Úvaha, či nejpravděpodobnější scénář, který se zakládá na reálných předpokladech. Vyjmenujme si je: volby v České republice asi zvítězí ANO, ale sestavení vlády bude lidská komedie typu Jiráskovy knihy: "Proti všem".  Škoda auto se další postup dozví po volbách a to hlavní: mimořádné předvolební výplaty strany ČSSD na jejich ministerstvech už nebude možné opakovat. Posílená koruna bude tlačit na modernizaci výroben a tlumení montoven a současně zvyšující se cena ropy a plynu bude zvyšovat výdaje státu a obyvatel stejně tak, jako cena bytů bude během pár měsíců oscilovat na cenovém vrcholu. A od ledna bude utlumováno kvantitativní uvolňování, zatímco USA budou nadále znevýhodňovat německý dovoz do USA.

 

I proto zoufale nyní hledá Německo odbytiště v Rusku. Je otázkou, zda to stihnou dřív, než USA zvednou cla.

Na jednotlivé kapitoly bude čas v příštích měsících, takže dnes jenom rámec a časový horizont. (Samozřejmě jako každá předpovědní úvaha může být i tato nesprávná, ale je reálná a možná)

Že dosavadní průzkumy stále více připomínají budoucí bramboračku začínají chápat i ti, kdo se jasně vymezovali proti komukoliv. Jenomže i když se podaří slátat nějakou vládu, mandatorní výdaje připravené na poslední chvíli vládou ČSSD ji v novém roce doženou. A pokud by bylo silné ANO, tak to neustojí příliš dlouho. A současně - pokud Draghi neodloží snížení kvantitativního uvolňování, Německo nebude mít tolik na utrácení a tím se zbrzdí naše ekonomika. Samozřejmě se může stát, že ECB začne lavírovat a posune vše o několik měsíců, ale to se jenom scénář odloží. Nezmizí.

Současně s tím, jak se přestanou vykupovat dluhopisy, dolehne na Itálii a Řecko problém bank a výdajů stejně jako Francie a Španělsko neutáhne další vývoj. Německo zůstane osamoceno. Nevydrží, protože bude v kleštích sankcí a vývozu do USA, navíc okolní státy nebudou mít na nákup výroby z Německa peníze.

Už dnes vidíme, jak Německo šlape do pedálů, snaží se urychlit Nord stream II, snaží se rozšířit výrobu v Rusku a také odbyt, protože Rusko se vzpamatovalo a zrychlilo ekonomiku s důrazem na to, že dluhy jsou špatné, narozdíl od USA.

Proč je zvedání platů v současné době zločin?

Sobotka a Marksová evidentně rozkrádají rozpočet, protože rozhazují předvolební desítky miliard, které jsou lidem k ničemu. Česká republika se přehřívá, všude se rozkopaly silnice, všude se vytváří umělá školení, všude se objednávají počítačové programy a... Ceny všeho dramaticky stoupají. Když totiž rozdáte peníze plošně, i obchodníci zvednou ceny plošně. A nenechte se mýlit, že inflace se nezvedá. Zvedá, ale je pravdou, že se zvedá cena bytů, činží, másla či dalších potravin, ale lokomotivy mají stále stejnou cenu, tak důchodce zajásá: v Čt24 hlásí Sobotka,  že inflace je malá. Kolik si důchodce či zaměstnanec s malou mzdou koupí lokomotiv za měsíc a kolik potravin?

A v tom je kámen úrazu: dnes je zbytečné vydávat plošně peníze, protože to lidem (obyčejným) nepomůže. Je to stejné, jako když na výplatu a ceny zboží připíšete nulu. Italové, co brali miliony lir, nebyli bohatší, než Němci, co brali tisíce marek. Jenomže ČSSD a Sobotka se Špidlou zdroje jsou si tím opět kupují voliče a zatěžují další vládu.

ČSSD za to potřebuje pád na dno a Špidlu se Sobotkou za korupci občanů potrestat! Už to udělali podruhé!

