Teda, že by byl perzekvován Hrušínský tvrdí on, vlastně pláče i nad osudem jeho tatíčka, jak chudinka nikde nehrál. Asi je to stejně věrohodné jako výlevy Deníku N s Petrou Procházkovou, či Deníku N a fraškou o Čapím hnízdě. Nakonec o věrohodnosti lepšočlověka kavárenského Hrušínského hovoří i to,  že se před třemi lety chlubil, že jeho divadlo funguje téměř bez dotací. Upřesnil však, že ono „téměř bez dotací“ znamená tři sta tisíc ročně od městské části Praha 4, a že ve dvou posledních obdobích obdrželo divadlo na uměleckou činnost vždy 1,5 milionu od Magistrátu hlavního města Prahy.

 

Od hlavního města Prahy, tehdy ještě pod vedením primátorky Adriany Krnáčové, přijal dotace k 6. červnu 2018. Poskytnutí účelové dotace ve výši 1 500 000 korun bylo podle smlouvy na realizaci projektu činnosti Divadla Na Jezerce v roce 2018. Poskytovatel (Krnáčová) se navíc zavázal převést grant příjemci na jeho účet dle této smlouvy do patnácti dnů po nabytí účinnosti této smlouvy.

Takže i s tím, jak nenávidí bolševiky, čímž je to prý myšleno stejně jako s bolševikem generálem Petrem Pavlem: od té doby, co generál prozřel, osvítil ho duch svatý a pochopil, že služba bolševikům už nic nenese, je prý skvělý jak dotace, kterou jsou špatné mimo těch, které se vyplatí antibolševikovi a antidotačnímu bojovníkovi žijícímu z dotací komediantovi Hrušínskému.

A než nastoupil Zaorálek, zase Hrušínský vyronil úžasný výron:

 

No řekněte, nejsou ti lepší lidé kavárenští pravdomluvní "echt charakterní a rovnopáteřní" k pomilování?

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • novota

    Jan Hrušínský a další Hrušínští včetně manželek byli na nátlak šéfa pražských komunistů Kapka přijat do Realistického divadla. Tehdejší ředitel divadla a velký straník Buchvaldek konstatoval, že to byla tak silná protekční "tlačenka", že ani on, velký komouš, nemohl vzdorovat. Rudolf Hrušínský otec byl totiž s Kapkem jedna ruka.
    Jak vidět, Hrušínští byli vždy jedna ruka s mocnými a vlivnými, na ideologii nehledě. Prospěcháři, jdoucí za svým prospěchem třeba i přes mrtvoly.
    Hrušínského divadlu se moc nevede, bez dotací by už dávno skončil. Tak se činí, nadává, sprosťačí, napadá slušné lidi, přepisuje historii, vše obrací vzhůru nohama, jen aby na Magistrátu věděli, komu zase nestrkat peníze za "ten správný postoj". :o:p

  • *

    Brrr.