(reakce na výzkum, zda bylo za komunistů líp a diskuze na Parlamentních listech a odpověď paní ministryni Schillerové)

Žilo se lépe za socialismu, nebo dnes? Je v tom příliš proměnných, proto je strohé porovnání nesmysl. Pokud totiž do matematických (ekonomických) parametrů nevložíme proměnné (což jsem náznakem učinil) nevypovídá to vůbec o ničem. A tímto jsem argumentoval paní ministryni.

 

Vážená paní ministryně,

dovolím si reagovat na Vaše argumenty k výzkumu, proč si mnoho lidí myslí, že za komunistů bylo líp. A oprávněně. Z jejich pohledu.

Netvrdím, že to bylo správné, pouze popisuji dobu.

Možná až padesát procent lidí si žilo lépe než dnes. Ti lidé tenkrát, ani dnes nechápou „vnitřní zadluženost“, ale život status quo. Vy matematicky vypočítáte, že platy versus chleba či auto jsou vyšší. Dokonce i byty mimo Prahu. Jenomže (promiňte) je to totální nesmysl. Jenom stručně pár příkladů: na venkovech měli lidé i dvě prasata. Krmení ze statku, z JZD, deputáty, tu se odsypalo, co je doma, to se počítá… Kde to máte makroekonomicky zakalkulováno?

Chtěla jste stavět, chtěla jste něco opravit. Zboží nebylo, skočila jste si do dílny, vypůjčila nářadí, vypůjčila (na věčné časy) kohoutek, hadičku, šroubečky, matičky a oprava byla hotová. Dnes jenom výjezd je 1000 Kč, pak demontáž, montáž, DPH a jste na čtyřech tisících. Jak to máte zakalkulováno ve státním rozpočtu? Samozřejmě nijak. Kámoš mistr dovolil, kámoš mistr nebo vedoucí zamhouřil oko, lidé byli spokojení a co ušetřili na ceně, propili oslavně v hospodě.

Traktory oraly a sklízely zaměstnancům JZD, valníky rozvážely cement, vápno a vše někdo hradil. Stát.

Inflace žádná nebo skrytá, lid se vzájemně okrádal a všude vládla spokojenost. Už dávní vládci věděli, že stačí dát lidu hry a lid je spokojen. A to přesouvání státního do soukromého byla hra, která lidi bavila.

Přezaměstnanost tenkrát nikdo neřešil, stejně jako dnes: podívejte se na inzerci kancelářských budov. Neuvěřitelné množství. Lejstra, bumážky, kulatá razítka, celá Praha je zaplavena administrativními budovami. A kdo to platí? Systém se zbrzďuje jako tenkrát, kontroloři kontrolují kontrolory, co kontrolují jednoho človíčka, který pracuje. I Vaší vinou, paní ministryně. Neuvěřitelně drahý mechanismus.

 

Svoboda slova?

Nenechte se vysmát. (Nezlobte se prosím). Dnes už na nás útočí váš partner z ČSSD víc, než STB po roce 1965. (Do té doby to bylo strašné, ale dnes se k tomu opět blížíme.) Za co byl útok ODS na Václava Klause? Klimatická „pošahaná“ Greta, Jourová z Vaší partaje, co vyhrožuje 50+, a co si ani bolševici nedovolili, cenzura na facebooku, stačí napráskat na vnitro za obyčejné nadávání (naprosto něco jiného, než výzvy k terorismu), gender, pedofilie na školách, kdy děti učí onanovat a sami se ukájejí dle severského vzoru… Ne toto vážně nebylo a obrací se z toho žaludek.

Islámský stát likvidoval sochy „opozice“, genderové hnutí v Británii či USA likviduje busty mužů. Dost prý bylo opozice, na západě dost bylo mužů. Za znásilnění je už stejné vyhrožování, jako si udělat legraci „z blondýny“.

Vážená paní ministryně, samozřejmě Vám rozumím, jak jste to myslela pro Parlamentní listy. Máte pravdu, že současný dluh skoro dva biliony není totéž, co vnitřní zadlužení cca dvou bilionů za komunistů. Ale 50% lidí to prostě na svém těle a kapse, dokonce i v České televizi a jednostrannou masáží cítí jinak. A vězte, že babička, která dostane důchod 10000 a má platit činži v Praze 15000 to slavně nevidí. Přitom je bytů dost, „z fleku“ Vám ukáži tisíc přímo z ulice. Bez přehánění. Vše jsou sklady, AIRBNB, byty jako hotely, ubytovny pro Ukrajince a Bulhary, rvačky, špína a negramotnost.

