Náměstek čínského zástupce v OSN Wu Haitao (Wu Chaj-tchao) 23. prosince řekl, že Čína vítá schválení návrhů rezoluce OSN ohledně otázky izraelských osad, podporuje Izrael a Palestinu v jednání a žádá, aby splnili své povinnosti v soužití, udržovali klid a  postupně posilovali vzájemnou důvěru vrácením se k mírového jednání co nejrychleji.

 

Rada bezpečnosti OSN téhož dne schválila návrh rezoluce č. 2334, ve které zdůrazňuje, že izraelská stavba osad v palestinském území je proti Mezinárodnímu zákonu a vyzývá Izrael, aby zastavil veškeré aktivity ve stavbě osad.

 

Wu Haitao po hlasování řekl, že Čína podporuje hlavní roli OSN v palestinské otázce. Schválení návrhu rezoluce č. 2334 Rady bezpečnosti OSN má velký význam, který odráží společné naděje mezinárodního společenství. Čína vyzvala Izrael, aby splnil návrh rezoluce č. 2334 a vytvořil podmínky pro mírové jednání s Palestinou.

Stále větší tlak na Izrael by měl přivést místo vyhrožování celému světu Netanjahua k jednání a uznání, že pod OSN jsou si všichni rovni a mezinárodní právo platí pro všechny!

 

Napsala agentura Nová Čína

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - joejoe

    Tak uz doslo i na Izrael.