Babiš nám vykládal tak extrémní žvásty, že být zde skutečná opozice, rozcupovala by je jak vatelín na cupaninu. Všímají si Haryho Pottera a podstata uniká. Asi to byl Babiše záměr. Udělal z nich idioty. Protože se však budeme těmto ekonomicko - fanatasmagorickým věcem věnovat průběžně, vypíchnu pouze dvě.

 

Přes celou Evropu se přehnal veliký vánek, řehtali jsme se v třetí třídě ZDŠ. Pro méně chápavé děti se muselo vysvětlit: veliký vánek, navíc přes celou Evropu je protimluv, neboť se může přehnat pouze vichřice, nikoliv slaboučký vánek.

 

Babiš a jeho "ekonomické ochlazení". Přeskočilo mu?

Stejně jako vánek přes celou Evropu  je přímo zločin tato věta - přesná citace: „Nikdy se nebude opakovat děsivá situace, kdy vláda právě v době ekonomického ochlazení zaškrtila veřejné rozpočty, vzala lidem peníze a tím ekonomické problémy ještě umocnila a neúměrně prodloužila,“ vzpomněl Babiš na vládu Petra Nečase (ODS).

Babiši, průměrný Čech není zaostalý a tupý Američan. To ochlazení je stejná debilita jako velký vánek: to nebylo ochlazení, ale dramaticky velká recese světová, tedy hlavně západní krize, USA zažily největší bankrot ve svých dějinách – zhroutila se největší americká spořitelna Washington Mutual a kdy se západ z této rány nevzpamatoval dodnes.  ECB opět nakupuje dluhy, tiskne opět uměle peníze (QE) a mimo 10% šmejdů, co na krizi zbohatli se dodnes  státy nevzpamatovaly. A vy tomu říkáte banálně "ekonomické ochlazení"? I za ten váš úžasný vzestup může Kalouskova brzda, kdy nedovolil násobně větší dluh. A dnes se ohříváte na jeho excelentním zbrždění. Kdyby totiž Kalousek nešlápl na brzdu a udělal trojnásobný dluh, dnes bychom byli na úrovni Řecka. A výklad, že Polsko se nepropadlo jako my? Samozřejmě, protože tam je zemědělství a ochranářský systém, zatímco my máme otevřený trh a orientaci na vývoz. Nemáme moře, nemáme plyn, ani ropu. Že by to Babiš nevěděl?

 

 České republice se daří a hlásí, že dluh se zvyšuje a přitom deficit bude čtyřicet miliard v době úrodné. Proboha, je tak blbá opozice, že mu to neomlátí o hlavu, zatímco řeší Hary Pottera?

 

A dementní výrok Vondráčka tomu dal korunu - opět přesná citace: To je stejný extremismus jako tvrdit, že k žádné klimatické změně nedochází.

Ne pane poslanče, neznám nikoho, kdo by tvrdil, že klimatické změny nejsou. Ty zde jsou od začátku, co Homo sapiens dokázal změny zaznamenat až k Homo sapiens sapiens. Ten spor je o tom, zda máme manželkám dát na WC zákaz prdění a zda ochladíme Slunce, když před něj dáme prostěradlo. A idiot - ismy si nechte pro ještě blbější opozici. My jsme obyčejní lidé a občas používáme mozky.

 

Na Sibiři bylo na vánoce opět kolem -40 °C

Tolik ke žvástům, co nám politici nalévají do hlavy. Nevěřím totiž, že Babiš jako bývalý majitel Agrofertu nerozumí číslům a ekonomice, že neví, co byl Černý pátek a nevěřím, že Babišovi nikdo neprozradil, že krize v roce 2009 byla ještě větší. Stejně jako nevěřím Vondráčkovi, že nedokáže rozlišit spor nikoliv o změny klimatu, ale zda to ovlivní prdění krav a manželek, či zda to cyklicky dělá příroda stále po miliony let.

