Sedmnáctý listopad 1989 prezentují dvě těžko uvěřitelné historky: Václav Havel zobchodoval s komunisty přes Václava Junka, někdejšího agenta STB a Chemapol handl, aby získal Lucernu a ateliéry Barrandov a současně sejmul Františka Čubu, který měl možnost propojit byznys přes nynějšího prezidenta USA Donalda Trumpa.

 

V roce 1989 byl František Čuba v USA a pozval podnikatele Donalda Trumpa a dnešního prezidenta do České republiky.

Na přelomu 80. a 90. let minulého století jednal nynější prezident Spojených států Donald Trump ve Slušovicích s vedením tamního JZD o spolupráci. První kontakt s Trumpovou rodinou navázali představitelé proslulého JZD ještě před listopadem 1989. O Donaldu Trumpovi sdělil, že co říká, to také dělá, nemá rád diplomatickou mluvu, jedná jako byznysmen napřímo.“ „František Čuba se setkal s Ivanou Trumpovou v Trump Tower v New Yorku v září 1989, kde jí referoval o slušovických strategických projektech a seznámil s expanzí družstva na zahraniční trhy,“ píše se v knize. V tu dobu nikoho nenapadlo, že za rok se objeví Trump, už milionář, ve Zlíně a setká se s šéfem družstva ve Slušovicích a ve Všemině.

 

Po projevu opilce Havla František Čuba odstoupil

Z funkce předsedy agrokombinátu odstoupil den po projevu prezidenta Václava Havla k výročí okupace v roce 1968, proneseném na Václavském náměstí v Praze 21. srpna 1990, kde Havel mj. řekl: „Za vším se skrývají chapadla neviditelných mafií, které se snaží kšeftovat s majetkem, který jim nepatří, ustavují podezřelé akciové společnosti a hledají cesty, jak bezpečně ulít nelegálně získaný kapitál. Krajně temné slušovické žilky nenápadně prorůstají celým naším potravinářstvím.

V roce 1990 se měl Čuba s dalšími spolupracovníky údajně dopustit protiprávního jednání tím, že bez souhlasu Státní banky československé umožnili ve vnitropodnikové bance družstva vznik soukromých kont i pro klienty, kteří nebyli členy družstva. V roce 1998 mu za to byl uložen trest odnětí svobody na jeden rok s tříletou podmínkou, Čuba se odvolal a v roce 2000 byl obžaloby zproštěn. Protizákonná činnost mu nebyla nikdy prokázána.

Za špínu a sprosté, nenávistné a účelové osočení však nikdy Havel nebyl potrestán! Temné žilky Havlovy jely na 200%!

 

 

A další čachry Václava Havla se musely umlčet!

Dceřiná společnost Chemapolu tehdy za 200 milionů korun koupila polovinu pražského paláce Lucerna od prezidenta Václava Havla. Ten tehdy transakci obhajoval se slovy, že „Chemapol je pilířem české ekonomiky“. Ten pilíř Václava Havla... Ukázalo se, že dluh společnosti dosahuje astronomických 17 miliard korun. Ale Havel peníze vrátit nemusel. Byl Bůh. Na Havla exekuce nebyla.

Jaroslav Plesl

Důvěryhodnost novinářů z České televize je možné zpochybňovat hlavně proto, že podezřelým jednáním některých politiků se veřejnoprávní reportéři nikdy nezabývají. Například obchody Václava Havla s Chemapolem "investigativcům" z České televize asi vůbec nepřipadají zajímavé. Česká televize nedokázala veřejnosti nikdy předat informaci o tom, že prezident prodal svou polovinu paláce Lucerna za 200 milionů korun, zatímco správce konkursní podstaty dnes už zkrachovalého Chemapolu při prodeji poloviny paláce Lucerna utržil sumu o čtvrtinu nižší. Nikdo z redaktorů České televize se na to prezidenta nikdy nezeptal. Možná proto, že se bojí. Takoví lidé však nemají právo zaštiťovat se svobodou slova.

 Týdeník EURO při té příležitosti vyslovil hypotézu, že svůj podíl na zmizelých miliardách nese zřejmě i Václav Havel tím, že se pustil do obchodní transakce s nechvalně proslulým Chemapolem (EURO 14/2000). Právě Chemapol totiž od prezidenta počátkem roku 1997 odkoupil polovinu pražského paláce Lucerna, kterou Václav Havel z neznámých důvodů a zcela sveřepě odmítal prodat majitelce druhé poloviny luxusní nemovitosti, své švagrové Dagmar Havlové.

