Několik příjemných poznatků si můžeme jako občané z těchto voleb odnést, byť další se hrozivě odkrývají. Předvolební špína ČSSD nezabrala, lidé to prokoukli a ČSSD pláče a pláče. Sobotka zděšeně mrká dojetím a Zaorálek žádá o zamyšlení. I když možná místo zamyšlení by ČSSD měla pochopit, že rozhazovat z cizího umí každý šmejd...

 

Proč vlastně chodíme k volbám nikdo neví

Má cenu chodit k volbám, když potom rozhodovací křesla obsadí ti, co skončili v propadlišti voleb, zatímco vítězové jdou do opozice? Jistě, říká se tomu, že schází koaliční potenciál. Jenomže pak je zbytečné jít k volbám, což u senátu je už tak výrazné, že samotným senátorům musí být trapně, když si jdou každý měsíc pro obrovské výplaty, aniž za rok cokoliv udělají. Vlastně se občas sejdou, aby si trochu spolu pokecali. Každý má totiž své zaměstnání a senát je jenom bokovka. Proto je vždy nádherné, jak se noví senátoři vždy prezentují, jak předělají celou zem. Neštěstím je, že snad tomu i věří. Takže buď jsou hloupí a my je zvolili, nebo jsou podvodníci a my je zvolili. Otázkou je, co je horší?

 

 A ČSSD je kategorie sama o sobě

tu důchodcům, tu školákům, zdroje jsou, tu zase státním zaměstnancům, tu zase zajistí každému světlé zítřky a občan jim to dal nazpět i s úroky, až se Sobotkova hlava zaklepala. Ti lidé jsou tak zlí, my jim dáváme všechno, i to co nemáme a oni se nám odvděčí nevolením. I kobliha se prodala lépe.

 

Ale vážně - kumulovat rozdávání peněz, aniž budu hledět do budoucnosti může leda politický podvodník. Je jisté, že platy se zvedat musí, ale způsobem, že v soukromých firmách dovolí stát srážet platy agenturními pracovníky z Ukrajiny, jak dnes přiznávají a aby to zaretušovali politikové z ČSSD, naoko zvednou minimální plat? To nikomu z normálních lidí nepomůže, zatímco handicapované to vyžene na ulici. Samozřejmě ve statistikách se to promítne desetinkami, takže vlk se nažral a koza zůstane celá.

 

 A Zaorálek s Marksovou se pak v televizi diví, že jejich oběť pro občany nebyla odměněna hlasy volebními. I když - jak je vidět, oni si cestu ke korytu stejně najdou!

 

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny