Bleskové zprávy

Birke, Petříček, Hamáček: názor

Znovuzvolením Hamáčka předsedou ČSSD je asi změna nula. Ani Birke místo Zaorálka preferencemi ČSSD asi nehne.

Ale odvoláním Petříčka zvaného Půlpoche se mohou preference ČSSD zvednout o několik bodů nad volební propast, protože jeho probruselská podlézavost byla odporná a i voliči ČSSD už nejsou nadšenými obdivovateli Evropské unie.

Ač sledování preferencí hlavně pro veřejnoprávní televizi je zbytečné, v tomto případě pozorování všech agentur zajímavé bude.

 

 

Komentář (7) Zhlédnutí: 563

ŠÚKL eviduje 3050 hlásení podozrení na nežiaduce účinky vakcín

Z celkového počtu hlásení je 134 závažných, čo predstavuje 4,4 percenta hlásení. Na svojej stránke to uviedol ŠÚKL.

Medzi najčastejšie hlásené závažné nežiaduce účinky patrili pretrvávajúci zvýšený krvný tlak, a to najmä u pacientov liečených na hypertenziu. Ďalšími tiež boli prekolapsový stav, kolaps, trombóza, alergické reakcie, dočasná paralýza či krátkodobá strata vedomia.

 

 

Komentář (0) Zhlédnutí: 319

Johnson & Johnson pozastavuje vakcinaci v Severní Karolíně! Ale klid, ještě žijí!

Proč je další kolo zastřelování těžké artilérie namířeno na Rusko a Sputnik V vyšlo najevo před chvílí. Fraška nebo zločin? Lidé po vakcíně Johnson & Johnson omdlévají, což znamená, že funguje!!! Ale není jich miliony, pouze deítky!

 

Jsou šílení?

V Severní Karolíně pozastavili očkování látkou od Johnson & Johnson. Někteří lidé omlévají.

Ale prý se nic neděje, neb je to známkou kvality, že vakcína zabírá. Je to jen důkaz toho, že si tělo buduje imunitu, zní z amerického Centra pro kontrolu nemocí (CDC).

„Vakcíny proti covidu-19 jsou bezpečné a účinné. Řada lidí prý nemá vedlejší účinky žádné"... vykládají obhájci této vakcíny.

Kdo si vytáhne ale Černého Petra nikdo netuší. Ale zastavit očkování, když to je tak ziskové?

A na toho ruského Sputnika ne a ne  nic najít!

 

Ve čtvrtek v noci vydal CDC prohlášení, že vyšetřuje reakce a samozřejmě nenalezl žádné bezpečnostní problémy ani důvod k obavám.  Mluvčí CDC Kristen Nordlund uvedla, že si je vědoma nežádoucích účinků u některých lidí, kteří dostali vakcíny v Iowě, Coloradu, Gruzii??? a Severní Karolíně. Mezi tyto reakce patří závratě, točení hlavy, pocit slabosti a rychlé dýchání. Mdloby ale mohou být z čehokoliv...

A co tomu předcházelo?

31. března 2021 v 20:58 EDT Autor: LINDA A. JOHNSON a RICHARD LARDNER Šarže vakcíny Johnson & Johnson COVID-19 nesplnila standardy kvality a nelze ji použít, uvedl ve středu farmaceutický gigant. Výrobce léků neřekl, kolik dávek bylo ztraceno, a nebylo jasné, jak by problém ovlivnil budoucí dodávky. Složka vakcíny vyrobená společností Emergent BioSolutions - jednou z asi 10 společností, kterou Johnson & Johnson používá k urychlení výroby své nedávno schválené vakcíny - nesplňovala standardy kvality, uvedla J&J. Společnost J&J uvedla, že zúčastněná továrna Emergent BioSolutions dosud nebyla schválena americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv, aby byla součástí vakcíny. Emergent odmítl komentovat.

 

 

Komentář (2) Zhlédnutí: 564

Hodnota zlatých rezerv Ruska poprvé převýšila ty dolarové

Celkem 22,9 % aktiv ruské centrální banky je nyní drženo ve zlatě. Podíl dolaru poklesl.Výrazný podíl má euro.

 

Rusko své rezervy značně diverzifikovalo. Do března 2018 mělo 43-48 % aktiv v dolarech, pak se ale prudce přeorientovalo na euro a jüany, což souviselo s tvrdšími sankcemi USA vůči některým ruským občanům. V roce 2018 vlastnilo Rusko také 100 miliard dolarů v amerických obligacích, dnes se podle dostupných informací jedná o pouhých 6 miliard dolarů. V období 2016 až 2018 centrální banka zlaté rezervy země navýšila ze zhruba 15-17 % na téměř 23 % v prosinci 2020. Od dubna 2020 centrální banka Ruska zlato nenakupuje, její zlaté rezervy odpovídají 73,9 milionům trojských uncí zlata, ale jejich hodnota se zvýšila. V roce 2020 ceny zlata vzrostly o téměř 25 % ve srovnání s cenou před deseti lety.

Vedla zlata a dolaru se ruské rezervy skládají také z eura a jüanu. Podíl eura je nejvyšší, činí 29,5 % aktiv čili 165,5 miliardy dolarů. Na čínský jüan připadá asi 12,2 %, na britskou libru potom 5,9 % a na japonský jen 3,9 %.

Komentář (0) Zhlédnutí: 1117