„Kdo jiný, když ne my, kdy jindy, když ne teď? Divné je poslouchat tohoto odborníka. Jakoby vysílal do éteru signály, které neladí. Možná má signály, které veřejnost neví, ale...

 

Prý není doba na modernizaci strojů, ale potřebujeme dělníky a dělníky především agenturní, kteří jdou rychle vyhodit.

Jenomže kdy jindy má posilovat technicky stát, když ne v době, kdy jsou zakázky na rok dopředu, jak hlásá premiér? Nebo nejsou, premiér lže a čeká se brzký prudký propad? V době, kdy je krize, se robotické vybavení nevyplatí a v době neočekávané konjuktury se to zase nestihne? Přece v době zoufalého nedostatku pracujících se nahrazování lidské síly vyplatí, aniž by to občany bolelo!

 

Prý si to Španělé odpracovali, zatímco Francouze to čeká.

Divné, jaké informace má ekonomický odborník Zámečník?

Všechny dostupné informace směřují k tomu, že se zaměstnanost ve Španělsku vylepšila díky nákupu dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB). Že se zvedla turistika, nákup aut a vzájemný obchod. Má snad ekonom Zámečník jiné informace, o kterých se neví? Možná, ale proč to tedy říká jen tak vzletně bez faktů?

 

Automobilový průmysl je snad už klišé

Vydělává nejvíc, ale je nejvíce zranitelný a pokud se trh nasystí a ECB přestane tisknout eura, protože nebude mít za co měnit, pak nás zachraň Bůh. A že už signálky blikají, lze dokázat i zde: proč najednou ve Velké Británii vyhlašují šrotovné, které opět zaplatí chudí a bohatým se uleví?

Volkswagen v Británii vyhlásil šrotovné na diesely. Nabízí až 195 000 Kč

ekonomika.idnes.cz/volkswagen-srotovne-britanie-dk3-/eko-zahranicni.aspx?c...

před 3 dny

 

 Má pravdu ekonom Zámečník, že u nás byla vždy malá nezaměstnanost nezávisle na vládách: technické státy přes proklamaci služeb vždy na tom byly lépe a Trump už to samé chce udělat v USA také. Návrat výroby zpět. Jenomže stejně jako v USA je tragédie, že se tam natáhly práce, které nemají přidanou hodnotu, ale spotřebují velice mnoho procent pracovních sil: sklady, převoz zbytečného zboží, různé Amazony, které na jednu krabici potřebují cca jednoho dělníka, zatímco východ nám tvrdě ujíždí. I prezident Trump to tuší, ale šílenci kolem zbrojního průmyslu si to nechtějí připustit. A stačí vyjet za města a podívat se na bývalé "zelené louky". Plechové haly, sklady, kamiony, smrad a zničené ovzduší, prošpikované asfaltem a betonem místo lésů a luk. Hluk a prach je základem života. Tam je spotřeba na pracovníka velká, ale je to naše budoucnost?

 

A euro a Sobotka připomíná vojenskou průpovídku a nezúčastněném pozorovateli

Počkejme si, co udělá se Slovenskem a Španělskem po Pobaltí krize. A ta příjde. Jestli za měsíc, nebo půl roku? To nikdo neví, ale určitě příjde. A pak se snadno ukáže, kdo s Německem na tom bude lépe: zda Slováci a další slabí v eurozóně, nebo my.

 

Do té doby si Sobotka od pultíku může dávat sliby svým věrným v ČSSD, ale národu bez jeho souhlasu ne! A nezúčastněného pozorovatele nechť jde dělat někam na lampárnu!

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  "Má pravdu ekonom Zámečník, že u nás byla vždy malá nezaměstnanost nezávisle na vládách"

  S tímto tvrzením rozhodně nemohu slouhlasit. Na konci roku 2013 bylo na ÚP přes 630 000 lidí, což je velmi vysoká nezaměstnanost. Nyní v druhé polovině roku 2017 je na ÚP jen 300 000 lidí, to jest o více než 50% méně.
  Celkově je článek jen plný dojmů a nereálných očekávání. Stejný autor již před rokem o této době tvrdil, že česká ekonmomika krachuje (marně mu tehdy vysvětlovali, že o prázdninách jsou dovolené) a jak vidíme, tak dokonce ekonomika v roce 2017 zrychlila růst na 4,7% HDP. Tyto články jsou vždy jen k pousmání.

 • Návštěvník - Antisobotka

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Zase lžeš Opusi? Každý chápe, že je to vůči něčemu, neboli vůči ostatním státům v danym období. Nedělej z lidí větší blbce, než jsi ty. A ECB tiskne 60 miliard nepodloženejch eur za měsíc. Tak si jdi zase loehnout.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Antisobotka

  Evidentně neumíš číst, Zámečník nesrovnává vůči ostatním státům, ale říká, že nezavisle na vládách, které v ČR vládly.
  Jak jsem uvedl rozdíly jsou diametrálně odlišné. A kdybychom srovnávali v rámci státu, tak za Kalouska jak si pamtuji nejlépe asi 6 místo v EU a nyní máme nejnižší nezaměstnanost v EU, takže první místo.
  Tak jako tak je to vždy diametrální rozdíl, tak klidně ze sebe dále dělej blbce.

 • Návštěvník - Antisobotka

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  A vůči čemu, ty Sobotkova trollí hlavo? Vůči Marťanům? A vco Slováci? Ty to snížili díky Sobotkovi ještě víc? Opusi Opusi pod 99 pseudonymem, ty to s námi koulíš,

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Antisobotka

  Neumíš číst idiote? Zámečník srovnává vlády v ČR mezi sebou a tvrdí, že nebyl rozdíl v nezaměstnanosti, že byla vždy nízká. A to je jasná PIČOVINA! Zbytek máš kreténe v komentářích výše!

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Antisobotka

  Ten troll je zoufalec. Jak se dle věty "nezaměstnanost byla u nás vždy historicky nízká" srovnává vyšší a nižší nezaměstnanost jednoho státu nezávisle na vládě? Takže když údajně za Kalouska byla dvojnásobná, tak byla historicky vysoká? Není to tak, že se spíše historicky znemožňují trollové Bóži z ČSSD?

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Antisobotka

  Ty jsi skutečně unikátní debil! :) Nikde v článku není věta "nezaměstnanost byla u nás vždy historicky nízká". Taková věta v článku není,debile!
  V článku je věta: "Má pravdu ekonom Zámečník, že u nás byla vždy malá nezaměstnanost nezávisle na vládách".

  Tak opakuji poro debila ještě jednou: "malá nezaměstnanost nezávísle na vládách".
  A pak, kdo tady trolluje. :))