Pouze krátce: složitost regionu je tak velká,  že vědět přesně, komu přeskočilo zjistíme nyní stěží. Nejedná se o finální podpis prezidenta Trumpa, ale o strategii. I prezident Trump občas musí podepsat rozkazy, se kterými bytostně nesouhlasí ale prostě jako prezident Pentagonu a fakticky NATO je donucen.

 

Ta zásadní chyba je, že USA už dávno nemají technologickou, ale stejně tak ekonomickou převahu, jakou měly v době Reagana. Další prezidenti a Pentagon vše prošustrovali,  dolar se zoufale drží na své pozici ač by měl razantně oslabit (devalvovat) a dluhy je nemilosrdně požírají. Vědci (zahraniční) z USA utíkají zpět domů a technologie se stěhují na pomezí Rusko - Čína, kam se nyní soustředí převážná část světa, ač se to USA snaží zoufale zastavit.

Dnešní hlavní hráči si rozdělili úlohy, kdy Rusko třímá otěže strategie a Čína pracovně geopoliticky. A vše se začalo řešit v Moskvě (většinou v Soči). A odklon přátelství k Rusku vidíme nejen u Turecka, ale bez rozhodnutí Moskvy se už neudělá vůbec nic.

A v témže okamžiku chce rozpoutat stratég z USA opět další nesvár do horkého blízkovýchodního regionu? Pokud to není strašné, tak navíc komické. Jistě, válečný arsenál na to USA mají, ale to je tak vše. Ani jeden útok jim nevyšel: z břidlic a ropy vyšel jednoznačně vítěz Putin a Rusko, z napadení Sýrie vojsky USA, Británie a Francie vyšel vítězně Putin, V Libyi už Rusko připravuje plán, a naši agenti na školách v čele s Člověkem v tísni bojují minulou válku, aniž si všimli, že se geopolitický svět změnil a z USA se stal řadový stát, který se snaží dokonce rozprodávat nerostné bohatství a hádá se z Ruskem. Reagan se musí obracet v hrobě, co z něho Bushové, Clintonové a Obamové udělali. Otázkou je, nakolik v tom má prsty Izrael a zoufalý pokus izraelského premiéra Benjamina Netanjahua odklonit obvinění z korupce a vazby.

 

My, starší 50+ můžeme krásně doložit vývoj vztahu k USA: obrovský obdiv v době Reagana a Thatcherové, přes uměřené přátelství kolem roku 2000, k odporu k dnešní době až na ostrůvky pomatenců, jako jsou zelení pošukové, extremističtí Piráti na Prague Pride a globálním oteplování a pár procent zaslepenců, netušících která bije a jak se svět změnil. A hlavně: obdiv k USA se totálně změnil na celém světě, americký internet všem otevřel oči a s nimi informace, kdo je strůjcem všeho zla. Dnes už se neprotestuje proti USA pouze v části arabských států a SSSR, ale celý svět má dost zabíjení, provokací a strachu z terorismu.

A v této době bezprizorní vražda, kdy USA 20 let přítelíčkují s těmi, aby jim pomáhali, aby je následně popravili a zavraždili stejně tak jako dnešní rozvrácenou Libyi, nebýt Ruska tak Sýrii a stratégové z Pentagonu si nevšimli, že se svět změnil a modla (USA) už neexistuje a mnozí k nim mají už jenom pohrdání.

Vražda, kterou nemocné USA provedly může vyeskalovat k ještě většímu terorismu po všech západních zemích a my bychom měli dát razantně najevo, že teroristické útoky neschvalujeme. Nebo se může příště pomsta týkat i nás. Takže to byla chyba a vláda se musí od amerického terorismu jasně distancovat. 

Pokud však nemají USA plán udělat z České republiky válečnou zónu, protože se sem stěhuje 40 000 amerických vojáků.  Co zde budou dělat, když jsme údajně místo s největším mírovým potenciálem, jak hlásá vláda? Proto sem stěhují desetitisíce amerických vojáků?

To je největší strategická chyba: budeme zařazeni do válečné zóny a USA si myjí ruce: příští boje budou u nás. Vážně naše rozvědky se tímto nezaobírají, nebo už nesmí?

