A generál Moskalenko si před generálem Svobodou neodpustil jízlivou poznámku: tři roky nám slibovali druhou frontu a když ji otevřeli, nevědí, kudy kam!

 

Přitom americko-britsko-francouzské vojsko mělo 87 kompletních a skvěle vyzbrojených divizí s 6500 tanky a s více jak 10 000 letouny, zatímco zdevastovaná německá armáda měla 74 neúplných divizí s 1600 tanky a 1750 letouny. A maršál Žukov v knize "Vzpomínky a úvahy" píše, že západní spojenci měli dvojnásobnou převahu vojáků, tanků čtřnásobnou a letounů šestinásobnou. Přesto prosil zoufale W. Churchill pro generála Eisenhowera pomoc v otevření prudké ofenzívy, aby jim Rudá armáda odlehčila.

Edvard Beneš v Londýně byl v šoku

Z dokumentu - Goebbels se vysmíval a Churchill prosil o pomoc

Velitel 38.armády Moskalenko připomněl, že (už tenkrát) je třeba posuzovat plány západu opatrně, protože rád bojuje cizí krví. A je možné, že se Němci pokusí nabídnout Anglo-Američanům separátní mír. Proto musíme dorazit do Berlína jako první! (Opět dnes již víme, že statisíce nacistů utíkalo do zajetí americké armády a beztrestně si žili dál, jakoby se nic nestalo a že měl sovětský generál pravdu)

 

Na prosebný dopis předsedy Winstona Churchilla Stalin odpověděl

"Po přihlédnutí k situaci našich spojenců na západní frontě se rozhodl hlavní stan vrchního velitele dokončit přípravu urychleně a bez ohledu na počasí zahájit rozsáhlé ofenzívní akce proti Němcům na celém úseku střední fronty. Můžete si být jisti, že učiníme vše, co učinit můžeme, abychom pomohli našim spojencům."

Moskva tak rozhodla, přestože letectvu a dělostřelcům počasí nepřálo a nemohlo tudíž podporovat pěchotu.

 

A právě při těchto bojích padlo další velké množství vojáků Rudé armády, za což po válce a hlavně nyní sklízejí posměch, že Stalinovi na lidech nezáleželo. Přitom Rudá armáda se snažila odlákat nacistickou německou armádu a ulehčit generálu Eisenhowerovi a hlavně vojákům postup na západní frontě.

 

 Už 12.ledna 1945 se spustila další těžká ofenzíva Rudé armády, jejíž součástí bylo pět československých dělostřeleckých pluků a jeden tankový prapor.

 Následně tento tvrdý útok zanesl do německého vrchního velení výraznou paniku.

 

OSVOBOZENÍ

Rudá armáda maršála Koněva a maršála Žukova se řítí na Berlín!

 A nacisté - vrazi se začali v obrovském množství bez boje vydávat do rukou americké armády. A ta si připisovala čárky za zajatce, zatímco Rudá armáda stále krvácela.

Carskoje Selo vstalo z popela (foto Petr Pokorný)

 

Podle upraveného NOVÉHO VÝKLADU DĚJIN západní spojenci neválčili, protože nechtěli porušit dohodu se Stalinem. Za totality ortodoxní komunisté hlásali, že jedině Rudá armáda osvobodila Evropu. Nebyla jediná a bez ostatních by nezvítězila. Jak však nazvat dnešní dobu vymývání mozků, když je zamlčováno vše (výše popsané), co ukazuje obrovské zásluhy Rudé armády a tíhu hlavního boje na osvobození Evropy?

Máme dnes ještě větší totalitu než tenkrát, když se opět inkvizice podepisuje na informacích?

 

Související

Prosinec 1944: Churchill zoufale prosí Stalina o pomoc. Generál Eisenhower padne, pomozte Rudá armádo!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • ¨

  Pred casem zde byl spor, jestli Rusko mele z posledniho, nebo jde nahoru.
  Nasel jsem clanek finskeho ekonoma, znalce Ruska. Je tam spousta faktu a diagramu, kde je i videt jak si stoji ve srovnani ekonomickych ukazatelu Cesko. Zapad Rusko ignoruje a rozsiruje o nem jenom lzi a o jeho ekonomice pise, ze je benzinova pumpa. Ja uz leccos vedel, ale byl jsem sokovan z tech faktu o Rusku. Je to seriozni studie a velice zajimava, Take je zajimave, ze Rusko mlci, nebojuje se lzemi a nepropaguje sve uspechy na zapade. A to je dobre pro neho. Rusko jede a to je dobra zprava pro vsechny slusne lidi! V anglictine.
  https://thesaker.is/new-world-order-in-meltdown-but-russia-stronger-than-ever/
  Byl