Ještě horší je fakt, že Václav Havel dodnes odmítá o věci veřejně hovořit. Týdeník EURO položil prezidentovi letos v květnu dvě otázky. “Hodlá si Václav Havel ponechat částku 55 milionů korun, která činí rozdíl mezi sumami, ze něž Chemapol Lucernu koupil a následně prodal? A cítí se Václav Havel spoluodpovědný za dluh, který v bankách za  Chemapolem zůstal? zněly dotazy zaslané tiskovému oddělení prezidentské kanceláře. Mluvčí prezidenta Ladislav Špaček zaslal týdeníku EURO oficiální odpověď 26. května. “Dal jsem prezidentu republiky přečíst Vaše otázky a mohu Vás ujistit, že prezident považuje téma prodeje Lucerny za důležité, a to zejména s ohledem na různé okolnosti, které hrály při prodeji roli. Tak vážné téma nelze, podle prezidenta, odbýt odpověďmi na dva Vaše dotazy. Prezident by mohl v budoucnu podrobněji vysvětlit svou motivaci a okolnosti, které prodej Lucerny provázely, ale Vaše otázky ho k tomu neinspirovaly, tlumočil Špaček Havlovo stanovisko.

Samozřejmě podivné miliardové ztráty a prapodivné stamiliónové čachry s Lucernou do konce svého života opilec Havel nevysvětlil.

 

I podvody o  miliardy jeho kámošky Chadimové se Havlovou milostí musely umlčet!

To se to po roce 1989 kradlo, ale svádělo na jiné

V jedné z nejznámějších restitučních kauzách padl po letech sporů pravomocný rozsudek. Podle něj musí Marta Chadimová definitivně vrátit státu dům a pozemky na Loretánském náměstí v Praze, které zrestituovala na základě padělaných dokumentů.

Chadimová získala podvodem majetek za desítky miliónůVěc: Marta Chadimová obálka knihy

Spor o majetek v hodnotě přes 40 miliónů korun v historickém centru Prahy vypukl o rok později, kdy policie obvinila Chadimovou z podvodu, padělání a pozměňování veřejných listin a maření výkonu úředního rozhodnutí.

 18. srpna 1995 – Havel nařídil zastavit trestní stíhání vedené proti Martě Chadimové, obžalované v kauze týkající se majetku kláštera na Strahově.

 

 Lapidárně zhodnotil Václava Havla Cibulka

v roce 1993 zažaloval Václava Havla za to, že odsoudil zveřejnění seznamu agentů StB v jeho listu a při soudním jednání pak prezidenta slovně napadl, když na jeho adresu pronesl slova „Vašku, jsi prase, jsi hovado“.

 

To je příspěvek k sedmnáctému listopadu. Je jasné, že mnoho lidí nadzvedne ze židle jako fake news. Máte všude podrobnosti. vyhledejte si vše v oficiálních dokumentech. A pak si přečtěte, jak reáguje temná propaganda.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Naprostý souhlas. Historie mohla jít jinudy. František Čuba mohl být premiérem a Alexandr Dubček prezidentem. Dubček neutekl na západ, jako někteří vlastizrádci, ač mu západ nabízel místa na jejich univerzitách, ale pracoval 1970-1985 v Západoslovenské štátne lesy.

  Dnes bychom nebyli rozvojová rozkradená země, kde vládne turkomongolské chazarské zločinecké tunelářské podsvětí Babiš, Kalousek, Hamáček, Kellner, Bakala, Tykač, Chrenek, Komárek, Vítek atd. a které dávno patřilo i s Havlem nikoli do vězení, ale do masového hrobu.

 • Patron tunelářů a kriminálníků Havel

  Jeho fanklubu čítajícím značnou část obyvatelstva je jedno, že přišli o 3000 státních podniků, musejí jít do důchodu o 20 let později, nakupovat s daní DPH 15 % a 21 % (DPH je hlavní příjem státního rozpočtu), platit úroky ze státního dluhu 52 miliard ročně, 40 miliard ročně solárním baronům, desítky miliard exekutorským a lichvářským baronům?