To vše není náhoda, třeba pan Babiš si dělníky z Ukrajiny nezve k sobě do rodiny. S nimi musíme žít my. A podívejte se do policejních svodek. Proč se máme bát víc než za bolševika? Proč mají mít hrůzu naše manželky a dcery násobně víc než za bolševika? Protože policie stíhá občas i přiblblé výkřiky na internetu a nemá pak čas na skutečná brutální napadení a nikdo není v ulicích? To jsme vážně chtěli? Ani policie nesmí oddělit kriminalitu menšin… Nechť MV stíhá a i tvrdě náznaky terorismu, či dokonce přípravy, ale ať se nechová jako za dob Čepičky, a neotravuje občany za každou hádku, která je prostě pouze upuštěný ventil.

Mohl bych popsat celé stohy, proč lidé u nás, v Polsku a hlavně v bývalé DDR vzývají „staré pořádky“. Není to o komunistech, ale pocitu bezpečí. A to proklamace a pronásledování slušných, co jim „ulítne huba“ nenahradí. Právě naopak.

S přáním příjemného dne

Petr Pokorný

 

 Na tento dopis paní ministryně neodpověděla. Nebyl úřední, takže chápu, nejspíš nebyl čas. Ale veřejnost by měla vědět, že tyto dopisy se vládním činitelům zasílají a co si z toho vezmou...? Nechci, aby se vrátila minulá doba, ale neměli bychom opakovat chyby, které jsme už zažili a západ si je jde odzkoušet nyní a nás do toho opět nutí. Pohrdá našimi zkušenostmi a to se mu nevyplatí.

Bohužel my se vezeme opět do propasti i s nabubřelým západem a já se ptám: proč?

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Burák

  Dobře napsáno i když za nejdůležitější pokládám ztrátu postavení obyčejného člověka ve společnosti. Před rokem 89 byla váženou i ta poslední dojička krav. Dnes je takový člověk na posledním místě, navíc je i názorem takového pohrdáno. Navíc je mnoho lidí v práci naprosto bezdůvodně šikanováno a pokořováno. Tudíž stres střídá bezmocnost a smutek. Většina nemocí pochází právě z této situace. Ani děti se nerodí. Tady nikomu nechybí Stalin s Leninem ale prachobycejny klid a důstojný život

 • Palermo

  Schillerová (55) je hlava brněnských karuselových podvodů s DPH za 13,5 miliardy korun. Spolu s číšníkem, od roku 2013 zetěm Davidem Rusňákem (41) z Brna a Michalem Mičkou (32) ze Žďáru nad Sázavou. Šlo o daňové podvody mezinárodních dopravních firem Interspedico, LPV Trans, Compass DKD Czech a na ně navázaných firem, daňová přiznání s žádostí o vrácení nikdy nezaplacené DPH zajišťovala ředitelka Finančního úřadu Brno - venkov Schillerová. Tyto podvody bez spolupráce lidí z finančního úřadu nebylo možné uskutečnit, normálně finanční úřady vždy i před 15 lety vyzývaly k předložení dokumentů o exportu, pak teprve vyplatily pozdržené peníze. Rusňák nyní disponuje 6 miliardami korun neznámého původu, Mička taktéž. Miliardy nakradené ze státní kasy perou jako Rusňákovy dluhopisy v David Rusňák Family Group a C2H. Svobodný vysílač samozřejmě nemůže suplovat nefungující policii a justici, co je příliš, to je příliš.
  VAROVÁNÍ OBČANŮM: Palermo nebo kocourkov???!!!
  https://www.facebook.com/infowars.cz/posts/1052903338244514/
  Z údajů, které byly k dispozici, jednoznačně vyplývalo, že k páchání trestné činnosti dochází sice v Praze, ale celé zázemí, včetně osob, které se podíleli na řízení celého systému, pochází z Brna.
  https://www.investigace.com/rubrika/skysoft/
  V budoucnu na svobodny-vysilac.cz budeme zveřejňovat, jak podvody zetě ministryně Schillerové Davida Rusňáka (daňový podvod 900 milionů) prostřednictvím řetězců bílých koní včetně fotografií, jak tyto podvody oslavoval (cesta na Kubu), tak jeho napojení na plzeňské mafiány Jana Mičku a Josefa Staňka (vrah a přítel Babiše), kteří s politiky tunelovali Plzeňskou teplárenskou a.s. a páchali obrovské daňové podvody, které Chovancovi policejní lokajové měli odmítat vyšetřovat. Více se dozvíte v pondělí 7. ledna 2019 od 19:00 na svobodny-vysilac.cz ve 3. díle o mafii a podsvětí v ČR.
  https://www.facebook.com/372970239754537/photos/svobodny-vysilaccz-jako-prvn%C3%AD-m%C3%A9dium-v-%C4%8Dr-zve%C5%99ej%C5%88uje-v%C3%BDbu%C5%A1n%C3%BD-materi%C3%A1l-tajn%C3%A1-nahr/748214252230132/
  Rusňákovi pomohl k miliardám neznámý mladík z Vysočiny
  https://www.euro.cz/byznys/rusnakovi-pomohl-k-miliardam-neznamy-mladik-z-vysociny-1349151
  David Rusňák
  https://img.mf.cz/289/377/4-David_Rusnak.jpg

