Standa Gross měl strýčka Vika, Daniel Herman svého "Brady".

Kdo zrežíroval populární kufřík a reklamu holocaustu, jak říkala redaktorka v Interview na Čt24?

 

 

 Dlouho jsem mlčel, ale už nebudu. Tomáš Haas

Můj otec, veterán československé "Západní" armády, se zúčastnil bojů v Severní Africe, v Tobruku a později obléhání Dunkerque. Obdržel několik československých a britských vyznamenání, která měl doma uloženy v dřevěné kazetě, kterou zamykal v knihovně. Nepamatuji si,kolik jich bylo, nikdy o nich nemluvil. Nepřežily naší emigraci do Kanady. Pamatuji si jen jeho vyznamenání "Za osvobození Francie", které mně a mé matce po jeho smrti předával francouzský velvyslanec v Kanadě.

 

V Kanadě byl členem Českoskovenské odbočky Royal Canadian Legion a propagoval Československou republiku a československý odboj. Jeho matka, má babička, kterou jsem nikdy nepoznal, nepřežila nacistický koncentrák.

 

Když se v novinách roznesla zpráva, že strýc jednoho našeho politika s podobnou historií se údajně měl 28.10. stát držitelem státního vyznamenání, očekával jsem, že se podobné pocty dostane i mému otci, i když jen in memoriam.

 

Vzhledem k tomu, že jsem dosud nedostal potvrzení a pozvánku z Hradu, je jasné, že jde o další pomstu prezidenta Zemana. Asi za to, že jsem jej nepodpořil v prezidentské volbě. S panem prezidentem jsem naposledy hovořil krátce před loňskými Vánoci a neřekl mi, že můj otec nedostane medaili.

A proto se připojuji k protestu proti prezidentské zlovůli a oficiálně zde oznamuji, že se předávání státních vyznamenání na Hradě nezúčastním.

A děkuji ODS za to, že se chová principelně a s hlubokým respektem k institucím a symbolům našeho státu a k vyznamenaným hrdinům a osobnostem našeho občanského života a bude ceremoniál na Hradě, stejně jako já, bojkotovat.

 

 

Pro ty, kteří čtou "letmo", nebo jsou fanatičtí přívrženci "nové úžasné svobody západní a červených karet" a  výše článek nepochopili, je zde vysvětlení, které dodá textu průzračnost. Byla to odpověď TOMÁŠE HAASE na Facebooku "Olze".

 

 

 
Tomáš Haas
 
Tomáš Haas Milá Olgo, vyplývají mi z toho dvě věci: 1) za prvé jsi vůbec nepochopila, že v mém statusu jde o ironii. Žádnou medaili pro mého otce jsem nikdy nečekal. A na Hrad nepůjdu proto, že nejsem pozván - jsem jedním z deseti milionů. kteří nejsou pozváni, protože tak velký Hrad nemáme a kteří se proto neurazí.
 
2) Máš na prezidenta svůj názor, na který máš samozřejmě právo. Já mám také svůj. Nevolil jsem ho a nejsem ani já jemu, ani on mně čímkoliv zavázán. Ale ten šílený hon na Zemana který v poslední době rozpoutala media a pražská kavárna, je už dokonce řádově větší, než byl kdysi hon na Klause přesahuje všechny meze slušnosti a respektu. Je už to jen neskrývaná nenávist - bojím se toho. Kam se to řítíme?
 
 
 
 
Doplnění redakce: jak se to pravděpodobně stalo
 
Výsledek obrázku pro pravda vítězí Kdo je Daniel Herman? Pochází z židovské rodiny. Vystudoval gymnázium, poté nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však po jednom roce opustil. V roce 1984 začal studovat teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze.
Stranická příslušnost
Členství KDU-ČSL (od 2013)

Narození 28. dubna 1963 (53 let)
České Budějovice
Československo Československo
Národnost česká
Choť svobodný
Děti bezdětný
 
 
 
Návrh na vyznamenání se zasílá dlouho předem. Většinou čítá mnoho set návrhů. Aby se předešlo zmatkům na poslední chvíli, protokol umožňuje, aby případné kandidáty upozornila instituce "Hrad" ústy či mailem pana Foreita předem. Tentokrát bylo více jak 700 kandidátů (neověřeno, pouze se psalo), z nichž prezident vybere závěrečných 33.
 
Dle ministra Hermana má zbylých cca 670 vyrazit na Václavské náměstí protestovat s vejci, červenými kartami, případně kameny.
 
Samozřejmě Daniel Herman zná velmi dobře postup "protokolu" a vhledem ke stylu spuštění monstrakce vůči prezidentu Zemanovi, který si nenechá do ničeho mluvit ani od velvyslance USA Schapira, (přítele Hermana, Dienstbiera a sluníčkové kavárny), vymyslel na prezidenta lest: zneužije svého strýce a pošle
Co vlastně papír skutečně znamená? Pouze důkaz, že Herman pro příbuzného chtěl metál!
návrh na vyznamenání a současně vypustí balónek, že odmítnutí bude pomsta. Tím chce donutit prezidenta, aby byl poslušný, nebo udělá scénu, což se samozřejmě stalo a mnoho nesvéprávných se nachytalo. Starý pán vyplašeně koktá naučená vyjádření a zděšeně a spřekvapením nakonec kvituje velký zájem, aniž tuší, jak ho jeho synovec zneužil.
 
