Co se děje v Bruselu a Londýnu? Rvačka o 18,2 miliardy liber, kdy se o ně europoslanci rvou jak koně. Hrůza, že si sníží platy z miliónu měsičně na 750 tisíc je vytáčí do neuvěřitelné extáze, podrazů, špíny a bruselského hnoje.

 

Částka 18,2 miliardy liber (v přepočtu asi 23,4 miliardy eur) to je to, oč tu běží. Prachy až na prvním místě.

 

Už půl roku běží urážky na Farage a "brexitáře", že údajně lhali, protože prý Británii nezbyde ročně 23,4 miliardy eur ale méně, V tomto konkrétním případě sleva podle údajů britské vlády přesáhla 4 miliardy liber. (Či dokonce 7 miliard, které se vrací) To ale prý zastánci brexitu ve svých propočtech nezohledňují. Kdo tedy lže? Samozřejmě masmédia protože je to jinak.

 

22. března
 
 

Pokud se Spojené království účastní evropských voleb, budu vést a bojovat proti nim v otázce důvěry.

Pravda je, že ony 4 miliardy skutečně odečíst brexitáři musí. A oni to udělali. Ale naopak přičetli peníze, které jdou do Bruselu a po odchodu Británie tam zůstanou. Ty daně naopak tají masmédia a lepšolidé, kteří odmítají zveřejňovat fakta a manipulují s Brity, vyvolávají v nich strach a snaží se vše zpochybnit a na poslední chvíli brexit zvrátit. O které se jedná?

 

Příjmy rozpočtu Evropské unie jsou tvořeny vlastními zdroji, které členské státy vybírají jménem EU a převádějí je do společného rozpočtu, a ostatními zdroji. Mezi zdroje rozpočtu patří:

1. tradiční vlastní zdroje

- zemědělské dávky (tj. cla uvalená na dovoz zemědělských produktů)
- dávky z cukru a izoglukózy
- cla z obchodu se třetími zeměmi vybraná podle společného celního tarifu 
2. podíl na dani z přidané hodnoty (DPH)
3. podíl z hrubého národního důchodu (HND) členských států
4. ostatní
- poplatky vztahující se k fungování Evropského hospodářského prostoru, poplatky za administrativní činnost institucí, daně z příjmu zaměstnanců institucí ES, pokuty, přebytek rozpočtu z předchozího roku atd.

 

A toto vše pak bude místo Bruselu opět pro své lidi vybírat Londýn a ty pak může dát na zdravotnictví, dopravu, či sociální dávky. A odhad je, že se jedná přibližně o 4, ve finále o 7 miliardy liber. Fraška?

 

Takže shrnuto: naši zpravodajové  jako Jan Jůn či Bohumil Vostal z Londýna lžou: prostě ta částka platí a brexitáři nelhali.  Zato brankář Petr Čech, který v Británii žije dlouhé roky, je hlupák, když na Twitteru napsal: „Vypadá to, že největší rozhodnutí v historii této země se udělalo na základě podvodné kampaně a lží...“

A vůbec netuší, které daně Brusel vybírá a do Londýna se vrátí zpět! Pouze přesné číslo budou vědět až po brexitu!

 

 

A nyní o co skutečně jde: Brusel zoufale chce zachovat své obrovské platy Jourové, Pospíšila a dalších a tak od Británie žádá trest.

Londýn by podle zprávy mohl po svém odchodu z Unie zaplatit okolo 17 miliard eur (455 miliard korun). „Platby až do konce tohoto období bychom mohli nabídnout. Pomohlo by to vyřešit velký krátkodobý problém v jejich rozpočtu,“ připustil člen vlády, aby díky výpalnému mohla Británie odejít.

 

A o těchto částkách je tvrdý brexit a brexit s dohodou.

"Brexitáři " zuří. Nechápou, proč by měli platit Bruselu ještě dva roky výpalné, když prostě jenom odchází a každý si pojede za své. A nadávají Mayové, že toto tvrdě nezarazila. A chtějí tvrdý brexit bez dohody a ukončení výpalného ze dne na den. Na ulicích ale řvou davy, co žijí z dotací, Poláci, co dělají na černo v Británii a další, kteří se najednou vrací domů včetně naší jedné menšiny a žádají u nás opět byty.