 

 

Další důkazy, na kterých je úvaha založena

A tím se dostáváme k rozpadu EU: je jasné, že ukončením kvantitativního uvolňování a tiskem eur  se Evropská unie otřese. A dnes se snažit o vstup do eurozony může pouze blázen.

  Jak informoval server Zero Hedge, od začátku letošního roku nakoupily největší centrální banky finanční aktiva za bezmála 2 biliony dolarů (přesně 1,96 bilionu). Ještě začátkem května byl přitom účet za rok 2017 ve výši zhruba jeden bilion dolarů. A zatímco 14. září roku 2008, kdy pád nechvalně proslulé investiční banky Lehman Brothers odstartoval jednu z nejhorších finančních krizí v dějinách (nejen) USA, dosahovala souhrnná bilance Evropské centrální banky (ECB), Bank of Japan (BoJ), Fedu, Bank of England (BoE) a Švýcarské národní banky (SNB) 11,26 bilionu dolarů, v současné době je to již 15,6 bilionu dolarů.

Česká ekonomika se přehřívá. Zvyšujme sazby, je na to vhodná doba, vyzývá šéf bankovní rady ČNB Vojtěch Benda

Což se pravděpodobně stane, protože umělé vhození peněz do investic, kdy se všude rozkopaly silnice, aby se předvolebně protáhly peníze ekonomikou, aniž se skutečně opravují díry na silnicích, které tolik na HDP nefungují. Rozhození odměn pro státní úředníky od 20 do 50 tisíc uprostřed roku za nic drtí rozpočet a Česká banka musí reagovat. A už se i připravuje. V listopadu je téměř jisté, že sazby nahoru půjdou. Velmi pravděpodobné také je, že v příštím roce se budou zvedat ještě několikrát. Naše srpnová prognóza počítá s tím, že centrální bankéři k tomuto kroku přistoupí třikrát (po 0,25 pb) a na konci roku 2018 bude sazba na 1,25 %. A člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda to potvrdil.

 

 

Je jasné, že i ECB už MUSÍ  šlápnout na brzdu a Mario Draghi už to i prohlásil: po ukončení důležitých voleb v Evropě začne proces ukončení nákupu aktiv a začnou otřesy. Německé zboží nepůjde na odbyt, my přestaneme vyvážet do Německa, auta nepůjdou na odbyt a pokud nezvýšíme vývoz do Ruska a Číny, padneme na ústa. polštář 143 miliard Babiš se Sobotkou rozházeli a nejspíš rok 2019 - 2020 bude obdobím velkého třesku a rozpadu Evropské unie. Vyhřezne katastrofa jižního křídla,  k tomu se přidá Portugalsko, Španělsko i Francie a Německo zůstane osamoceno. Vrátí se k marce? Velká Británie práskla do bot včas.

Takže nejsme Sibyly, ale tento vývoj je předvídatelný:

 

v roce 2018 nové volby, v roce 2019 - 2020 rozpad Evropské unie!

 

 Předešlé

Blíží se těžká krize: ještě nedávno se politici z Lidového domu (ČSSD) smáli, že koruna neposílí

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Můj odhad byl na 4 roky dopředu. Už v roce 2013 jsem všude psal, že s příchodem vlády Bohuslava Sobotky bude nastartován hospodářský růst, který bude každý rok mocnější a bude gradovat kolem 5% HDP v roce 2017. To s mi přesně splnilo.
  Pokud se dorve k moci opět vláda pravicová, která chystá stejné šílenosti jako s nástupem Topolánka (Topolánkův Batoh v roce 2008), tak můžeme opět čekat sešup do stagnace až mírného poklesu HDP jako v letech 2010-2013. Neschopné pravicové vlády vždy táhly ekonomiku ČR ke dnu. Nedávno byl u Tvarůžkové v Interview jeden náměstek z ČNB a řekl kouzelnou větu: "vlády byly v ČR vždy pro-cyklické". Jinými slovy, nechtěl šířit myšlenku, že ve skutečnosti žádné ekonomické cykly neexistují, vždy je to jen o schopnosti nebo neschopnosti vlády, ktreá právě úřaduje. V ČR pravicové vlády vždy situaci ještě zhoršovaly a ČSSD vždy ještě dokázala umocnit příznivé ekonomické podmínky. Proto jedinou zárukou hospodářského růstu České republiky ja vláda ČSSD.

