Prohlášení Akce D.O.S.T. proti projektu EU nové generace, likvidující zbytky naší státní svrchovanosti

 

Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.

Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.

Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.

Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře.

Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli. Vyzýváme i naše zákonodárce, aby v případě, že vláda kapituluje, učinili všechny potřebné kroky k nápravě způsobené škody.

Vynaložíme nemalé úsilí na to, aby hlas zdravého rozumu zvítězil, a současně oznamujeme, že jsme připraveni použít všechny zákonné prostředky k tomu, abychom naši státní svrchovanost uhájili.

V Praze dne 17. června 2020

 

Prohlášení Akce D.O.S.T. lze podpořit zasláním podpůrného stanoviska na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jména signatářů budou postupně přidávána pod text prohlášení na www.akce-dost.cz.

 

 

Mgr. Petr Bahník – předseda Akce D.O.S.T.

Mgr. Michal Semín – místopředseda Akce D.O.S.T.

PhDr. Jiří Hejlek – místopředseda Akce D.O.S.T.

Petr Hájek – spisovatel a publicista

Mgr. Jiří Kobza – poslanec Poslanecké sněmovny PČR (SPD)

Ladislav Jakl – politický a mediální analytik, pivovarnický expert a hudebník

PhDr. Petr Hampl, Ph.D. – sociolog, publicista a spisovatel

PaedDr. Ivo Strejček – bývalý europoslanec, pracovník Institutu Václava Klause, předseda Trikolóry na Vysočině

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Osvoboditel Prahy, tank číslo 1-24 na přehlídce k 75. výročí!!!

  Legendární tank věžové číslo 1-24, pojede na vojenské přehlídce v Jekatěrinburgu dne 24. června 2020 k 75. výročí konce 2. světové války a vítězství Sovětského svazu nad nacistickým Německem! Spolu s vojáky v uniformách hrdinného 1. ukrajinského frontu! Zpravodajství ruského TV programu Vesti ukázalo v reportáži nácvik přehlídky v uralském Jekatěrinburgu a vedoucí vozidlo slavnosti je náš slavný první průzkumný tank, který vjel ráno 9. května 1945 do ulic povstalecké Prahy! Od Rusů je to připomenutí, kdo Prahu osvobodil a kdo za nás přinesl největší oběti ve 2. světové válce. Velitel tanku Ivan Gončarenko (25 let) byl zabit, posádka zraněna a český průvodce odbojář František Souček, sedící na tanku, také (2 roky vězněn v německých káznicích a jel se sovětskými tankisty jako průvodce do Prahy). Gončarenko byl mladý, ale už zkušený voják z velkých bitev od roku 1941. Narodil se v roce 1920 ve vesnici Sušilino na Ukrajině. Bojoval od začátku Velké vlastenecké války. Absolvoval tankové učiliště v Gorkém (dnes Nižnij Novgorod). Byl několikrát vyznamenán za statečnost. Projel tankem od Uralu po Berlín, do Berlína vjel mezi prvními a do Prahy jako první.

  VIDEO Вести в 11:00
  17. 6. 2020
  reportáž z Jekatěrinburgu je od 3:26 minuty a tank 1-24 od 5:05 minuty videa
  https://www.youtube.com/watch?v=VPbISbcG4rI

  A co teď, pohádkáři Hřibe, Koláři, Novotný?
  https://www.pokec24.cz/nezarazene/a-co-ted-pohadkari-hribe-kolari-novotny/

