Zajímavé vyšetřování začíná v USA a je na čase, aby se to přeneslo i k nám. Co dělali státní zástupci Ištvan a především dosazený z Bruselu Pospíšilem nejvyšší státní zástupce Zeman při svržení Nečasovy vlády, kdy zasáhli do nejzákladnější podstaty demokracie: svobodně zvolené vlády na podkladě lží a umělého konstruktu vyjádřeného v přímém přenosu!

 

Washington - Americký ministr spravedlnosti William Barr pověřil federálního prokurátora prozkoumáním počátků vyšetřování o ruském vlivu na poslední prezidentské volby. Cílem nového vyšetřování je ověřit, zda informace o volební kampani současného prezidenta Donalda Trumpa byly získávány v souladu se zákonem. S odvoláním na nejmenované osoby obeznámené s touto záležitostí o tom v noci na dnešek informoval deník The New York Times (NYT) či agentura AP.

 

Barr tak zřejmě vyhověl opakovaným výzvám Trumpa a jeho republikánských spojenců, že je třeba "vyšetřovat vyšetřovatele". Barr při nedávném slyšení v Kongresu řekl, že v rámci aktivit týmu zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera "došlo ke špehování" Trumpova volebního štábu, avšak podle AP toto tvrzení nijak nerozvedl.

"Otázkou je, zda to mělo patřičné základy. Nenaznačuji, že tomu tak nebylo. Ale tohle musím prozkoumat," dodal Barr před kongresmany.

Tímto úkolem byl podle zdrojů amerických médií pověřen státní zástupce v Connecticutu John Durham. Do funkce jej v roce 2017 nominoval prezident Trump a loni ho jednomyslně schválil americký Senát. NYT podotýká, že Durham stál v čele zvláštních vyšetřování za vlád obou hlavních amerických politických stran. Nyní má údajně zkoumat, zda bylo "shromažďování zpravodajství" při vyšetřování ruského vměšování do prezidentských voleb roku 2016 "zákonné a vhodné". Durham však nebude mít stejné pravomoci jako zvláštní vyšetřovatel Mueller, který zkoumal ruský vliv na prezidentské volby.

Web Axios připomíná, že nové vyšetřování je již třetím, jehož předmětem je téměř dvouleté prověřování vazeb Ruska na Trumpovu kampaň Muellerovým týmem. Generální inspektor ministerstva spravedlnosti Michael Horowitz zkoumá jeho použití odposlechů, státní zástupce v Utahu John Huber rovněž prošetřuje některé aspekty vyšetřování. Jejich zjištění veřejnosti zůstávají neznámé.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Kdo chytí lhářku Kvitovou?

  Omlouvám se, že píši mimo téma, ale ze soudního spisu se ztratil klíčový důkaz, že odsoudili nevinného!
  Ze spisu případu pořezané tenistky Petry Kvitové zmizelo cédéčko se záběry z kamer na domě Kvitové v Prostějově. Podle záběrů nikdo do domu nevešel, ani nevyšel.
  Spis je nyní na Krajském soudu v Brně u soudkyně Dagmar Bordovské, která sepisuje odůvodnění rozsudku osm let vězení pro dělníka Radima Žondru.
  Tenistka Kvitová vypověděla, že osudné úterý 20. prosince 2016 po 8. hodině ráno osobně pustila pachatele do domu i do bytu. Předtím prý dotyčný mluvil s Kvitovou do mluvítka u vchodových dveří do domu a dožadoval se vstupu.
  „A jak se tam někdo mohl dostat, když na kameře u vchodu nic není? Poškozená uvedla, že na ni pachatel zazvonil. Nejenže tam nejsem nikde já, ale ani kdokoli jiný?!“ ptal se soudkyně sám obžalovaný Žondra.
  Je navíc velmi znepokojivé, že tento klíčový důkaz nebyl soudem brán v potaz! Soudkyně Dagmar Bordovská cédéčko se záznamem z domovních kamer prokazující Žondrovu nevinu v soudní síni odmítla pustit, ač ji o to advokátka obžalovaného výslovně požádala. Video však již vidělo více lidí, existuje i jeho přepis.
  Radim Žondra má neprůstřelné alibi. Ráno 20. prosince 2016 pracoval 60 kilometrů daleko na stavbě v Napajedlích a alibi mu potvrzují stavbyvedoucí, bagrista, majitel stavební firmy a přítelkyně. Policie a státní zástupce nepředložili žádný důkaz, že to není pravda. I toto alibi soudkyně ignorovala.
  Případ vyšetřovala olomoucká krajská policie. Radima Žondru vyslýchali hned mezi prvními podezřelými, protože je recidivista. Kvitová nejprve Žondru jako pachatele neoznačila, nepoznala ho na fotografiích a olomoucká policie odložila případ po 11 měsících, 16. listopadu 2017. Pak se případu ujal speciální útvar Tempus při Policejním prezidiu v Praze, který Žondru 23. května 2018 spektakulárně zadržel a uvalil na něj vazbu.
  Kvitová u soudu lhala i v takové drobnosti, že nejdříve volala na záchranku, pak na policii. Ve skutečnosti první, komu tehdy telefonovala, byl její marketingový manažer Černošek. Teprvé poté zavolala záchranku a policii.
  Nesedí 2 ze 3 pachových stop z mikiny Kvitové (pachové stopy stejně nepovažuje Ústavní soud ČR za dostatečný důkaz) a útvar Tempus přivedl jako svědka trestně stíhaného muže, který seděl s Žondrou ve vazbě, a tvrdí, že se mu Žondra přiznal: aby si vylepšil vlastní pozici u policie i soudu, řekl mu Žondra u soudu. Stejnou metodou "křivé svědectví romského spoluvězně" - policie kdysi "usvědčila" i Jiřího Kajínka, Ivana Jonáka, taxivraha...

