Pokud slyšíte nenávistný projev Urválka a nenávistný projev Němcové, v ničem se neliší. Nesmiřitelnost je absolutní. A lze přidat další.

 

A právě toto je znak totality, třídní nenávisti a extremismu. Stále se opakující přísloví, že zloděj křičí chyťte zloděje.

Všimli jste si reakcí Němcové, Výborného a dalších, kteří se tolik ohánějí svobodou a demokracií? Všimli jste si, kolik těchto rádoby demokratů neuznává svobodu slova a volný trh, ale naopak cenzuru v zájmu Evropské unie a dotace z EU?

 

Zatímco Válková měla být hrdinka, takto pláče jeden z velkých bojovníků proti komunistům Hrušínský: Za podpis Anticharty se stydím, ale mrzí mě, že se pranýřuje třeba Jan Werich, ale neznáme skutečné viníky, tvrdí Jan Hrušinský. Většina lidí podle něj Antichartu nepodepsala dobrovolně a byl za tím i psychický teror. Popisuje, jak komunisté zlomili jeho otce, kterého podpis dokumentu ponížil, a jak bylo vyhrožováno i jemu. 

Hle, tak táta a syn Hrušínští podlehli, aby mohli hrát, ale druzí měli hrdinně vzdorovat? Chce se mi z nich zvracet!

 

A v tom je právě paradox dnešní doby.

Zatímco KSČM dnes jedná (až na výjimky) jako socialistická strana, pravicové mikrostrany včetně Pirátů a ODS se chovají jako bolševici: jejich krédem jsou provokace, urážky, udávání a podávání trestných oznámení.

Vrátím se k poslankyni Válkové: vážně nám nějaký (s prominutím) pitomec historik bude tvrdit, že v době normalizace komunisti v Československé televizi vyprávěli, jak v padesátých létech vraždili a promítali šíleného Urválka? Bohužel na tuto strunu naskočila nejen šílená a nenávistná Němcová, ale i Soukup na Barrandově, historik Tůma či různí skřeti, co vylézají ze záhrobí.

Neskutečný žvást: vážně v roce 1969 vysílala Československá televize o zavraždění Horákové a kdo se na tom podepsal? Dělají z nás idioty? V roce 1969 vysílala Československá televize opět výhrůžky členů ÚV KSČ a nic jiného!  

Kdo se zajímal o veřejné dění, musel i v 70. letech vědět, kdo je Josef Urválek, říká v rozhovoru pro LN ředitel Ústavu pro soudobé dějiny AV historik Oldřich Tůma.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/historik-o-valkove-nedokazu-pochopit-proc-lide-s-takovou-minulosti-usiluji-o-funkce-urvalek-byl-znam.A200110_204847_ln_domov_vag

Jak pracovala Československá televize v roce 1969 a proč je historik Oldřich Tůma lhář, nebo podvodník: kdo vysílal o zločinech komunistů v roce 1969?

Oldřich Tůma | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

DŮKAZY

22. července 1969

Zpráva o zabezpečení veřejného klidu v ČSSR k 21. srpnu 1969, předložená ÚV KSČ
„...Učinit opatření, aby se [v televizním vysílání] neobjevovaly zprávy nebo vystoupení narušující internacionální vztahy mezi socialistickými zeměmi. Připravit předem televizní vystoupení1. tajemníka ÚV KSČ s. dr. Husáka, případně předsedy vlády ČSSR s. ing. Černíka. O jejich zařazení do vysílání… rozhodnout na základě vývoje vnitropolitické situace…; V srpnu zařazovat vystoupení známých účastníků SNP a příslušníků čs. armádního sboru v SSSR... připravit vystoupení navrátilců posrpnové emigrace…; Zařazovat reportáže o pozitivních otázkách rozvoje našeho národního hospodářství…; Uložit ministru – předsedovi FVTI [Federálního výboru pro tisk a informace], aby v srpnu svolával operativní porady ústředních ředitelů ČTK, rozhlasu a televize… soustavně prověřovat a kontrolovat stav techniky a jejich zabezpečení spolehlivými osobami…; Uložit předsedovi Federálního výboru pro pošty a telekomunikace, aby zabezpečil spolehlivý a bezporuchový provoz všech státních sdělovacích prostředků…“

23. července 1969

Zaměření a hlavní úkoly ideologické práce strany, státních orgánů a sdělovacích prostředků
„... Bezprostředním cílem je… promyšleným působením masových komunikačních prostředků zabránit, aby pravicové, protisocialistické a antisovětské síly mohly zneužít 21. srpna k vyvolání šovinistických nálad…; Objasňovat [divákům] že otázka suverenity našeho státu je úzce spjata s upevňováním proletářského internacionalismu…; Programy rozhlasu a televize ve dnech kolem 21.8. schválit zvlášť jako samostatné dokumenty s tím, že bude dán patřičný důraz na seriózní a hodnotný kulturně zábavný program…; V případě, že se ve státních sdělovacích prostředcích objeví nepřátelské zprávy nebo invektivy, provést neprodleně kádrová opatření a podle situace je publikovat….“

1. srpna 1969

Rozkaz náčelníka Okresního oddělení VB v Liberci
„...Kontrolovat osádky vozidel… přitom věnovat pozornost osobám politicky silně angažovaným, jako např. Pachman, Moučková, Kriegel…“

11. srpna 1969

Operativní porada komise předsedy vlády ČSSR
„...Opatření v Čs. televizi jsou přijímána v intencích vydaných nařízení. Přispívá k tomu stabilizace politické situace v této instituci, převládající realistický postoj členů KSČ a převážné většiny nestraníků ke konsolidaci…“

 

 Kde sakra máte prostor na vysvětlování o represích komunistů a Urválkovi?

