Přes posměšky, že Rusové dopadnou jak v Afghanistanu SSSR a USA hlásí Bašar Al-Asad 22.prosince 2016: nejdůležitější oblast Aleppo je po pěti létech v rukách občanů Sýrie. Teroristé se vzdali a odcházejí. Ve čtvrtek byl dokončen odvod ozbrojenců a členů rodin. Podle různých informací opustilo východní Aleppo za celou dobu evakuace okolo 40 tisíc lidí, včetně ozbrojenců.

Byla to nejhorší mise Obamy (USA, Francie a Velká Británie)

Při ruském bombardování bylo v Sýrii „zlikvidováno“ 35 000 bojovníků. „Od zahájení aktivit ruské letectvo podniklo 17.800 operací, zasáhlo v 71 000 případech infrastrukturu teroristů, zlikvidovalo 725 výcvikových táborů, 405 výroben výbušnin, 1500 kusů vojenského zařízení, 35.000 bojovníků a mezi nimi 204 velitelů,“ řekl Šojgu. Východní část města byla poslední významnou baštou odpůrců Damašku. Povstalci ji obsadili v roce 2012. Syrská armáda za pomoci spojenců zahájila v listopadu ofenzivu a postupně povstalecké čtvrti Aleppa dobyla.

 

Záhady o neviditelných amerických a dalších "poradcích" dle Terezy Spencerové

 Už v září ruská média informovala o tom, že ruská raketa zničila ve východním Aleppu „velitelské stanoviště“, v němž zahynulo na „třicet důstojníků“ ze západních zemí, Izraele či Perského zálivu. Tehdy o tom informoval snad jen Times of Israel, „zbytek světa“ mlčel. Stejně jako nyní, když byly zajati další „poradci“. Za normálních okolností by to byla „bomba“, ale v reálu se hraje na „mrtvého brouka“ a dokonce nikdo nic nevyvrací ani nedementuje. Je samozřejmě nepříjemné, pokud se důstojníci ze zemí NATO působící v Sýrii ilegálně, v rámci tzv. koalice boje proti Daeši, nechali zajmout při podpoře jiným teroristickým organizacím, konkrétně Al Kajdě a jejích spojencům ve východním Aleppu. Spojení mezi Západem a Al Kajdou včetně vyzbrojování teroristů západní média v poslední době přece jen – byť cudně -- začala připouštět, další přiznávají, že z východního Aleppa v poslední době proudila do světa spíš jen propaganda, než podložené a doložitelné informace. Provalilo se i to, že britský stát dokonce nabízel velké peníze americkým novinářům, aby psali jaksi „za rebely“ a jejich jménem, a tak není divu, že do ztracena vyšla i jedna z posledních obvinění, konkrétně z masakru 82 civilistů ve východním Aleppu nebo z poprav dalších 183 civilistů – žádné obrázky, žádní svědci, žádná těla… 

 

Není na škodu si připomenout, co jsme na původním Pařát dnes zveřejnili a kde jsem popsal celou situaci. A není na škodu vše konfrontovat s urážkami Evropských hodnot, zda to byly hoaxy a fake news.

 

21. září 2015 Sýrie: plán USA se zhroutil, odnáší to Evropa!

 

Dnes vychází pravda najevo a mnozí "Votápkové a Romancovové" z České televize jako experti by se měli za špinavou propagandu omluvit. Ale to neudělají. Jejich duše jsou černé!

 

 

Samozřejmě pro občany Sýrie je nejúžasnější dárek na konci roku, že utichají zbraně a přestávají padat bomby. Já si však z útržků všiml něčeho jiného: USA tam šíleným zabíjením a likvidací Asada chtěli nastolit americkou demokracii. Je 23. prosince, na osvobozených územích je opět čilý život mnoha náboženských uskupení a mnozí lidé (nejen křesťané) tam připravují "vánoční výzdobu". Nikomu to prý nevadí, auta troubí, lidé se objímají a tancují. A já si sám pro sebe přes všechny životní zkušenosti kladu otázku, jak to ti lidé dokázali a lidem celého světa umí ukázat, jak k sobě nachází ihned cestu (samozřejmě mimo teroristů a jejich rodin). A stále se ptám: není v mnoha ohledech lepší ta zvláštní "syrská demokracie" než ta americká, která každému určuje, co má dělat? A není to ten nejkrásnější dárek i slušným lidem od nás, když se tam lidé opět radují, že mír se do jejich obydlí vrací a nenávist opadá? Neměli bychom si nakonec z toho vzít příklad my, občané západní údajné demokratické civilizace? (I když je jasné, že boj ještě neskončil)

Nevím, nebyl jsem tam, ale k Bašárovi Al-Asadovi mám stále větší úctu a je mi jedno, kdo si co myslí. 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - Pavol

    Rusi neurobili dobre že dovolili ostatným teroristom odísť z Allepa...presunú sa a budú vraždiť ďalej!!!...Rusi ich mali pochytať uväzniť a súdiť ako vojnových zločincov!!! veď ich obete ktoré povraždili sa musia v hroboch obracať!!!