Že si ničíme životní prostředí kolem sebe vidí každý, ale to není o klimatu jako planetě Zemi. Mimochodem, hledáme rekordy, ale tento rok je zima tak, jak ji známe po desítky let. Pouze je posunuta asi o tři týdny zpět, takže dnes je počasí, ale spíše "klima" nad Evropou jako v polovině prosince. A co bude dál, je ve hvězdách...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Zadlužené generace Čechů

  Když se máte s kriminálníkem Babišem tak skvěle, proč nesplácíte dluhy? Češi jsou za 30 let akorát rekordně zadluženi! Jaký je rozdíl mezi vládou sprostého kriminálníka, tuneláře státních podniků Babiše a vládami Klause, Zemana, Špidly, Grosse, Topolánka, Kalouska, Nečase, Sobotky? Žádný! Uznejte, že jste tupci, kteří zničili vlast a český národ, protože ze své hlouposti volíte do vedení státu největší zločince!
  Státní dluh je 1,685 bilionu Kč. Základ státního dluhu představuje 600 miliard Kč za banky, vykradené v 90. letech Babišem, Kellnerem, Koženým, Charouzem, Zemkem, Junkem aj. a sanované 600 miliardami Kč od tehdejšího premiéra Miloše Zemana na konto státního dluhu. Před volbami 1998 Miloš Zeman vykřikoval "Akce Čisté ruce", "Ani korunu do rozkradených bank", po volbách uzavřel oposmlouvu a dělal úplný opak. Vysmátým zlodějům zůstaly nakradené miliardy a republice zůstal státní dluh. Ministerstvo financí bude letos potřebovat na financování státního dluhu šokujících 271,1 miliardy korun, v roce 2019 šlo ze státního rozpočtu na obsluhu dluhu neuvěřitelných 331,2 mld. Kč! Pro srovnání, v roce 2019 státní rozpočet vyplatil na důchodech 472 miliard Kč.
  Dluhy českých domácností u bank a záložen v roce 2019 dosáhly rekordních 1,742 bilionu Kč. Kromě toho si domácnosti berou i nebankovní půjčky u lichvářů (nebankovního sektoru). Celkem objem dluhu domácností ČR u bankovního a nebankovního sektoru byl 2,38 bilionu Kč ke konci září 2019.
  Podniková zadluženost, zadluženost podniků se v ČR pro jistotu vůbec ani nezvěřejňuje! U bank v ČR si podniky vypůjčily 1,142 bilionu Kč. Kolik si vypůjčily na firemních dluhopisech a v zahraničí nevíme.
  Zahraniční dluh ČR dosáhl 4,426 bilionu Kč ke konci září 2019, tři čtvrtiny zahraničního dluhu jsou závazky soukromého sektoru, zbývající čtvrtina závazky veřejného sektoru.
  Metaforicky řečeno, zadlužení jsme jak Čína, ale rozvoj nikde.

  http://www.halonoviny.cz/articles/view/52859834
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/dluhy-domacnosti-u-bank-v-listopadu-stouply-na-1-742-bilionu-kc/1837419
  https://www.cncb.cz/pocet-lidi-kteri-nesplaceji-sve-dluhy-na-spotrebu-se-behem-roku-snizil-o-petinu/
  https://www.investicniweb.cz/news-zahranicni-dluh-cr-ke-konci-zari-mezirocne-stoupl-o-87-miliard-korun/
  https://www.cnb.cz/cs/statistika/menova_bankovni_stat/bankovni-statistika/bankovni-statistika/

 • Václav

  My, obyčejný lidé, budeme bojovat za to ,aby takový lidi jako Babiš skončili v base .

 • ¨

  V odpovědi na: Václav

  A koho tam das misto Babise? Mas vymytej mozek programem opozice Antibabis. Krome nej nema zadny program. Je to banda nenavistnych budizknicemu a vyzirku, ktere Babis odstrihnul od korupce a penezovodu. V tom spociva jejich nenavist. Vedle toho potrebuji zrusit Benesivy dekrety a napomahaji byvalym fasounum v ziskani majetku. To v novinach nestoji, co ctes!