  Památník symbolizovaný tankem č. 23 byl na Smíchově slavnostně odhalen 29. července 1945 za přítomnosti maršála Koněva, primátora Prahy Vacka a dalších představitelů. Na podstavci byly ze všech stran bronzové desky s nápisem: „Věčná sláva hrdinům, gardovým tankistům generála Leljušenka, padlým v bojích za svobodu a nezávislost naší veliké sovětské vlasti. 9. května 1945“. V noci z 27. na 28. dubna 1991 ho 23letý student VŠUP David Černý s přáteli přetřel na růžovo. Černý byl zatčen pro výtržnictví (§ 202 trestního zákona) a úřady nechaly tři dny poté tank přetřít zpět na zeleno, také s ohledem na blížící se květnové výročí osvobození. Tank znovu přetřela na růžovo 12. května 1991 skupina 15 poslanců ODS, když využili své poslanecké trestní imunity (Jan Ruml, Petr Gandalovič, Stanislav Devátý, Michal Malý, Petr Kulan, Tomáš Kopřiva, Jiří Pospíšil, Jana Petrová, Klára Samková). Přitom rozebrali před památníkem obrubník kolem záhonu rudých květin ve tvaru pěticípé hvězdy a pod vedením šéfredaktora Studentských listů, pozdějšího zakladatele ÚSTR, dnes poslance ODS Pavla Žáčka z jeho částí vytvořili improvizovaný pomník generála Vlasova. Následně přišel památník tanku o status národní kulturní památky, 13. června 1991 byl z náměstí odstraněn do vojenského muzea.
  Foto:
  https://ct24.ceskatelevize.cz/sites/default/files/styles/node-article_wide/public/images/2450564-dezort_jovan.jpeg

 • Ukrajina je odjakziva soucasti Ruska.

  V odpovědi na: Osvoboditel Prahy, tank číslo 1-24 na přehlídce k 75. výročí!!!

  A bude zase brzy. Rusko je mnohonarodnostni stat pod nazvem Rusko. Nerozdelujte proto Rusy na Ukrajince, atd. To je cesta do pekla, kterou chce emericky Zid. Rozdelit Rusko. Pucem, ktery USA financovaly odlomily na cas Ukrajinu a daly tam svoje loutky, Zida Zelenskeho, atd.

 • CZEXIT

  CZEXIT = vystupme ze Zlodějistánu Česká republika, dost bylo zlodějů ve vládě a na radnicích, privatizačních, šlechtických, církevních, exekutorských, solárních, LTO multimiliardářů! Právní diskontinuita a nový, lepší český stát pro poctivé, slušné, pracující lidi!

 • Czexit nam pomuze nejdrive se zbavit

  V odpovědi na: CZEXIT

  eurohujerske mensiny a potom americkohujerske. Vystoupenim z NATO a realizaci vlastni poltiky. Soudy uz nesmi uprednostnovat lidi s nacpanou prkenici. Ocistit media. Ostatni se vycisti samo.

 • *

  Skrytá pravdo, Brusel Vám nic nedělá, EU Vám nic nedělá, škodí Vám cenzorka Jourová (ANO) - dosazená Babišem, škodí Vám migrační vítači Juncker a von der Leyenová - dosazení Merkelovou (CDU/CSU) apod. Babiš (ANO) dnes videokonferencí odhlasoval další prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku o půl roku. Schillerová (ANO) zase hlasovala pro prodloužení sankcí EU vůči Sýrii. Neztotožňujte instituci Evropská unie s darebáky, které jste sám usadil do funkcí EU pomocí voleb. Jak se říká, ryba smrdí od hlavy.
  Představte si, že Evropská unie by mohla zakázat pesticidy, palmový olej, řepkový olej v EU, zakázat neekologické kontejnerové lodě plující se zbožím z Číny, které jezdí na mazut, přípustné by byly jen jaderné kontejnerové lodě (takové existují, např. ruská kontejnerová loď Sevmorpuť patří k několika málo civilním plavidlům, jež využívají k pohonu jaderný reaktor). EU by mohla mít jinou zahraniční politiku. FRONTEX by mohl doopravdy střežit evropské hranice a ne přivážet z Libye Afričany. EU by mohla repatriovat migranty, protože vstoupili na území EU nelegálně, nevyužili legální způsob vystěhování se ze své země pomocí žádosti na velvyslanectví příslušného evropského státu. Nic z toho EU dnes nedělá, zato Evropská komise zakázala výkonné vysavače kvůli úspoře el. energie, celý svět luxuje, ale Evropané si nemohou ani pořádně vyluxovat. Od 1. 9. 2017 jsme zakázali výrobu vysavačů s maximálním příkonem nad 900 W. Děkujeme za pozornost, Evropská unie.
  Demokracie je vláda lidu, ale evropský lid si vládne nějak špatně a ke své škodě. Ale vím, že Evropskou unii potřebujeme k řešení problémů celého kontinentu, vždyť EU má 446 milionů lidí. 320 milionů Ameriačanů má svou Unii, tedy zatím, dokud ji George Soros s Antifou a Černými pantery nerozbijí. Osobně já jsem si od EU sliboval vymahatelnost práva, čehož jsem se tedy nedočkal, ale nemyslím si, že vystoupením z EU by se něco vyřešilo.

