Proimigrační politika v Německu se projevuje i v tamním školství, kde se začíná mluvit o nastupující krizi. Z toho je potřeba se poučit a nedopustit, aby se něco podobného stalo i u nás.

 

V poslední době jsou zveřejňovány informace, ze kterých lze dovodit, že v německém školství dochází ke krizi, což má za následek snižující se kvalitu výuky a absolventi škol už nemají požadované vědomosti. Na školách se také šíří diskriminace, a to ve prospěch dětí imigrantů.

Tyto informace byly zveřejněny v německých sdělovacích prostředcích (týdeník Der Spiegel, list Der Tagesspiegel) a též v britském časopise (The Economist). Konstatuje se zde, že se Německo stává stále otevřenější a rozmanitější a jeho nálepka etnické a kulturní homogenity a konzervativní společnosti se razantně mění. Tato změna je následkem politiky otevřených dveří Angely Merkelové vůči imigrantům, v jejímž důsledku se do Německa v letech 2015 – 2016 dostalo více jak 1,2 milionu nových imigrantů. Vrcholní představitelé Německa a potažmo i Evropské unie v čele s Merkelovou si od tohoto kroku slibovali zmírnění demografické krize. V přílivu stovek tisíců imigrantů z arabských a muslimských zemí byla spatřována živá voda pro ekonomické problémy Evropy s tím, že mladí a silní přistěhovalci dle těchto politiků posílí slábnoucí evropskou pracovní sílu a vyvolají budoucí ekonomický boom.

Německý deník Frankfurter Rundschau např. uvedl, že „uprchlíci zaplatí naše důchody a migrační příliv zaručuje omlazení, které je tak naléhavě potřeba“ a „uprchlíci budou brzy přispívat do veřejného systému sociálního zabezpečení“. V médiích se objevovalo stále více zpravodajství o tom, že podnikatelské kruhy v Německu považují příliv imigrantů za pomoc společnosti v růstu a zajištění dlouhodobé prosperity, neboť podnikatelé naléhavě potřebují pracovníky. V rámci nekontrolované imigrace se do Německa dostalo mnoho imigrantů, a to všech věkových struktur. Bylo mezi nimi mnoho dětí předškolního i školního věku, adolescenti, dospělí i staří. Výrok Angely Merkelové ze září roku 2016: „Mnoho imigrantů se nachází v integračních kurzech, nebo čeká, až se tam dostanou. Takže si myslím, že budeme muset prokázat určitou trpělivost,“ což se nyní potvrzuje jako bláhový sen, jakož i prosazování zabezpečení vzdělání všem dětem na německých základních a středních školách.

A jaký je tedy důsledek těchto opatření, v rámci kterého se očekávalo, že se imigranti připojí a tak silně posílí německou pracovní sílu? Realita je taková, že stovky tisíců převážně mladých mužů se uchýlilo do péče velkorysého sociálního systému Německa. A jak to dopadlo s těmi nejmladšími imigranty; jak uvádí studie ekonomického institutu v Kolíně nad Rýnem, klesá kvalita vzdělání, a to téměř ve všech spolkových zemích. Navyšují se počty studentů, kteří nedokončí vzdělání, a zvyšuje se množství dětí, které musí opakovat ročník. Zhoršení je patrné zejména v němčině a matematice. Zvláště mezi cizinci se zvýšily počty těch, kteří odešli ze školy bez ukončeného vzdělání. To se týká převážně žáků z imigrantských rodin. Další faktor, který potvrzuje nastupující krizi v německém školství, je málo učitelů. Dle školských odborů chybí okolo 40 tisíc učitelů (dle iDnes.cz).

Naše hnutí SPD odsuzuje šíření pozitivní diskriminace ve prospěch imigrantů, která je následkem politiky otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové. Nikdy nedopustíme, aby krize ve školství z důvodu proimigrační politiky nastala v České republice.

 Radek Rozvoral

 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - BOJKOTUJTE FACEBOOK A JOUROVOU (ANO)

  Zuckerberg dnes zrušil facebook British National Party (BNP)! Zákaz vstoupil v platnost ve čtvrtek 18. 4. 2019 v poledne britského času!

  Žádám zákaz facebooku, vždyť Zuckerberg by zabanoval i Winstona Churchilla. :-P

  Ve svém prohlášení Facebook uvedl: "Jednotlivci a organizace, které šíří nenávist, útočí či požadují vylučování jiných osob na základě toho, čím ty osoby jsou, nemají na Facebooku místo. Podle naší strategie proti nebezpečným jednotlivcům a organizacím, zakazujeme ty, kteří prosazují násilné či nenávistné cíle anebo se podílejí na nenávistných činech či na násilí.