 • Palermo

  Předseda ANO Babiš - klepto "oligarcha" z Bratislavy, ukradl český státní chemický a potravinářský průmysl, korumpoval ODS a ČSSD
  Místopředseda ANO Faltýnek - miliardový tunelář Tchecomalt Group Prostějov, původně národní podnik Obchodní sladovny Prostějov se základním kapitálem 673 118 644,- Kč (v dubnu 1989). V roce 2001 podala banka ČSOB jako právní nástupce zkrachovalé polostátní banky IPB na Jaroslava Faltýnka jako místopředsedu představenstva Tchecomalt Group Prostějov a další čtyři manažery této společnosti trestní oznámení (úvěrový podvod, poškozování věřitele, porušování povinností při správě cizího majetku). Největší sladovnická skupina v Česku Tchecomalt Group totiž získala od banky IPB úvěr 2,35 miliardy korun a hned poté Jaroslav Faltýnek a spol. vyhlásili nezákonný konkurz. 2,35 miliardy korun zmizelo neznámo kam a bance zůstal k odpisu nesplacený úvěr 2,35 miliardy korun. Jaroslava Faltýnka v roce 2002 začal vyšetřovat Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, policie ale nakonec případ odložila. Jistě jen náhodou to byl právě Babišův AGROFERT, kdo se brzy po krachu Tchecomaltu dostal k významným podnikům zemědělského zásobování ZZN z této bývalé skupiny Tchecomalt Group. Od roku 2001 působí Faltýnek v AGROFERTU, nejdříve jako ředitel zemědělské divize a od roku 2007 jako člen představenstva. V letech 1995-2012 byl Faltýnek členem ČSSD, zastupitelem ČSSD města Prostějova i zastupitelem Olomouckého kraje, v roce 2012 se rozhodl vystoupit z ČSSD a vstoupit do ANO.
  Místpředsedkyně ANO Jermanová - bývalá funkcionářka ODS, jako krajská zastupitelka ODS ve Středočeském kraji rozkrádala s hejtmanem ODS Petrem Bendlem středočeské krajské nemocnice
  Ministryně financí ANO Schillerová - bývalá ředitelka Finančního úřadu Brno-venkov, zajišťovala daňové podvody brněnsko-plzeňské gangsterské skupiny zeť číšník David Rusňák, pologramot Michal Mička, gangsteři Jan Mička, Josef Staněk, někteří policisté. Schillerová a spol. okradli státní pokladnu (občany ČR) o 13 miliard korun. Nyní je perou v DRFG David Rusňák Family Group.
  https://www.facebook.com/infowars.cz/posts/1052903338244514/
  https://www.facebook.com/infowars.cz/posts/1049911861876995/

 • Kvótoví lháři Babiš a Hamáček, zastřelit, zastřelit!!!!!!!!