Pro slušné občany Británie a pro slušné, pracovité občany České republiky je tvrdý brexit bez dohody nejsprávnější věcí. Ani my, ani oni na tom neprodělají, ani nevydělají. Ze dne na den se vše propojí a do tří měsíců se zasmějeme. Pokud se to bude prodlužovat, bude se prodlužovat vydírání Bruselem, komandování, vyhrožování a prodělají obě strany pod heslem "ať chcípne sousedovi koza", aby se neměl lépe.

Takže ve vzduchu visí kardinální otázka: musíme zvýšit odvody do Bruselu, abychom jim zaplatili šílené platy, místo aby si je snížili?

Firma Eurosvaz se zmenší ekonomicky o třetinu. A co platy europoslanců a eurokomisařů?

 

PŘEDEŠLÉ

Británie a Brexit: nejtěžší porážka demokracie v Evropě od roku 1939. Zůstal pouze boj o koryta!

Brexit: hroutí se poslední bašta demokracie, nebo je to zoufalý pokus extremisty Corbyna zachránit kůži?

 

 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Dan

  Temito vysokymi platy (zejmena pro CZ zastupce v relaci s platy u nas) EU parlament korumpuje EU parlamentare. Proto tam nevidime krome Farage nikoho, kdo by se tam necemu v nasem zajmu vzeprel tomu o cem se am rozhoduje. Je to spolek kejvalu a povalecu.
  Brexit je o necem jinem. Je o tom, jestli se vubec uskutecni tak, jak si ho prali lide v GB anebo, jestli mu Globaliste zabrani. Pro ne kope Mayova i vetsina politiku (jsou uplaceni). Proto ty sahodlouhe tanecky okolo podminek. Doted zadne reseni. Chteji stale prodluzovat a ted se ma jednat o navrzich poslancu! Tohle snad neni pravda! Roky meli na to se na odchod pripravit a ted jen oblbuji verejnost!!!!
  Mezitim probiha masaz obyvatelstva strachem z odchodu a nevyhodami Brexitu. Je to normalni postup elit, ktere stoji pred fiaskem svych zisku a lzou az to prasti. Anglosaska podlost a prolhanost je to, v tom jsou mistri.

 • český septik

  GB je čistý plátce, tvrdit, že jde o platy, je naprostá kravina.

 • Dan

  V odpovědi na: český septik

  Vidim, ze povedomi o GB je diky ubohosti zpravodajstvi u nas male.
  Londyn je centrem anglosaskeho rizeni Evropy a financnim centrem, generujicim GB veliky prospech. Brexitem ztrati sve financni centrum. Ztrati hlavne bohaci a ziskaji lide, protoze na ne globaliste uz tak nebudou moci. To vi Farage i jeho hnuti a tahne znovu do boje za Brexit. Ze poslanci GB v EU parlamentu nechteji prijit o sve platy a prebendy je jenom okrajova zalezitost, ovsem s velkym vlivem.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Dan

  Pane, článek ale není o ničem z toho co popisujete. Článek hovoří o tom, že prý jde o platy europoslanců. A já jsem jen napsal, že takové tvrzení je totální kravina. Ostatně i vy v závěru potvrzujte, že platy jsou jen okrajová záležitost, tedy stavět odpor GB k brexitu na platech poslanců je kravina.
  Celá EU byla totiž vytvořena jen kvůli GB, aby GB mohla neohorázně okrádat občany EU. Brexit nebyl spuštěn z důvodů ekonomických, ale z důvodů globálních přesunů a přestavby globálního uspořádání světa podle plánů globalistů. Bylo v plánu nechat rozpadnout EU a jako první krok výstup GB z EU. Následně měl na území EU vzniknout evropský chalifát za současného vzniku zcela jiných státních útvarů. Jenže Putin vlítnul do Sýrie a plány globalistů smetl ze stolu. Globalisté musí nyní brzdit a vracet vše do starých kolejí, protože ani Ćína ještě není připravena na přesun Londýna do Číny. Proto všechny ty hříčky s brexitem nebrexitem, kdy nakonec bude nové referendum a brexit se odpíská.
  Jestliže tedy píše ******** články že prý jde o platy poslanců, tak to jen ukazuje na hlubokou ************** negramotnost posatelé takových kravin.