 

A podobné úvahy sdílejí i jiní

Andor Sandor
před 19 hodinami

Když dal Napoleon zabít vévodu d´Enghiena za zradu, kdosi prohlásil: "Bylo to horší než zločin, byla to chyba." Obávám se, že stejné chyby se dopustil Trump, když nechal zabít íránského generála Sulejmáního. Jde o podstatně větší a významnější figuru než byl Bin Ládin či Bagdádí, který měl velmi blízko k duchovnímu vůdci Chameneiímu a měl "pod palcem" velkou část Blízkého východu ovládaného Teheránem, který si nemůže dovolit nic neudělat jako odvetu. Destabilizace regionu dále pokračuje.

Každopádně k popukání to není a pro Českou republiku nastal čas hodit zpátečku!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • ¨

  Jedina vyhoda atentatu je, ze Rusko, Cina a Iran budou jeste tesneji spolupracovat. A kdyz je budou zidaci z Juesej dal srat tak jim natrhnou tu jejich prolhanou drzku!

 • ¨

  EU falsuje dejiny a tvrdi, ze za rozpoutani valky muze Rusko. Tuhle lez vyvracuje V.V. Putin v jednom projevu k tomuto tematu. Obsahuje detaily dokumentu, jak fasouni v Polsku spolupracovali s Hitlerem a chteli mu za likvidaci zidu postavit pomnik. Branili Rude armade branit Ceskoslovensko pri postupu pres Polsko v pripade napadeni Ceskoslovenska. Zacatkem valky byla zrada Ceskoslovenska zapadem v Mnichove. Ted lzive pomlouvaji a obvinuji Rusko! Zapad byl odjakziva parta podlych a prolhanych smejdu.
  https://www.hlavnespravy.sk/prednaska-vladimira-putina-neformalnom-stretnuti-hlav-spolocenstva-nezavislych-statov-petrohrade/2005637

 • VRAŽDIL DRON Z KATARU ŘÍZENÝ OPERÁTORY Z NEVADY, USA

  "They were hit by Hellfire R9X Ninja missiles launched by the MQ-9 Reaper drone sent from Al-Udeid military and air base in Qatar, UK media reported. Two missiles were fired, one for each of the two vehicles carrying Soleimani and Al-Muhandis, and were controlled remotely by operators at the US Air Force base in Creech, Nevada. A second backup drone was also launched from US Central Command headquarters in Qatar, but was not needed."
  Zdroj:
  https://www.arabnews.jp/en/middle-east/article_8083/

  Ivanka Trumpová navštívila americkou leteckou základnu Al-Udeid v Kataru 15. a 16. prosince 2019, tedy přesně dva týdny před vraždou legendy Solejmáního, a popřála americkým vojákům Veselé Vánoce.
  Ivanka Trumpová na twitteru:
  "It was an honor to visit Al-Udeid Air Base, the largest U.S. military installation in the Middle East, to thank the brave men and women who keep America safe. Aim High, Fly-Fight-Win! God bless you and Merry Christmas!"
  https://twitter.com/ivankatrump/status/1206390888676626433?lang=en
  https://pbs.twimg.com/media/EL32HRKWwAASKR4.jpg

 • Hellfire R9X ‘Ninja’

  V odpovědi na: VRAŽDIL DRON Z KATARU ŘÍZENÝ OPERÁTORY Z NEVADY, USA

  Hellfire R9X ‘Ninja’ vyvíjeli od roku 2011 CIA a Pentagon z podnětu prezidenta Obamy. Vyrábí je Lockheed Martin v továrně v Archbald, Pennsylvania, USA.
  5. prosince 2019 Američané zřejmě použili „ninja“ bombu. Šest nožů rozsekalo teroristu i s autem
  "Spojené státy zřejmě při likvidaci jednoho z vysoko postavených džihádistů použily nepříliš známou ale děsivou „nindža“ bombu, která svůj cíl namísto exploze rozseká velkými čepelemi."
  https://echo24.cz/a/SUmTH/americane-zrejme-pouzili-ninja-bombu-sest-nozu-rozsekalo-teroristu-i-s-autem
  "The CIA, Pentagon and Hellfire missile maker Lockheed Martin all declining to comment."
  https://www.newsweek.com/ninja-bomb-pentagon-airstrikes-missile-hellfire-cia-assassination-steel-1421850
  https://www.express.co.uk/news/world/1125483/ninja-bomb-what-is-a-ninja-bomb-cia-weapon-hellfire-missile
  https://www.lockheedmartin.com/en-us/who-we-are/business-areas/missiles-and-fire-control/archbald.html

 • JK

  V odpovědi na: Hellfire R9X ‘Ninja’

  Ten dron mohl byt rizeny z Ramsteinu. To ale nereknou, Nemci by demonstrovali. Ami go home hnuti tam sili. Amikum je to jedno. Poradnou valku na svem uzemi neznaji, valku videji jenom v TV.