  Do obličeje se nám smějí Havlovi tuneláři a kriminálníci, které ochraňuje Policie ČR a justice, připadám si tu jak na Ukrajině!

 • Petrklíč

  Šanci na klid, mír a štastnou spokojenou budoucnost ztratil náš národ 17.11.1989. Oslavují jen ti, co si za vlády Flašky Havla nakradli. Páníčkové Flašky Havla - CIA a Soros - určitě také oslavují, jak drtivě zvítězili 17.11.1989 nad socialismem a Slovanskými národy.

 • Jak se Havel vrhl na rozbíjení zemědělských družstev!

  Přesně! Oni totiž tady žádný smíšený systém à la Jugoslávie nechtěli! Československo? Úspěšné čs. družstevní zemědělství se 150letou tradicí a potravinová soběstačnost? Ne ne, rozbít a zničit! Havel nebyl žádný jeliman, co by nevěděl, co činí, ale německý kolaborant, řízený z Německa Helmutem Kohlem!

  Ve svém vánočním projevu 24. prosince 1989 citoval nacistický oficír, západoněmecký prezident Richard von Weizsäcker (CDU) z dopisu, který mu poslal Havel v říjnu, kdy nesměl přijet do Frankfurtu nad Mohanem převzít si mírovou cenu, kterou mu udělili němečtí knihkupci:
  Weihnachtsansprache Bundespräsident 1989
  https://www.youtube.com/watch?v=gD4lg0ypHIU
  Der tschechische Freiheitskämpfer Vaclav Havel, der diesjährige Träger unseres Friedenspreises, durfte im Oktober noch nicht zur Feier in die Frankfurter Paulskirche kommen. Dafür schrieb er mir schon Anfang November aus Prag einen wahrhaft denkwürdigen Bief, aus dem ich zitiere: "Ich persönlich - ebenso wie viele meiner Freunde - verurteilen die Vertreibung der Deutschen nach dem Krieg. Sie erschien mir immer als eine zutiefst unmoralische Tat, die nicht nur den Deutschen, sondern vielleicht in noch größerem Maße den Tschechen selbst Schaden zugefügt hat, und zwar sowohl moralisch als auch materiell. Auf Böses wiederum mit neuem Bösen zu antworten, bedeutet, das Böse nicht zu beseitigen, sondern es auszuweiten." Soweit diese bewegenden Worte aus Prag. Es zeugt von sittlicher Kraft und menschlicher Weisheit. Als Havel sie schrieb, stand er noch unter Staatsaufsicht. In wenigen Tagen wird er wohl zum Präsidenten unseres Nachbarlandes gewählt werden.
  https://www.bundespraesident.de/SharedDocs/Reden/DE/Richard-von-Weizsaecker/Reden/1989/12/19891224_Rede.html

  „Já osobně,“ psal Havel v říjnu 1989 prezidentovi von Weizsäckerovi, „stejně jako mnozí mí přátelé - odsuzuji vyhnání Němců po válce. Považoval jsem ho vždy za nejhlubší nemorální čin, který způsobil nejenom Němcům, aile snad v ještě větším měřítku Čechům samotným jak morální, tak také materiální škody. Když se na zlobu odpovídá jinou zlobou, znamená to, že se zloba nepotlačuje, nýbrž rozšiřuje.“

  Povzbuzeni poněkud šokujícím Havlovým vyjádřením - poprvé někdo z české strany nazval odsun vyhnáním - se vzápětí ozvaly organizace sudetských Němců a žádaly oficiální omluvu československé vlády a nastolily problém majetkového odškodnění. Hned 3. ledna, den po Havlově návratu z cesty do Berlína a Mnichova, muselo koordinační centrum Občanského fóra vydat v souvislosti se zmíněnými požadavky prohlášení, podle něhož „takový jednostranný krok není na místě“.
  http://www.nezoufalky.cz/cz/co-je-dobre-vedet/vaclav-havel-necenzurovany-zivotopis-8.html

  Havlův strýc Miloš Havel se za války přihlásil k německé národnosti i občanství, zajišťoval pro Gestapo a SS večírky, hony a zábavy s děvčaty. V roce 1945 byl Miloš Havel znárodněn jako Němec podle Benešových dekretů. Ne v roce 1948.
  Havlův děd Hugo Vavrečka byl ředitelem Baťových závodů, které mj. vyráběly zbrojní součástky pro německá letadla a ponorky, a scházel se s gestapáky ve Zlíně. Vavrečku za to po válce postavili před mimořádný lidový soud. V roce 1947 byl Vavrečka ještě osvobozen, v roce 1948 byl odsouzen ke třem letům vězení a propadnutí majetku.

