Tomio Okamura vyslovil to, co si myslí slušní lidé: politické procesy patří do období Hitlerů a Stalinů a měly by se odložit na smětiště dějin!

Vážně všichni budou zase jako v roce 1939 pozorovat, jak nenávist a pronásledování obyčejných občanů obchází jak strašidlo svobodnou Evropou a diktátoři se dostávají k moci za pomoci Lidových milic?

 

Předseda SPD Tomio Okamura dnes dopisy vyzval prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby Česko veřejně podpořilo právo Katalánců svobodně rozhodnout, v jakém státě chtějí žít.

 

Okamura v dopise vyzval Sobotku, aby vláda ke krizi v Katalánsku, kde se po převzetí správy Madridem chystají volby, zaujala principiální stanovisko. Odkazuje přitom na to, že podobně vzniklo Česko. „ČR vzešla z Československé republiky, která vznikla jen díky tomu, že tehdejší mezinárodní veřejnost přijala princip práva národů na sebeurčení,“ uvedl v dopisu, který dal k dispozici ČTK.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jeroym Bosch

  Okamura je vždy zcela mimo mísu!
  Referendum v Katalánsku neproběhlo řádným způsobem a porušovalo procedury předepsané Španělskou Ústavou.
  Dopis Okamury je tedy zcela nesmyslná aktivita, stejně jako reakce v tomto článku na Bohuslava Sobotku je zcela nemístná a nesmyslná.

 • Návštěvník - novota

  Buldozer Paroubek 22%....odstoupil,,, Sralbotka 20%,,,7% nic...:p.....kauza ROP severozápad kdy na konta modráku a socanu přišlo 100 miliónů taky nic...:p:p

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  To sis nevšimnul, že Bohuslav Sobotka nebyl volební lídr?

 • Návštěvník - novota

  Co pak, že by španělé vyslyšeli okamuru,putina atd. a nebo kagebaka Pjakina , kterým se ohání místni trol z liháče kde v jedné relaci po upozornění kolegy vysvětloval krym , katalánsko a ruskou ustavu... https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/454417-spanelsko-obraci-zvazuje-moznost-referenda-o-nezavislosti.html

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  Vždyť se to plni přesně tak, jak to Pjakin popsal. Pjakin je skutečný analytik, který ví co mluví.
  Teď to odtržení zarazili, protože rozbití EU je odloženo a jako důvod neuznání referenda se uvedlo, že to bylo neústavní. Ale musí si do budoucna otevřít možnost, aby v případě potřeby mohli globalisté opět vyvolat tříštění Śpanělska. Nevím, co je na tom pro tebe nepochopitelného? Pjakin to popsal do puntíku přesně, skoro jakoby se vrátil z budoucnosti. :)
  Okamurův dopis s tím nemá absolutně nic společného. Navíc Okamura projevil velkou míru politické nezodpovědnosti, když chtěl podněcovat premiéra Sobotku, aby prosazoval oddělení Katalánska na základě neústavního referenda. Tím se Okamura opět naprosto politicky zesměšnil.

 • EU má problém. 100 respektovaných akademiků kritizovalo zásah Španělské vlády a mlčení EU. EU byrokraté mají teď problém, pokud řeknou, že Katalánsko právo za nezávislost nemá, ukážou se všem jako totalitní a nedemokratičtí. Pokud ale řeknou, že právo má, budou následovat další - Baskicko, Benátky, Skotsko, možná Bavorsko a celé se to rozpadne... takže pro euroskeptiky v obou případech dobře.

  http://www.epshark.cz/clanek/195/vic-jak-100-uznavanych-akademiku-kritizuje-eu-za-pristup-ke-katalansku

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Martin

  Píšete samozřejmě úplné nesmysly. Brusel se od samého počátku vyjadřuje, že se jedná o vnitřní záležitost Španělska a do situace nezasahuje a nebude zasahovat. Jen konceptuálně negramotní jedinci, jako třeba Okamura, vybízí Sobotku nebo Brusel, aby jednali. Není o čem.
  Všem konceptuálně gramotným lidem je jasné, že referendum proběhlo v rozporu se Španělskou Ústavou a navíc bylo zmanipulované.

 • Návštěvník - JK

  Ztroskotanec a ourada Sobotka uz radsi nerika vubec nic. Je to asi tak lepsi.
  Katalansko je pro nas nepruhlednou kauzou, ktera byla navic manipulovana tajnymi sluzbami a ovlivnovana Madridem. Organizace voleb nebyla ok.