Herman jako ministr kultury nás přesvědčoval, že obrovský zájem Romů je důkazem o holokaustu v Letech a my, občané, byť jsme se na pracovním donucování nepodíleli (minimálně proto, že jsme se skoro všichni narodili po válce), máme sáhnout do kapsy a zaplatit majitelům vepřína nemalou částku.

 

Neměl by však někdo před veřejnost předstoupit a říci, kolik Romů a jakou částkou na tento památník, ale především vepřín přispěli? Neměli by ministři, zasazující se o koupi vepřína - především Herman - prokázat, kolik OSOBNĚ  na výkup přispěli, nebo o peníze zase oberou ty, kteří jsou nejchudší a platí nejvíce daní? Dle některých výroků se zdálo, že to romskou populaci hrozně trápí a že konečně místo, které je pouze romskou záležitostí, budou hromadně uctívat a ukáží majoritě, že extremistické strany pravdu nemají, že Národní strana lže a výroky o romské společnosti jsou rasistické.

Jsou fota, kde se sešlo pár lidí vydaná oficiálním fotografem rasisticky vytvořená a provokující, aby se lidé naštvali, a přitom na pietě v Letech se sešly tisíce Romů, které na fotkách nejsou vidět, nebo se máme na vepřín složit my, ale Romy to naprosto nezajímá a nevěří tomu?

Toto jsou oficiální fota čtk. Ůmyslně na nich nejsou tisíce Romů?

My obyčejní lidé pouze slyšíme diskuze odborníků, zda byl v Letech romský holokaust, nebo jenom pracovní tábor, kde učili Romy pracovat. A Herman s Chvojkou by měli před nás, občany České republiky veřejně vystoupit a tyto otázky vyjasnit. Mohlo by se totiž stát, že se toho uchopí rasistické skupiny a budou Romy urážet.

Není poviností Hermana a ministra Chvojky předem reagovat a fakta veřejnosti předložit? Kolik skutečně výkup vepřína bude stát a kolik Romů to skutečně zajímá? Kolik peněz si Romové vybrali mezi sebou, když to má být pouze romská pieta?

 

 P.S.  Děsivé: jenom znalecký posudek na ocenění vepřína v Letech u Písku, kde stál koncentrační tábor, vytvoří znalecký ústav B.S.O. z Prahy za 228.690 korun včetně DPH. Rozhodlo o tom ministerstvo kultury. Ale pro těžce nemocné děti nemáme peníze. Co dělá policie ministra Chovance?  Hermane, co Vaše kapsa, jak se na tom podílí osobně? Jsou to zase dotace pro spřátelenou firmu?

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - *

    To byl Schwarzenbergův tábor! Nevím, proč by občané Česka měli něco platit!
    "Rodiče šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga využívali k levné práci vězně z kárného a později sběrného tábora Lety u Písku."