 • Havlove, Vavreckove,

  V odpovědi na: Jak se Havel vrhl na rozbíjení zemědělských družstev!

  vsechno rodiny zidovske ci polozidovske, vyznacujici se oddanou spolupraci a podporou jakehokoliv rezimu na nasem uzemi. Za nacistu, komunistu i v dnesnim Protektoratu USA.

  Povazovat je za vlastence a cosi neobycejneho muze jenom trouba. Byli to normalni zradci a donaseci odjakziva.

 • Pepa

  Havel zlikvidoval Slušovice na objednávku Západu, kterému byl zavázán za financování svého blahobytu před rokem 1989 *1). František Čuba to zjistil ze studie, kterou si k tomu nechal zpracovat *2). Podobně to bylo i s likvidací rozvinutého zbrojního průmyslu tehdejšího Československa. Havlovi za to kamarádi za Západu pochvalně poklepali na rameno a sami ihned začali svými zbraněmi zásobovat námi uvolněné trhy.
  *1) Proto taky Havel odmítl koncem 70. let nabídku STB „emigrovat“ na Západ. Tam by totiž musel pracovat, aby se uživil. Tady žil z peněz, posílaných ze Západu pro rodiny vězněných disidentů. Havel si tyto peníze neoprávněně nechával pro sebe a žil si tady jako prase v žitě.
  *2) Docenta Čubu zajímalo, proč byly Slušovice zlikvidovány a nechal si proto zpracovat studii, kterou mu její autor přečetl a hned poté skartoval, ze strachu před pomstou Havlistů. Ve studii bylo uvedeno, že Západ měl strach z vedení Slušovic, které by mohlo převzít vládu v Československu a vybudovat z něj zemědělsko průmyslovou velmoc uprostřed Evropy.

 • V. Havel

  V odpovědi na: Pepa

  krome pomatenych her nic nevytvoril. Po prezidentsvi touzil a bez rozpaku prisahal na ruzne ustavy behem volby do uradu. Takovym lidem jak Havel jsou ti, kteri jsou schopni a umeji vzdy trnem v oku. Krome chlastu, zenskych a kumpanu stejne amoralnich jako on se vyznacoval podlezavosti a absolutni poslusnosti k USA. Je znama jeho fotka s Bushem kde asi blahem cura do kalhot.
  Havel podporoval rozkradeni republiky, likvidaci zbrojniho prumyslu a vyroby tanku na Slovensku. Tam se kvuli tomu nesmel ukazat. Jeho ikona byla vytvorena Havloidy a USA. Pretrvava i nadale dokud budeme ve vazalstvi USA a nebude u nas opravdova svoboda a demokracie.

 • Prevrat 17. listopadu u nas

  a jak probihal. Sahodlouha analyza M. Dolejsiho, ktery stravil 18.5 roku v zalarich.
  Potvrzuje, ze bylo vse predem dohodnute a organizovane KGB a CIA. Je tam spousta detailu i o Havlovi.
  Cesko je odjakziva jenom figurkou ve hre mocnosti. Velky Izrael v Cesku?
  https://www.arfa.cz/sokujici-analyza-17-listopadu-89-jak-to-vlastne-cele-bylo-pozoruhodna-exkurze-do-zakulisi-moci-hra-svetovych-velmoci-a-temna-vize-budoucnosti-opravdu-nas-jen-tahaji-za-nos/#.X7VUPC334RU

 • V. Pjakin ve svych analyzach

  V odpovědi na: Prevrat 17. listopadu u nas

  neustale hovori o Cesku jako centru zidovstvi a jeho specialni roli v novem uspodarani Jevropy. (Jevrejci = Zide). Jaka nahoda, stejny kmen slova! Jake Zidy ma na mysli neni jasne. Sioniste, Chasside, Chazari, aby se v tom pes vyznal.
  Asi ti, kdo vladnou svetu a prosazuji NWO, ktery je popsany v Protokolech sionskych mudrcu. Zkaza Gojimu a Evropy, takove jaka dnes je.
  Kdo Protokoly cetl, lepe porozumi co se deje a proc.