 
 
 
 
A pozor, dodatečný doplňek z facebooku
 
Uživatelé Tomáš Haas sdíleli příspěvek uživatele Leopold Karplus.
Fotka uživatele Leopold Karplus.
Leopold Karplus
1 hod ·
 

Tak mi to nedalo ;-) Typ telefonu pana Hermana (nebo možná toho falzifikátora, kdo ví) jsem našel - kdepak starožitnost, jak někdo psal. Je to zcela aktuální model za asi 10 tisíc, prodává ho například t-online nebo o2. Stačí hledat "BlackBerry classic černý" a nabídky se jen sypou.

Nu a pak jsem hledal návod, jak se na něm píšou SMSky - a zjistil, že se ta aplikace jmenuje BlackBerry Hub, protože zvládá všechny možné druhy komunikace. A potom jsem hledal nějaký návod s obrázkama, pokud možno toho druhu, jaké nám předložila naše media. A našel, na doméně singtel.com, odkaz přidám v komentářích. Ilustrace vpravo se tam přizpůsobují tomu, na který červený odkaz nebo téma se najede myší.

Zde na jednom spojeném obrázku: vpravo - jak se zobrazují SMSky z vlákna, vlevo jak jak se vytvářejí nové. Místo "vytvořit" tam v anglickém provedení je "compose", a "Komu" samozřejmě nahrazuje "To" - pokud vytvářím nové vlákno, tedy první SMSku. V návodu to odpovídá "Writing and sending SMS", obrázek se objeví při najetí na "Enter a message". Zadává se zde skutečně v tom nejspodnějším krátkém řádku, to jsem netušil, na výsledek to ale nemá žádný dopad. Předpokládám, že se zadávaný text okamžitě kopíruje do toho velikého prostoru nahoře.

Náhled na celkové vlákno, tedy také SMSky partnera, je vidět na pravé straně. Tam není žádné "Komu" a místo toho je jméno partnera (protože je v založeném vlákně už prostě nezměnitelné) je "napevno" v horním nepopsatelném titulu vlákna. Zprávy jsou v jednotlivých rámečcích jako obvykle pod sebou, vpravo je symbol partnera, a vlastní text se zadává zase dole. A jak je zde na obrázku vidět, okamžitě se synchronně kopíruje do dialogu.

Z toho bohužel nezvratně vyplývá, že to co otiskly noviny, není příchozí zpráva, ale text, který majitel toho telefonu sám zadal. A protože to asi nebude pan Forejt, musí to být úmyslný falzifikát.

 •  
   
   
   
   
  Tomáš Haas sdílel(a) příspěvek uživatele Leopold Karplus.
   

  Děkuji za potvrzení. Ten všemi novinami zveřejněný obrázek skutečně není fotografií SMS pana Forejta, ale něčeho, co vzniklo v mobilu pana Hermana.

   

  Tomáš Haas sdílel(a) příspěvek uživatele Pavel Hasenkopf.
   

  Pavel podává zatím nejpřesvědčivější obraz dění okolo medaile pro strýčka:

   
  Pavel Hasenkopf

  Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru uvádí:

  Nevíme a asi se nikdy nedozvíme, co se stalo mezi prezidentem Zemanem a ministrem Hermanem. Velmi rychle se stal oblíbeným příběh, že prezident vyhrožoval ministrovi, že když se sejde s dalajlámou, že mu nevyznamená strýčka. Kancelář uvážila zejména těchto pět tvrzení a jeden fakt:

  1) Předseda vlády Sobotka tvrdí, že jméno ministrova strýčka nebylo mezi vyznamenanými, kterým měl vyznamenání spolupodepsat (bez premiérova podpisu se vyznamenání neobejdou).

  2) Hradní protokolář a nejvyšší perfekcionista Jindřich Forejt tvrdí, že všem lidem, o kterých už je rozhodnuto, že dostanou vyznamenání, se o tom vždy píše dopis, že letos takové zvací dopisy rozeslal již před více než 14 dny a ministrův strýček mezi nimi nebyl. Kdyby Forejt v tomto lhal, bylo by mu to velmi snadné dokázat. Zvací dopisy nemohly být rozeslány před kontrasignací vyznamenání předsedou vlády.

  3) Ministrův strýček tvrdí, že mu Jindřich Forejt volal 14.10., že dostane vyznamenání.

  4) Teď ten fakt: Ministr Herman se setkal s dalajlámou 19.10.

  5) Parlamentní listy napsaly, že Herman údajně nabízel, že se nesejde s dalajlámou, když mu vyznamenají strejčka.

  6) Den na to se rozběsnil ministr Herman a tvrdí, že osobně prezident mu hrozil, že když se setká s dalajlámou, nevyznamená mu strejčka. A že na to prý má svědky.


  ===========

  Edit 22.10., 18:10:

  Brady byl na seznamu vyznamenaných, které doporučila Poslanecká sněmovna. Děkuji Filipu Zajíčkovi za laskavé upozornění. Příslušný sněmovní dokument má číslo 1144 a o návrhu se hlasovalo letos 2. června.

  Ministrův strýček tedy na seznamu vyznamenaných skutečně nikdy nebyl, byl pouze mezi lidmi, které Sněmovna doporučila.

   

  Daniel Herman by měl podat okamžitě demisi a omluvit se národu!