleji chcipneme pri odvete Ruska nez ty zeme bez zakladen. A ten bunker na Petrine ty krysy stejne nezachrani!

 • *

  V odpovědi na: Dan

  Již příští čtvrtek 7.3. Babiš v Bílém domě, krysa slíbí cokoli, i základnu.

 • wolfram

  "The Wall Street Journal píše s odkazem na vlastní informované zdroje z Trumpovy administrativy, že hlavní příčinou, proč Washington uznal Guaidóa, byl slib snadného vítězství ze strany venezuelských opozičních aktivistů.

  Ti přesvědčili své ochránce, že v případě uznání Guaidóa prezidentem přejde moc do rukou proamerického kandidáta doslova za 24 hodin. The Wall Street Journal má obvykle velmi dobré politické informátory a celý příběh názorně ukázal úroveň strategického plánování v Trumpově týmu, na druhou stranu úroveň přípravy a plánování venezuelské proamerické opozice.

  Soudě podle jasné improvizace, kterou dnes vidíme v podání třeba viceprezidenta USA Michaela Pencea, který byl nucen letět do Kolumbie, aby koordinoval operaci proti Venezuele div ne manuálně, neměl Washington žádný promyšlený a přesný plán B.

  Kvůli všem těmto intelektuálním a organizačním zvláštnostem proamerické opozice ve Venezuele bude Washington v případě aktivních akcí muset riskovat, že jeho chráněnci v Caracasu rychle přijdou o moc, což znamená, že intervenci bude třeba nejspíš změnit v okupaci.

  Tohle je drahé, dlouhé a také to negativně ovlivní prezidentův rating, který bude klesat po každém úspěšném útoku „partyzánů" (pozn. přívrženců Cháveze). Nejsou žádné pochyby, že se takoví najdou. Víc než to, hlavní cenou ve Venezuele je ropa, avšak ropná ložiska nejsou ve vládních budovách Caracasu, nýbrž v džungli, což velmi komplikuje ochranu ropné infrastruktury a možnost něco vytěžit z celé této venezuelské aféry.

  Vypadá to tedy tak, že největším nebezpečím pro legitimní venezuelskou vládu a také pro čínské a ruské investice v této zemi, nejsou americké bombardéry, ale „kufry s penězi" pro venezuelské úředníky a vojáky, protože právě úplatky dokázali američtí špióni a diplomaté mnohokrát dosáhnout toho, co se ani nesnilo vojákům."
  Zdroj:
  Ivan Danilov - Za ropu bude třeba platit rakvemi. Co brání vpádu USA do Venezuely 28.02.2019
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201902289334646-venezuela-usa-invaze/
  Ivan Danilov - Trump Will Need Saudi Help to Complete the Coup in Venezuela 01.02.2019
  https://sputniknews.com/columnists/201902011072039362-trump-saudi-help-venezuela/

 • wolfram

  USA prý koupí východoevropské zbraně a dopraví je k Venezuele, tvrdí Lavrov
  Lavrov podotkl, že vzhledem k dosavadní politice USA „je možné všechno“.
  https://echo24.cz/a/SFj3e/usa-pry-koupi-vychodoevropske-zbrane-a-dopravi-je-k-venezuele-tvrdi-lavrov

  Jéje! Tak zbraně by mohly USA koupit vyřazené z české armády od firmy Excalibur Army/Czechoslovak Group, která vytunelovala Armádu ČR, veřejnosti je dobře známá výbuchem min ve Vrběticích a jejími vlastníky jsou multimiliardáři Jaroslav Strnad a Alexej Beljajev (dědeček Alexeje Beljajeva byl carský důstojník, který během revoluce 1917 uprchl z Ruska před bolševiky na Slovensko). Strnad je osobní přítel a sponzor prezidenta Zemana a Alexej Beljajev je osobní přítel premiéra Babiše, se kterým společně kradli v 90. letech v Petrimexu na Slovensku.
  https://hlidacipes.org/zacinal-s-babisem-a-ovladl-slovensko-potomek-carskeho-dustojnika-alexej-beljajev/
  Strnad a Beljajev taky dostali pozvánku do Bílého domu? :-D