  Lhář Babiš nesouhlasil pouze s termínem "kvóta", a ten byl nahrazen v dokumentu EU na rozdělení migrantů termínem "spravedlivé rozdělení". Na Babišovu žádost byl tedy "systém kvót" nahrazen "systémem spravedlivého rozdělování". Gymnazista Hamáček se bál o svou špinavou kariéru a poslal místo sebe svého náměstka.
  KPV 0249: Bruselská dohoda 2.12.2019! ČR přijme 2-3% všech uprchlíků a dá jim "západní" sociální dávky!
  https://www.youtube.com/watch?v=KKilNo_6pJ4
  19 876 zhlédnutí
  Premiéra: 1. 1. 2020
  Podle německého deníku Die Welt Jan Hamáček a Andrej Babiš souhlasili, že se podřídí Bruselu. Bruselský úřad bude přidělovat uprchlíky a my jim budeme v ČR zajišťovat západní standart (sociální dávky). Podle dokumentu ze dne 27. 11. 2019, schváleného na poradě ministrů vnitra zemí EU dne 2. prosince 2019. Důkazy přinesly americký server Politico, německý týdeník Die Welt a významný server EU. Potvrdili to dvě komisařky Evropské unie a německý ministr vnitra Horst Seehofer, že Babišova vláda přijme tisíce uprchlíků a bude jim vyplácet německé dávky, aby zůstali v Česku. Vy, jenž chodíte do práce, budete jim platit dávky. V Čechách média Pražské kavárny mlčí.
  http://www.michalapetr.cz/doku.php?id=start">http://www.michalapetr.cz/doku.php?id=start
  Podle mluvčí ministerstva vnitra Kláry Dlubalové se jednání v Bruselu, kde se „Seehofer“ plán projednával za ČR, nezúčastnil ministr Jan Hamáček, ale náměstek Jan Kulhánek! (ministr Hamáček se bál riskovat svoji politickou budoucnost, je ve dvojím ohni, je členem Bakalova Aspen Institutu a musí rozhodnutí tak podporovat, ale jeho veřejná podpora by znamenala politický propad u voličů ČSSD) Zpráva Die Welt ze 3.12.2019 potvrzuje, že vůči plánu vznesl Babiš protest a nesouhlasil s ním, a proto byl podle Die Welt v duchu Babišova požadavku „Seehofer“ plán přepracován a slova „Kvóty“ byly nahrazeny slovy „Spravedlivý podíl“! (v originálních textech dokumentu dohody „fair share“ a nebo „gerechter Anteil“). TAKTO UPRAVENÝ TEXT BYL OVŠEM SCHVÁLEN
  Jednání v Bruselu 2.12.2019 potvrzuje Gladstone institute v rozsáhlé Zprávě o tom, že se budou uprchlíci povinně přijímat členskými zeměmi EU. Americký Gladstone institute spolupracuje pravidelně s Václavem Klausem starším. Zprávu si můžete přečíst v českém jazyce zde!
  Informace, které přinesly Politico a Die Welt si můžete v angličtině a němčině přečíst zde a zde!
  http://www.michalapetr.cz/doku.php?id=start">http://www.michalapetr.cz/doku.php?id=start

  Ministerstvo vnitra: Jednání o reformě migrační a azylové politiky
  3. 12. 2019 14:52
  V pondělí 2. prosince 2019 se v Bruselu konalo zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci, na kterém Českou republiku zastupoval náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek. Tématem jednání byla migrační a azylová politika EU, na potřebě jejíž reformy panuje mezi členskými státy shoda. Česká republika potvrdila svůj odmítavý postoj k povinným kvótám, EU by se naopak měla zaměřit na ochranu vnějších hranic či zlepšení návratové politiky.
  Česká republika je připravena aktivně se zapojit do diskuse o reformě azylové a migrační politiky EU. „Musí dojít k vytvoření silného, efektivního, kriziodolného systému, kterýzároveň zajistí ochranu těm, kteří ji opravdu potřebují,“ sdělil Jakub Kulhánek s tím, že splnění těchto předpokladů se musí dosáhnout konsenzem všech členských států a že novou Evropskou komisi čeká při hledání řešení náročná práce.
  Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek zdůraznil, že reforma společného systému by se měla zaměřit především na témata, na kterých panuje mezi státy EU shoda. Těmi jsou například lepší ochrana vnějších hranic Unie nebo zdokonalení návratů osob, které nemají nárok na azyl v EU. S tím souvisí i vyjednávání EU o návratových dohodách s relevantními třetími zeměmi a jejich následné plnění. „Bez funkční návratové politiky půjde současný azylový systém stabilizovat jen stěží,“ uvedl Jakub Kulhánek.
  Česká republika, společně s dalšími státy také zopakovala svůj zamítavý postoj k povinným relokacím či finančním sankcím pro státy, které se odmítnou na systému redistribuce osob napříč EU podílet. „Kvóty na přerozdělování migrantů Evropu rozděluji a brzdí v hledání evropského řešení migrace. Zároveň jednotlivé státy EU musí mít právo určit, kdo smí vstoupit na jejich území,“ řekl náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek. V tomto ohledu je Česká republika státům, které jsou migrací nejvíce zasaženy, připravena pomoci a v případě krize svou pomoc nadále posilovat. „Musíme však mít právo a svobodu se rozhodnout, v jaké formě takovou podporu poskytneme,“ dodal Kulhánek.
  Téma budoucnosti migrační a azylové politiky EU považuje ČR v kontextu nového legislativního cyklu za nadmíru důležité, a i proto jej ministr vnitra zařadil na pořad jednání ministrů vnitra Visegrádské skupiny a Rakouska, které proběhlo dne 21. listopadu v Praze.
  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Ministerstvo-vnitra-Jednani-o-reforme-migracni-a-azylove-politiky-605631

