21. století je v zajetí přirozenosti. Laktační liga kojících žen prosazuje veřejné kojení. A proč ne? Prsa jsou nádherná: malá, velká, jemná, tlustá. I muži mají své falusy. Také je to přirozené. Malé, ale vzteklé, velké, ale nemotorné, neboli malé, velké, tenké, tlusté...

 

#MeToo konvenčnosti, vzhůru k přirozenosti.

Kojící matky se chystají v pondělí vydat do poboček Raiffeisenbank po celé republice a na protest tam kojit své děti. Reagují tak na březnovou událost, při níž měla ostraha v bance matku vykázat se slovy, že má okamžitě „přestat exhibovat“. Žena o události informovala v tomto týdnu prostřednictvím facebookové stránky Laktační liga.

A Čůrající liga mužů jásá: v přirozenosti je budoucnost.

 

Chceme přirozeně veřejně čůrat jako ženy veřejně kojit.

 

K incidentu mělo dojít v březnu v pobočce v paláci Astra na Václavském náměstí. „Dcera mi při kojení seděla na klíně a hlavou v podstatě prs zakrývala, druhý prs jsem měla logicky zahalený (měla jsem kojící tílko a svetr na něm). Po pár minutách kojení ke mně přišla ochranka a nahlas, na celou pobočku mě upozornil, abych se okamžitě zahalila, „přestala exhibovat“.

I my muži tvrdíme, že se vždy otočíme, když budeme v bance čůrat. Nebude nic vidět. Přijďte muži, přijďte čůrat.

Vedení Raiffeisenbank může připravit otevřené Toi Toi a všude bude klid - viz úvodní koláž. Laktační ligo: souhlasíš?

 To bude krása vrátit se k přirozenosti. Kojení je přirozené. Čůrání je přirozené.  I kakání je přirozené. Proč v bance ne? Proč chodit na oddělené místnosti?

 

Laktační ligo, my muži vám děkujeme: jděte nám v čele jako hrdé vůdkyně. Čůrací a Kakací liga se přidává. Nejste sami...

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Za ty obří bankovní poplatky, které z Čechů ždímají zahraniční banky (a které si v jejich domovských zemích nedovolí od klientů požadovat), mohou maminky veřejně kojit v Raiffeisenbank od rána do večera!

 • *

  Banky v Česku v roce 2018 vydělaly nejvíc v historii: čistý zisk 82 miliard korun (27. 3. 2019)
  Bankám a spořitelnám v Česku v roce 2018 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o devět procent na 82,1 miliardy korun. Z tohoto zisku činily výnosy z poplatků a provizí 46,1 miliardy korun. Tedy polovina.
  https://domaci.ihned.cz/c1-66542520-cisty-zisk-bank-stoupl-loni-o-devet-procent-na-82-1-mld-korun-narust-je-nejvetsi-v-historii
  Nepromyšlený klik ji vyšel na čtvrtinu platu. Za převod si banka naúčtovala 8 tisíc (28. 3. 2019)
  Čtenářka Michaela chtěla poslat peníze synovi do Velké Británie. Ten ji ovšem vzápětí varoval, že bankovní převod bývá nevýhodný a platbu se tak pokusila okamžitě stornovat. To se jí sice podařilo, rázem však byla o osm tisíc chudší. Za směnný kurz devizy prodej zaplatila při odeslání platby 30,609 koruny za libru, a když se platba vrátila, byl kurz devizy nákup 29,008 koruny za libru. Rozdíl rovných 6 404 korun. Dále žena zaplatila 500 korun poplatek za reklamaci a ještě poplatek za odchozí zahraniční platbu ve výši jednoho procenta z odesílané částky, tedy 1224 korun.
  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/platba-do-zahranici-sepa-u-ceske-sporitelny-vysla-na-tisice/r~8a05d76a507a11e9b2a00cc47ab5f122
  Bankovní kartel neexistuje, vyšetřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (19. 10. 2005)
  Tři největší české banky neuzavřely kartelovou dohodu - takový bude podle důvěryhodných zdrojů HN závěr antimonopolního úřadu ÚOHS, který banky vyšetřoval kvůli zdražování bankovních poplatků.
  České spořitelně, ČSOB a Komerční bance hrozila celková pokuta až osmi miliard korun. Antimonopolní úřad však nenašel dost argumentů, aby finanční domy za údajný společný postup v cenách poplatků potrestal. Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka se pod drobnohled antimonopolního úřadu dostaly poté, co zveřejnily rekordní miliardové loňské zisky. "Chtěli jsme, aby zrušil poplatky za zrušení účtů a také zakázal bankám, aby si nechaly za některé služby platit dvakrát. Lidé platí za vedení účtu, banky jim ale naúčtují každou službu, kterou k němu používají," řekla Ivana Picková ze Sdružení na obranu spotřebitelů. Z přehledu poplatků, které nabízejí tuzemské banky za podobné služby, je zřejmé, že většina z nich je na srovnatelné úrovni, nejsou ale stejné. Banky je začaly zvedat po vstupu zahraničních vlastníků, když investovaly do nových technologií a rozvoje nových služeb.
  https://archiv.ihned.cz/c1-17044970-bankovni-kartel-neexistuje-vysetril-urad

 • Kendík

  V odpovědi na: *

  Myslím, že to o poplatcích není.

 • Dan

  Jsem proti tomu, aby pravo na curani na verejnosti meli pouze muzi!
  Ne vazne: Banky jako instituce vydelavajici na obcanech ohromne penize a mimotoho tvori penize z niceho poskytovanim kreditu a kejich zurocenim. Za to musi svym klientkam s malymi detmi umoznit byt prednostne odbavovane, mit mother lounge na prebaleni i kojeni capartu. To je jejich povinnost, praktikovana uz davno i na letistich.
  Tahle satira, kterou jste zde zverejnili tem matkam nepomuze.

 • *

  V odpovědi na: Dan

  Přesně tak. Paní je klientka banky a chovali se k ní hrubě. Naval prachy a vypadni.