Ne, to není hoax (pokud The Daily Mail nelže). Nižší poddůstojník Inoke Momonakaya původem z Fidži šel zabíjet do Iráku a Afghánistánu. Na to byl velice hrdý. Nebál se. Pak se mu začali smát a zhroutil se. Vysoudil rasistické odškodnění.

 

Rasismus mne dohnal k myšlenkám na sebevraždu…

„Rasismul mě málem zabil. Chtěl jsem si koupit provaz." Dnes se léčím u psychologa a možná již nebudu schopen pracovat. (Co to jenom připomíná?) Následkem toho všeho mám těžkou posttraumatickou stresovou poruchu," vykládá Inoke Momonakaya. Prý zneužívání šlo ‚daleko za hranice škádlení‘.

 

Příslušník britské armády, který byl vystaven ponižování rasistického rázu, dostal odškodné od ministerstva obrany ve výši £ 490,000 (Liber šterlinků)

Válečný hrdina
Inoke Momonakaya
málem dohnán k sebevraždě

 

Divný svět: tak on jde zabíjet jako britský žoldák z Fidži, což je normální, lidské, příjemné a zábavné. Pak mu někdo vynadá, velitel ho seřve, přidá slůvko o pleti a voják, který zabíjí, se po slůvku zhroutí a dokonce dostane odškodné. Hrůzy, kdy se zmasakruje škola, či svatebčané s ním nehnou, ale narážky o barvě pleti ho přivedou k sebevraždě.

Asi není co dodat, každý soudný pochopí...

 

Zde je originál (samozřejmě bez otazníku, který si pokládáme my)

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Dan

  Urcite zabjel civilisty i deti. To s ni nehnulo, je to hrdy vojak. Delal to dobrovolne. Jeho ego ale neuneslo sikanu pry rasistu. Mozna i za jine veci. Tak je mozne demoralizovat armadu anglickych hrdlorezu, vyznavajicich oficialne rovnost a politickou korektnost. Jsou to ubozaci, pripisujici jinym sve vlastnosti a podlosti.

 • *

  Bankstersteini se snaží vyvolat rasovou válku mezi bělochy a černochy, aby odklonili pozornost veřejnosti od toho, jak zdevastovali finanční sektor, zadlužili USA a západní Evropu a soukromé dluhy přesunuli na stát. Takhle dopadli američtí naivkové, kteří si v 70. letech 20. století pustili Židy na ministerstvo financí a zahraničí.

  O co jde v klipu, kterým Childish Gambino ovládl Grammy?
  "Tím, kdo bezesporu ovládl víkendové udílení hudebních cen Grammy, je americký rapper Childish Gambino. Celkový počet čtyř ocenění mu přihrál klip This Is America, který média označují za kritiku násilí v USA a diskriminace černochů. Píseň roku, nejlepší nahrávka, nejlepší rapový výkon spojený se zpěvem a nejlepší videoklip. Childish Gambino se v klipu věnuje v první řadě problémům s rasovou diskriminací. Gambino napodobuje nechvalně proslulou komickou postavičku Jima Crowa z 19. století. Jim Crow se stal symbolem rasové segregace ve Spojených státech, navíc po něm byly pojmenovány i segregační zákony, tzv. zákony Jima Crowa. Kalhoty, které má Gambino na sobě, nápadně připomínají součást uniforem armády jižanské Konfederace. Dalším odkazem pak je například i střelba v kostele v Charlestonu z roku 2015. Právě na ni raper nepochybně odkazuje ve chvíli, kdy samopalem postřílí typický gospelový sbor z tradičních afroamerických kostelů, který v klipu od času 1:40 zpívá."
  https://www.expres.cz/childish-gambino-this-is-america-grammy-d9b-/celebrity.aspx?c=A190211_124406_dx-celebrity_stes
  https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-svetove-celebrity/594463/grammy-ovladla-lady-gaga-pisen-roku-ma-rapper-childish-gambino.html
  Jinak nechápu, proč by tento zcela neznámý balast měl dostat tolik cen Grammy. Píseň roku, kterou nikdo nezná. :-P

 • Dan

  V odpovědi na: *

  Udileni cen v umeni je stale vice politicky motivovano. Laureat a jeho dilo neni tedy zpravidla ten nejlepsi z uchazecu o cenu. Jo, kde jsou ty casy apartheidu! Dneska aby se beloch stydel, ze je beloch a ze si dovoluje vubec existovat. Apartheid z opacnym znamenkem. A vedle toho opet dukaz, ze multikulti jako medicina na rasismus nefunguje.