  19. 6. 2020 14:06 Vystoupení předsedy vlády ČR Andreje Babiše k plánu obnovy na videokonferenci členů Evropské rady
  Souhlasím, že musíme společně reagovat na krizi. Jsem připraven v létě pracovat na balíčku, abychom měli dohodu v rozumném čase. Dohodneme se však pouze tehdy, bude-li návrh realistický a skutečně smysluplný pro nás všechny. Těším se na negobox. Andrej Babiš, předseda vlády
  https://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/premier/projevy/vystoupeni-predsedy-vlady-cr-andreje-babise-k-planu-obnovy-na-videokonferenci-clenu-evropske-rady-182152/
  19. 6. 2020 15:43 Evropská unie během videokonference schválila prodloužení sankcí vůči Rusku
  Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se v pátek jednomyslně shodli na dalším prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku o půl roku. Podle EU Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.
  https://www.lidovky.cz/svet/evropska-unie-behem-videokonference-schvalila-prodlouzeni-sankci-vuci-rusku.A200619_153337_ln_zahranici_ele

 • Zadny strach

  V odpovědi na: *

  Prodlouzeni sankci je o pul roku. Az nastane nedostatek, budou jeste radi obchodovat s Ruskem a Cinou, zadonit o ksefty!! Vystrcila, Kolare, Hriba, Novotneho, Kundru napichnou lidi na spiz a ogriluji je. Jenom strpenicko!

 • EU jenom papouskuje o Minsku

  V odpovědi na: *

  zadani USA. O zabijeni lidi a deti neustalou kanonadou nacistu a ostrelovacu na vychod Ukrajiny EU zasadne nic nevi, vse je OK. Toto prasive pokrytectvi a prolhanost zapadu musi skoncit rozpadem EU a koncem vazalstvi k USA.

 • 500 miliard rozfofruji a rozkradou Spanelaci a Italove

  jen to fikne. A staty EU zadluzi pristi generaci na 40 let behem splaceni dluhu. Neverte, ze Cesko nebude muset dluh splacet, to jsou Eurohujerske kecy z tlampacu medialni zumpy. Tesinska jablicka lharu z EK. Proklinany Babis se to snazi odvratit, ale je ve smecce vlku EU a musi s nima vyti.

 • Zlodějská pijavice Babiš dělá přesně to samé, právě zadlužuje Česko půl bilionem korun. Rozpočtový deficit na co, žádná epidemie nebyla! Zákaz vycházení a uzavření firem a obchodů si vymysleli Babiš, Hamáček a vakcinační lobbista Prymula. Proboha, už kmotry Babiše, Kellnera, Bakalu, Tykače pošlete za kmotrem Mrázkem. Nejenže ohlodali český stát na kost, ještě astronomicky zadlužují.

 • Kdyby existoval zlatý standard, tak by zadlužovat nemohli. Netroufám si od oka kvantifikovat, kolik z dluhopisů nakoupených ECB připadá na záchranu soukromých bankéřů od finanční krize 2008 a kolik na špatné veřejné finance Itálie, Řecka, Španělska.
  Také si připomeňme politickou situaci v Itálii: vládne levicová Demokratická strana a Hnutí pět hvězd (M5S), zcela neznámého premiéra vítače Giuseppe Conteho navrhlo M5S, a proč vládnou? Protože slíbili chudým, většinou nepracujícím voličům "občanský příjem" měsíčně 780 eur (20 000 Kč) a vyplácejí od března 2019. Tak měl být Matteo Salvini asi cynik a slíbit 1000 eur a alespoň by zastavil migraci. :-(

Nejnovější články