 • ¨

  CO2 je podla lez slouzici jenom k odrbani obcanu dodatecnou dani! Tohle jste uz mozna vedeli, ale tady mate video, kdo tuhle dan vymyslel:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=159&v=cg7VtrLWaNI&feature=emb_logo
  Je bohuzel v nemcine.

 • ¨

  Musim upozornit na dalsi absurditu tohoto rezimu, pozustavajiciho z byvalych komousu a jejich pohrobku. Pri nedelnim znovuotevreni prazske Opery v nedeli vecer byl slavnostni koncert, prenaseny CT Art. Mezi skladbami komentoval historii opery Vaclav Kohout. Ano, ten Pavka Kohout, co psal jako svazak oslavne basne na Stalina. S praskacem Kunderou a predsedou Svazu studentstva Pelikanem patril k nejznamejsim svazakum za totality! Teprve kdyz upadl v nemilost udelal ze sebe disidenta a uklidil se do Rakouska. Dnes je opet salonni, vse zapomenuto! Ja ho pamatuji, co delal za propagandu a zucastnil se cistek na Vysokych skolach.
  Tenhle smejd ma tu drzost nam vykladat o totalite a dejinach divadla za KSC, kterou svou cinnosti jako skalni komunista podporoval!!!!
  Mne to zvedlo ze zidle, co je dnes vsechno mozne v CT! Vychazeji z toho, ze si na jeho svazackou minulost uz malokdo vzpomina, protoze pametnici vymreli.Ja jeste ne a proto to pisu!

 • Ja

  K vrazde Sulejmaniho. Nechtelo se mi verit, ze by tento vojensky genius se vydal v ohrozeni na uzemi Iraku, okupovanem jeho nepritelem. Podcenil ale podlost USaku. Je to jeste horsi ta podlost! Podle dnesnich zprav to byly USA, ktere iniciovaly schuzku Sulejmaniho s irackym premierem, aby ho hned po priletu na letisti zavrazdili dronem, startujicim z Kataru a rizenym z Nevady. Pro jistotu byl ve vzduchu jeste druhy dron, ktery ale uz 'nebyl potreba'.
  Podlost US fasounu je vetsi jak Hitlerovcu.

 • Trump pozval Solejmáního do Iráku a pak ho zavraždil

  íránský generál byl pozván kvůli vyjednávání, které USA samy iniciovaly. „Dnes jsme se dozvěděli od iráckého premiéra Ádila Abdala Mahdího, jak Donald Trump používá diplomacii. Spojené státy požádaly Irák, aby zahájil jednání s Íránem. Irácký premiér se obrátil na Kásima Sulejmáního, aby přijel a dal mu odpověď na nabídku jednání. A Trump a jeho kumpáni posla zabili na letišti,“ napsal deník New York Times.
  „O tom, že Kásim Sulejmání měl sjednanou schůzku s premiérem a přiletěl do Iráku, aby se s ním následujícího dne setkal, po přijetí požadavku na zahájení jednání od Donalda Trumpa, informoval sám irácký premiér,“ dodal ještě Magnier, politický analytik a válečný korespondent specializující se na terorismus a Blízký východ.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skandal-Smrt-Sulejmaniho-Prevratne-informace-o-jeho-misi-A-neco-navic-609090

 • ¨

  Jestlize se sem navezou USacti zoldneri, neplati pro ne ceska jurisdikce, ale americka. Za znasilneni a zabiti budou souzeni v Juesej a vetsinou osvobozeni. Obeti tady bude musit odskodnit nas stat z dani. Americane jsou nedotknutelni, jsou vic jak ostatni lide vy troubove, co se prikryvate americkou vlajkou!