Je fascinující slyšet, že extrémní bolševik a bojovník proti západnímu imperialismu generál Petr Pavel to s rudou knížkou dotáhl až do NATO a vykládá nám o demokracii a Válková je dehonestována za jeden článek s Urválkem, o kterém se pravda napsala naplno až v roce 1990!

Odmítám selekci, kdo byl správný a nesprávný bolševik: buď se měli vyrazit všichni, co se nějak podíleli na komunistickém běsnění, nebo nikdo. Aby nám nějací šmejdi, co nezažili ani vojnu, nebo dokonce tancovali pro gaye u tyče, vykládali o morálce? Nebo třiceti, čtyřicetiletí jak jsme měli vzdorovat totalitě?  Ta nenávist z nich jenom teče a ač je v úvodu humorná koláž na odlehčení, ta podstata z ní vyvěrá:

Čert vás vem, vy prolhaní politici, herci a pseudovykladači morálky: kdyby se změnil režim, zase byste lezli do zadku jinému, kdo víc sype! Po válce jste hrdinové a sami jste byli v době války kolaboranti! Jste pouze hnus a sliz, nic méně!

 

 Související

Okupace 21.srpna 1968 dnešníma očima

Výročí dvaceti let od vpádu spacákového teroristy Rumla do České televize a likvidace plurality!

17.listopad a další zvěrstvo České televize: děti vykládají, jak jsme MY žili za socialismu! Jakým právem nás uráží?

S Válkovou to od Info.cz (od Půra) byla pěkná prasárna

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Čert vás vem, vy prolhaní politici, herci a pseudovykladači morálky - svatá pravda a hlavně tato čarodějnice z Petrových kamenů

 • Zloději ODS a Čižinský se rvou o obecní byty Prahy 1

  V minulých volebních obdobích politici ODS, TOP09, ČSSD a ANO na Praze 1 kradli městské byty, které "privatizovali" levně svým kámošům, teď chce imigrační práník, od listopadu 2018 starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (lidovecký klon Praha sobě) v městských bytech ubytovat imigranty... Strašné. Dnes se rvou, kdo bude vládnout Praze 1.
  ÚTERÝ 14. 1. 2020, ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA PRAHY 1:
  Kradli jste byty na falešné dekrety, radnici sundalo Rusko! Odvolání starosty v Praze 1 sledujeme online
  https://www.expres.cz/zpravy/zastupitelstvo-praha-1-pavel-cizinsky-korupce-ods-hejma.A200114_132617_dx-zpravy_peve
  ČERVEN 2019
  Policie v půli června obvinila kvůli prodeji bytů první městské části na třicet pražských politiků – z TOP 09, z ČSSD, z ODS nebo z hnutí ANO. Jako zastupitelé hlasovali pro prodej lukrativních nemovitostí za částky, které byly nižší než ceny obvyklé. Celkově tak měli způsobit škodu přesahující 41 milionů korun. Při obvinění ukázali policisté na třiadvacet konkrétních bytů v samém centru hlavního města. Nechali si k nim zpracovat znalecké posudky. Případ se týká éry, kdy Prahu 1 vedl jako starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Ten stál v čele čtvrti v letech 2010 až 2018. Levné obecní byty si kupovali tunelář Pavel Tykač, herečka Nálepková (obecní byt 127 m2 v Haštalské ulici prodali zastupitelé Nálepkové za 2,5 milionu korun) nebo místopředsedkyně ČSSD na Praze 1 Šupinová.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tohle-je-23-bytu-ktere-praha-1-prodala-podle-policie-pod-cenou-na-jednom-prodelala-i-pet-milionu-74848
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tykacovi-usetrili-pri-koupi-bytu-pres-osm-milionu-starosta-prahy-1-obesel-zastupitele-74508
  PAVEL ČIŽINSKÝ (LIDOVECKÝ KLON PRAHA SOBĚ)
  Pavel Čižinský je imigrační právník, funkcionář proimigrační neziskovky Multikulturní centrum Praha MKC a člen Výboru pro práva cizinců při Radě vlády ČR pro lidská práva. Jeho bratr je starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL, Praha Sobě), zároveň lidovecký poslanec. Pavel Čižinský je autorem Migračního manifestu:
  Ústředním a úvodním tématem Migračního manifestu je právo na svobodu pohybu, které je zakotveno i v Ústavě ČR, a není jej proto možné a priori chápat jako anomálii. Jak uvedl jeden z autorů Manifestu, Pavel Čižinský z Poradny pro občanství, občanská a lidská práva: „Svoboda migrovat vychází z článku 14 ústavního zákona 2/1993 Sb. Listiny základních práv a svobod, podle kterého má být svoboda pohybu a pobytu zaručena. Česká republika by proto měla zajistit, aby žadatel měl za splnění zákonem stanovených podmínek na udělení víza či povolení k pobytu právní nárok.“
  https://www.opu.cz/cs/2015/10/migracni-manifest-2015/

 • Oligarší média v Česku mlčí

  V odpovědi na: Zloději ODS a Čižinský se rvou o obecní byty Prahy 1

  Mezi obviněnými jsou kromě Lomeckého (TOP 09) bývalá modelka, tehdejší zastupitelka TOP 09 pro Prahu 1 Kateřina Kornová či tehdejší radní ČSSD, předsedkyně výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Prahy 1 Šárka Chládková Táborská (ČSSD), které přidělili radní obecní byt na Starém Městě.