  Kariéra Kvitové tehdy (rok 2016) skomírala, a navíc se jí obnovilo zranění nohy (zánártní kůstka) a v květnu 2016 se rozešla se snoubencem hokejistou Radkem Meidlem. Objevily se proto spekuIace, že za rozchodem stálo něco víc. Interupce? Psychická labilita Petry Kvitové? Především se mluvilo o komplikovaném vztahu s trenérem Davidem Kotyzou.
  Kvitová nereagovala ani na žádost advokátky obžalovaného a nepředložila Krajskému soudu v Brně potvrzení o odškodném, kterou jí vyplatily pojišťovny. Pokud by si Kvitová zranila ruku sama, nedostala by od pojišťovny nic nebo jen částečné plnění. Kvitová je daňový rezident Monaka, kde neplatí žádnou daň z příjmu, v Česku by musela platit 15 %. Zraněnou ruku si Kvitová neléčila na drahé soukromé klinice v Monaku či ve Švýcarsku, ale ze standardního zdravotního pojištění u českých lékařů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. „Neplatila žádnou péči navíc,“ řekl mluvčí Kvitové Karel Tejkal.

  Případ pořezané tenistky Kvitové: Ze spisu se ztratil klíčový důkaz, že odsoudili nepravého!
  https://tadesco.cz/pripad-porezane-tenistky-kvitove-ze-spisu-se-ztratil-se-klicovy-dukaz-ze-odsoudili-nepraveho/
  JASNÝ VERDIKT: ŽONDRA JE VINEN!
  http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/zpravodajstvi/31475-jasny-verdikt-zondra-je-vinen
  Policie odložila napadení tenistky Kvitové, pachatele nenašla
  https://www.novinky.cz/krimi/455130-policie-odlozila-napadeni-tenistky-kvitove-pachatele-nenasla.html
  Exkluzivně! Snoubenec Kvitové o rozchodu: „Dostal jsem košem.“ Je v tom její trenér?
  https://www.expres.cz/celebrity/radek-meidl-petra-kvitova.A160517_233916_dx-celebrity_kp

  Podivností si začíná všímat už i veřejnost. Poměrně velká část si myslí, že Kvitová lže a Žondra je nevinný!
  Vážení občané, i recidivista má právo na spravedlnost! Pokud budete tolerovat, že Policie ČR a justice nefungují, klaní se tunelářům, exekutorům, LTO mafiánům a Kvitové a vyžívají se v pronásledování chudáků, může se jednou stát i Vám, že jejich obětí budete Vy a nikdo Vám nepomůže.
  Můj osobní názor je, že Kvitová je nevinná jak Žondra. Zmanipulovali ji marketingový manažer Černošek, trenér David Kotyza a pražský policejní tým Tempus.
  Kvitové odchází 5. února 2019 od Krajského soudu v Brně
  https://1gr.cz/fotky/bulvar/19/021/cl6/STE79308c_profimedia_0412131531.jpg

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - Kdo chytí lhářku Kvitovou?

  Je-li pravda co pisete, potvrzuje to me tvrzeni, ze CR, jeji soudy i policie jsou korumpovany prachaci a ze pravo neni vymahatelne. Restituce majetku vyvlastnenych komunisty se az na Havla a cirkev a ty, kteri uplatili soudy nekonaly. Zejmena na venkove byly zadosti zamitane a lidi byli nuceni k dalsim odvolanim, na ktere ale nemeli penize. Zlodeji si tak jejich majetky privlastnili uz natrvalo. Na vyvlastneni majetku stacilo komunistum oznameni. Restituci majetku se museli okradeni vyzadovat soudne!To je naprosty skandal!!!! Kauza Rath, Kajinek je take prikladem, jak jsou ceska justice a policie prohnile!