  Jednotlivci a organizace, které jsme dnes zakázali, tuto strategii porušují, a nebudou už mít přístup na Facebook ani na Instagram. Výroky a další materiály, které vyjadřují chválu či podporu pro tyto osobnosti a organizace budou také zakázány. Naše práce proti organizované nenávisti pokračuje a budeme dále hodnotit jednotlivce, organizace, stránky, skupiny i materiál podle našich komunitních předpisů."
  https://blisty.cz/art/95259-facebook-zlikvidoval-ucty-britskych-ultrapravicovych-organizaci-kdy-zakaze-okamuru-a-konvicku.html

 • Návštěvník - Dan

  Krize ve skolstvi je u nas umele vyvolana od zacatku prislusnosti Ceska jako kolonie k USA po sametu. Jejim cilem je snizit kvalitu vyuky, rozvratit skolstvi. Misto podpory nadanych zaku zavadeji inkluzi deti se snizenym IQ a postizenych do trid, aby se zhorsila kvalita vyuky nastavenim latky na tyto zaky, ne na prumer. O nadanych ani nemluve!
  Stupidni ministri nechavaji diskutovat o maturite z matematiky a spouste jinych veci, do kterych nevidi, ale bohuzel maji moc rozhodovat. Kazdy kdo ma diru do zadku se citi byt povolanym urcovat osnovy a smer skolstvi.
  Stejny proces niceni skolstvi ma za sebou Rusko po skonceni Sovetskeho svazu. Osvecene zpusoby vyuky, ktere produkovaly vynikajici vedce a odborniky nahradily zapadni metody mj.s antiautoritarskymi zpusoby vyuky, ktere vedly do pekel. Sam jsem byl svedkem takove vychovy, ktera mladez vubec nepripravila na realny zivot. Vychovala pouze slabochy a bolestiny, nechopne podat vykon, namahat se.

 • Návštěvník - Michonnet

  Robert Plaga, ministr školství, člen Babišova hnutí ANO dále pěstuje nejen inkluzi, ale i obskurní metodu soukromého tiskacího písma "Comenia Script" a "Hejného metodu" = metoda, jak totálně rozložit výuku matematiky jako v USA a Kanadě, kdy děti neovládají ani násobilku. Na čemž se kapsují Lencová, soukromá osoba drží práva na "Comenia Script", a H-mat o.p.s., v jejich učebnicích, pomůckách a na jejich školení lítá spousta peněz.
  Co jste si zvolili, to máte, mohli jste volit SPD.

  Kozel zahradníkem, prase typografem. Jak zdevastovat školní písmo
  http://typomil.com/2014/08/kozel-zahradnikem-prase-typografem-jak-zdevastovat-skolni-pismo/
  Luboš Motl: Hejného metoda je nepochopením matematiky
  http://www.ceskaskola.cz/2017/03/lubos-motl-hejneho-metoda-je.html

 • Návštěvník - Michonnet

  Němci jdou vždy za Vůdcem do propasti: za císaře Viléma II. (Erich Maria Remarque: Na západní frontě klid), za uřvaného rakouského čalouníka Adolfa Hitlera a nyní za Makrelu.

 • Návštěvník - Jan Koukal (bývalý politik ODS) v DVTV

  Jan KOUKAL: Já bych radši souhlasil s vámi, že bychom neměli, tedy i když jste to takto neřekl. Ale já to klidně posunu do této polohy, protože si myslím, že my se vůči tomu problému chováme relativně korektně, jak jsem to říkal. Nevytvořili jsme ho, myslím si, že ten problém migrace není nijaká „zmýlená“ německé politiky, to je cílený projekt, který má dostat nějaké poměrně výrazné množství jiných lidí, a teď to úmyslně používám tento termín, do toho německého prostoru má vytvořit nový německý národ, jak o tom hovoří prezident Gauck, anebo premiérka Merkelová. Je to prostě tendence rozbít národní státy, národní povědomí, vytvořit jiný způsob identifikace a…
  Martin VESELOVSKÝ: Pardon, pane Koukale, pokud to tak je, tak jak říkáte, tak jako komu to bude ku prospěchu?
  Jan KOUKAL: Já si dovedu představit, že Německo má představu, že to bude ku prospěchu Německa pro to, protože Německo dlouhou dobu se vypořádává se svým problémem národního státu, který pro tu Evropu, řekněme od Bismarcka, a jeho vytvoření velké říše, byl problémem. Možná daleko větším, nežli Rusko samotné. A že mají pocit, že toto je to řešení, protože já nechci vůbec podceňovat ty dva vrcholové politiky německé, že by, že by něco nedocenili. Já si myslím, že oni jsou nesmírně vzdělaní a nesmírně chytří a akorát mají svoji vizi, která se, myslím, že tu Evropu spíš ohrožuje než, že by ji pomáhala.
  Martin VESELOVSKÝ: Jestli jsem to správně pochopil, tak tou vizí označujete to prostě rozředit německý národní stát jinými národnostmi?
  Jan KOUKAL: Ano, ale nejenom německý, postupně právě vytvořit tento nový koncept uspořádání, anebo evropského obyvatelstva jinde, protože samozřejmě, že ten tok se tak jednoduše zastavit nedá, pokud se nepoužije výrazná síla.
  Martin VESELOVSKÝ: To znamená, znovu říkám, pokud to opravdu takto je, tak to znamená, že tady všichni hrajeme nějakou hru, že se bavíme o tom, jestli Evropa zvládá imigrační krizi, nebo nezvládá a jestli ji jednotlivé státy zvládají, jestli spolu spolupracují na jejím zvládnutí, či odstranění, jestli lidé mají zůstat v Turecku, nebo mají zůstat v Řecku, a tak dále, kde mají být hranice Schengenu, takže nic z toho není důležité.
  http://www.ragauian.cz/chcete-sebevrazdu-sveho-naroda-papez-merkelova-a-jejich-atentaty-islam-multikulti-imigranti-k-cemu-to-slouzi-videli-jste-program-cssd-vite-o-podnikani-babise-v-nemecku-vite-uz-koho-volit/