 • Babiš, Hamáček, Kulhánek, zastřelit, zastřelit!!!!!!!!!!!!

  V odpovědi na: Kvótoví lháři Babiš a Hamáček, zastřelit, zastřelit!!!!!!!!

  Bruselská dohoda 2019: Tisíce Uprchlíků umístěných do ČR mají dostávat 23 000 KČ na hlavu! Uprchlík umístěný do ČR dostane 3 krát větší sociální dávku, než má obyčejný Čech důchod! Kdo s tímhle mohl souhlasit z českých politiků! Víme! Babiš, Hamáček, Kulhánek, zastřelit, zastřelit!!!!!!!!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=YWHUeqFOCBw

 • Jakub Kulhánek

  V odpovědi na: Babiš, Hamáček, Kulhánek, zastřelit, zastřelit!!!!!!!!!!!!

  Dnem 15. července 2018 byl náměstkem člena vlády na ministerstvu vnitra jmenován Jakub Kulhánek, člen ČSSD a člen ASPEN INSTITUTU. „Patří mezi mé nejbližší spolupracovníky. Bude mi pomáhat při řízení chodu úřadu. Mimo jiné chci také využít jeho specializace na zahraniční a bezpečnostní politiku při koordinaci spolupráce a aktivit v rámci EU,” uvedl první místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček.
  Bc. Jakub Kulhánek, MA, 35 let, narozen 30.06.1984, bydlištěm Mělník, do ČSSD vstoupil v roce 2011. Studoval mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově a má magisterský titul MA z Walsh School of Foreign Service na Georgetown University ve Washingtonu. Od února 2014 zastával post politického náměstka ministra obrany Stropnického (ANO) a od listopadu 2014 byl poradce ministra zahraničních věcí Zaorálka (ČSSD). Následně přešel ze státní správy do čínské společnost CEFC Europe, jejíž hlavní tváří je Jaroslav Tvrdík.
  https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jakub-kulhanek/
  foto
  http://www.amo.cz/wp-content/uploads/2016/03/Jakub-Kulh%C3%A1nek-e1458412896235-360x346.jpg

 • ¨

  V odpovědi na: Jakub Kulhánek

  Kulhanek je indoktrinovany agent CIA, to je tutovka. Potrebuji tam takove lidi, aby nas zlomili!

 • Aby bylo tech uprchliku dost, startuje zlocinec Trump novou tsunami nelegalnich migrantu do Evropy. Az se to zacne zase mlatit, dovrsi se zrizeni Kalifatu EU, ktere se na cas zastavilo. Proto ten uder na Iran. To jen zacatek!
  Jestli je pravda, co pisete o Babisovi, spasi nas jedine revoluce. Ne ovsem rizena US zidy a Minarem. To je naplanovano take, zapadni media oznacuji zrzka za vychazejici politickou hvezdu. Habadoura na Cechy oblbene medii pokracuje. Budou zase cinkat klicema a zidi se jim budou zase smat!

 • pořád to bylo lepší, než když měl projev největší lhář a alkoholik v zemi - Veškrna