Bývalý ministr Herman se stane honorárním konzulem Lichtenštejnska v Brně. A proč se zaháčkoval? Asi si snadno každý domyslí, jedná se o obrovské majetky:

"Jsem velmi ráda, že se nám pro tuto důležitou roli podařilo najít tak kvalifikovanou a uznávanou osobnost," uvedla lichtenštejnská ministryně zahraničí Dominique Haslerová.  Lichtenštejnové se domáhají vrácení majetku soudní cestou. Země se v této souvislosti obrátila i na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. A Herman zavětřil.

Zámožný rod Lichtenštejnů patřil k nejbohatší šlechtě, hlavně na Moravě. Vlastnil mimo jiné Lednicko-valtický areál zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO nebo zámky Bučovice, Plumlov či Velké Losiny.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Žijeme opravdu ve výjimečné době. Lichtenštejnové - se Schwarzenbergy - se drze a nepokrytě ženou parcelovat české území, přesně tak jako v 17. století v době pobělohorské. Protože naivní Češi nejsou schopní žádného boje, ani vymáhat zákon a zavřít zloděje a tuneláře do vězení.

 • Poslanec TOP09 Karel Schwarzenberg je podvodný restituent a zloděj

  Schwarzenberův otec byl zkonfiskován 30. ledna 1948, PŘED Vítězným únorem. Na žádné restituce nárok neměl. Schwarzenberův otec jako heraldik byl v září 1939 autorem vlajky a znaku Protektorátu Böhmen und Mähren. Za války byl členem fašistické organizace ANO, před válkou Vlajky (zakázána 11.11.1938).

 • Arcibiskupství olomoucké a KDU-ČSL jsou právní nástupci nacistického vratislavského arcibiskupství?

  V roce 2016 tehdejší ministr zemědělství, místopředseda KDU-ČSL Marián Jurečka a jím protiprávně jmenovaní ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová a ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád (oba ve střetu zájmů a bez praxe ve státní správě) ukradli státu 24 000 hektarů lesů.

 • Jde o o polovinu Jeseníků, 24 000 hektarů lesů

  Byly konfiskovány v roce 1946 podle Benešových dekretů nacistickému německému arcibiskupství Vratislav Erzbistum Breslau. Předchozí vedení SPÚ a Lesů ČR zamítly restituční výzvu jako neoprávněnou, ale Maradová a Szórád v roce 2016 vydali 24 000 ha lesů firmě Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o

 • Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

  Tato římskokatolická církevní firma o podvodně získané jesenické lesy ani řádně nepečovala a během tří let je nechala sežrat kůrovcem. Možná i naschvál, aby shrábli peníze za prodej dřeva.
  https://alsol.cz/polesi-rejviz
  https://alsol.cz/polesi-domasov
  https://alsol.cz/polesi-vapenna

 • Spiknutí KDU-ČSL a prolomení Benešových dekretů

  Tento mnohamiliardový drzý podvod vůči státu je spiknutí KDU-ČSL, Mariana Jurečky a "agentů KDU-ČSL ve státní správě" Maradové a Szóráda. O žádnou církevní restituci nejde, ale o prolomení Benešových dekretů. Kupodivu - Lichtenštejnům a Řádu německých rytířů lesy v Jeseníkách vráceny nebyly.

 • Tomanova komise pro audit církevních restitucí nedělá nic

  Tomanova komise měla prověřit vydání 108 tisíc hektarů státních Lesů ČR katolické církvi. Komise, kterou ustavil ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) poprvé zasedla 30. 9. 2018, nedělá ale nic.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/tomanova-komise-proveri-vydani-tisicu-hektaru-cirkvi-40111910

Nejčtenější články za poslední měsíc