 • ¨

  Pravda o sametu. Demonstrace organizoval sovetsky GRU, penize disidentum se rozkradly. StB rozhodovala, kdo se zucastni schuzi OF. Ozrala Havel byl homosexual, rasista a nenavidel lidi, kteri mu nepodkurovali. Podivejte se na svedectvi politickych veznu, co znali Havla a jeho partu.
  Dejte prosim dal:
  https://www.youtube.com/watch?v=qoFnjqSpEdQ

 • *

  V odpovědi na: ¨

  Jj, špičky KGB zradily socialismus, také Gorbačov, asi i někdejší federální premiér Adamec, který v létě 1989 neuzavřel hranice ČSSR s NDR a "migrační vlnou" pomohl svrhnout rigidního Honeckera.
  Jeho syn Ladislav Adamec mladší patří mezi největší tuneláře státního majetku, vytuneloval Banku Bohemia, v "privatizaci" ukradl strojírny Šmeral Brno a výrobce lyží Sporten Nové Město na Moravě. "Banka Bohemia je typovým příkladem, jak si nomenklaturní kádři bolševického režimu založili banku, kterou vykradli a jejich dluhy uhradil stát. Byla založena v roce 1991 a již tři roky nato, v roce 1994 na ní byla uvalena nucená správa a skončila v likvidaci. Ztrátu banky ve výši 17 miliard korun zaplatil stát. Banka Bohemia byla vypumpována dosti primitivně a bez jakýchkoli krycích operací, miliardy tekly přímo na konta Adamcových a Čadkových firem a končily v zahraničí. Management banky si byl zřejmě tak jistý svými konexemi na vládu a orgány činné v trestním řízení, že se krycí operace při vykrádání jevily jako nadbytečné."
  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/9167-zprava-o-rozkradani-ceskeho-narodniho-majetku-v-90-letech-20-stoleti-vite-kdo-si-nakradl-nejvic
  Ale vykládat takové bláboly, že agenta CIA Havla v mercedesu, který v životě nepracoval a živila ho CIA "honoráři za jeho hry" a Sorosovy miliony dolarů přes Nadaci Charty 77, to tady nešiřte a Česku tím rozhodně nepomůžete.

  George Soros se chválí přímo na kameru, jak připravoval s Havlem a Čalfou revoluci 1989 a že je jeho zásluhou, že byla “sametová”. Také že on, Soros, oznámil Havlovi, že bude prezidentem Československa. V závěru uvádí, že Havla poměrně často naštěvoval v prvních letech jeho prezidentství
  https://www.youtube.com/watch?v=4zyn9-TpbKM

 • *

  To jsou prostě feudalismus a kapitalismus, dva zastaralé ekonomické systémy, modifikované otrokářství, které měly dávno zaniknout. Nic jiného neumí než krize, státní dluhy a válčit, kde by mohli ukrást nějaké nerostné suroviny. Vždyť dvě stě let se do Ruska derou Napoleon, Velká Británie a Francie krymská válka 1853–1856, Německo WW1, WW2. Jistě jste si všimli, že v Blitzkriegu hlavní byla skupina armád Jih, která postupovala na jih do Baku za ropou. Ale Kavkaz odolal, Leningrad/Petrohrad taky, akorát do Carskoje Selo 20 kilometrů od Petrohradu se nacisti dostali.

 • Ze Zvědavce

  dnes 17:03
  RE: širší pohľad
  Malý a zvedavý 185.?.?.?
  Reakce na 375867
  Je ešte jedna možnosť, prečo Američania nič nezostrelili a tou je tajná dohoda medzi USA a Iránom. Niekde som včera čítal, že aj v samotnom Iráne sú vysoko postavení ľudia, ktorým bol Solejmání nepohodlný, lebo by sa radi zblížili s USA, aj za cenu zničenia suverenity Iránu a jeho kolonizácie, možno sú dokonca na výplatnej páske CIA. A tak sa tešia z jeho "odstránenia". U nás sa takým nadáva vlastizradcovia. Pro forma museli niečo podniknúť, aby doma "vypustili paru", ale dopredu oznámili, kam budú strieľať a USA mali čas odpratať všetko naozaj cenné..
  Ale toto je len taká nepodložená špekulácia.

Nejnovější články