  Lubomír Zaorálek, 21. května 2017:
  Už vím, co myslí Andrej Babiš tím svým "řídit stát jako rodinnou firmu" - David Rusňák Family Group = DRFG. Jeho žena v radě Brna za ANO, už Andrejem Babišem stažená z původní parlamentní kandidátky ANO, předsedkyně dozorčí rady brněnských tepláren, kde sedí se synem Jaroslava Faltýnka. Její matka Alena Schillerová nejdříve na Finančním úřadu Brno-venkov, kde jsou registrovány Rusňákovy firmy. A poté měl obviněný Rusňák tchýni dokonce jako náměstkyni na Ministerstvu financí ČR. ?
  Alena Schillerová by měla podle mého názoru odejít z funkce náměstkyně Ministerstva financí ČR. Nekonala v případě podezření z daňových úniků svého šéfa Andreje Babiše. Stejně může nekonat i v kauzách svého obviněného zetě Davida Rusňáka. Vazby na Finanční úřad a Finanční správu totiž byly a jsou v jeho podnikání (dluhopisy a finanční instrumenty) nesmírně zajímavé. Ostatně Finanční správa musí mít k dispozici materiály, jak se z číšníka Davida Rusňáka stal miliardář. Dovolím si parafrázovat Andreje Babiše: „Je to tuná brněnské Palermo“ - Rusňákovo podnikání je hazard a pyramidové schéma.
  https://www.facebook.com/lubomir.zaoralek/posts/1516622568408787/
  Bohuslav Sobotka, 21. května 2017:
  Sleduji, jak prudce změnil A. Babiš názor na brněnského milionáře Rusňáka. Ještě před týdnem mi nutil Rusňákovu tchýni, paní Schillerovou, jako novou ministryni financí a strašně se rozčiloval, když jsem její nominaci odmítl. Dnes by mi měl za mé rozhodnutí poděkovat! Zachránil jsem ANO od ještě většího maléru. A. Babiš včera Rusňáka zapudil, nařídil jeho vyloučení, bude mu vracet jeho dary ve výši 1,7 milionu, jeho ženu, co je v Brně radní za ANO, chce stáhnout z kandidátky do Sněmovny. Když je teď A. Babiš vůči tomuto brněnskému milionáři najednou tak zásadový, je otázka, proč si nechává jeho tchýni jako náměstkyni pro daně a cla na ministerstvu financí? Dnes vychází teprve na povrch, jak silně byla Rusňákova rodina propojena s ANO, a to doslova na všech úrovních. Byla to náhoda? V každém případě je jasné, že si ANO dělalo z lidí legraci, když tvrdilo, že paní Schillerová je jen obyčejná úřednice. A ještě perlička na závěr: Rusňákova DRFG vyrostla na obchodech s dluhopisy, tak snad tam nebude zase problém s těmi korunovými.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Premier-Sobotka-Zachranil-jsem-ANO-od-jeste-vetsiho-maleru-488718">https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Premier-Sobotka-Zachranil-jsem-ANO-od-jeste-vetsiho-maleru-488718


  Sleduji, jak prudce změnil A. Babiš názor na brněnského milionáře Rusňáka. Ještě před týdnem mi nutil Rusňákovu tchýni, paní Schillerovou, jako novou ministryni financí a strašně se rozčiloval, když jsem její nominaci odmítl. Dnes by mi měl za mé rozhodnutí poděkovat! Zachránil jsem ANO od ještě většího maléru.

  A. Babiš včera Rusňáka zapudil, nařídil jeho vyloučení, bude mu vracet jeho dary ve výši 1,7 milionu, jeho ženu, co je v Brně radní za ANO, chce stáhnout z kandidátky do Sněmovny.

  Když je teď A. Babiš vůči tomuto brněnskému milionáři najednou tak zásadový, je otázka, proč si nechává jeho tchýni jako náměstkyni pro daně a cla na ministerstvu financí?

  Dnes vychází teprve na povrch, jak silně byla Rusňákova rodina propojena s ANO, a to doslova na všech úrovních. Byla to náhoda? V každém případě je jasné, že si ANO dělalo z lidí legraci, když tvrdilo, že paní Schillerová je jen obyčejná úřednice. A ještě perlička na závěr: Rusňákova DRFG vyrostla na obchodech s dluhopisy, tak snad tam nebude zase problém s těmi korunovými.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Premier-Sobotka-Zachranil-jsem-ANO-od-jeste-vetsiho-maleru-488718">https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Premier-Sobotka-Zachranil-jsem-ANO-od-jeste-vetsiho-maleru-488718