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: Jeronym Bosch

  Tyhle hlouposti napíše i malé dítě, které ví, že když ukradne rodičům peníze a "zdroje tím budou" , bude si žít nad úroveň, než mu na to příjdou. Napište analýzu v závislosti na ukončení rokrádání ECB kvantitativním uvolňováním, kam příjde kurz eura a dolaru vůči koruně v této závsiosti za rok a jak se bude vyvíjet naše ekonomika, pokud bude vyrovnaný rozpočet. Kecy, že když Babiš se Sobotkou rozkradly rezervy státu a místo aby ušetřili, když západ kupuje auta (ty nevyrábí ani Marksová, ani Sobotka), tak i toto rozkradli a rozházeli a další vláda bude muset zase šetřit. To je ten cyklus. Takže pokud tam tyto parametry zabudujete a ne nesmysly, že když bude Sobotka s Marksovou krást, budou si užívat a něco nasypou lidem a další to musí zaplatit, tak to lze porovnat.
  To, co píšete i malé dítě ví. Jenomže Zdroje jsou pouze ty, co sebere vláda Sobotky lidu, nikoliv, že by něco udělala. Naopak z aut a velkého vývozu neušetřila nic a ještě další rozkradla. Jak psal Hašek: to se to žere a pije, když nám půjščují! Rezervy se utrácejí pouze, když je krize, to ví každý sedlaák. Takže buď sem předložíte bez rozkrádání budoucnost, nebo zase budete mizet. Lži si nechte pro vašeho miláčka Sobotku. Svý k svému.
  Tečka.

 • Petr Pokorný

  Babišův úřad vyčerpal celou svou finanční rezervu ve výši téměř 63 miliard korun. Zbyly tam pouze 3 milióny. Tak na čem ta prosperita funguje, když tam našla vláda ČSSD tolik peněz a vše utratila? Po kom tam asi ta rezerva byla? Nebylo to náhodou po Nečasovi?

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Ke konci života pravicové Topolánkovy vlády (konkrétně na konci roku 2008) činila rezerva 78 miliard korun. V dalším roce, tedy během působení zejména Fischerovy úřednické vlády, se o 20 miliard snížila. Nečasova vláda ji však z opatrnosti razantně zvýšila. Do konce roku 2012 se vyšplhala o 82 miliard až na 140 miliard korun. Rusnokova úřednická vláda bez důvěry Poslanecké sněmovny, jmenovaná prezidentem Milošem Zemanem, pak značnou část rezervy rozfofrovala. Zbylo 63 miliard a z nich nynější, v zásadě levicová Sobotkova vláda, zlikvidovala jen za rok 2014 51 miliard. Ministr Babiš se svými úředníky už se ani neobtěžoval informovat poslance či veřejnost o výši rezervy za rok 2015. Omezil se jen na konstatování, že tvorba rezervy není cílem vlády.
  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je starý známý. Sám jako ministr financí před léty nasekal obrovské dluhy při neuvěřitelném růstu ekonomiky, jaký možná už nikdy nezažijeme. Současná vláda se může vymlouvat, že musí platit obří úroky z našeho společného dluhu, které ročně představují kolem 50 miliard korun. Jenže ve stejné nevýhodě byly i předchozí vlády.

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Lhát se nemá, podvádět už vůbec ne. Píši o roce 2012, Sobotkovi a Babišovi a troll tam vrazí rok 2008, že má pravdu. Takže než zahltit diskuzi podvodem, šup s tím pryč. Mnozí si totiž data nevšimnou a budou si myslet, že troll Opus 111 má pravdu. Nemá, protože podvádí s letopočtem.
  A rezervy dělaly všechny státy, protože tenkrát se blížila děsivá krize.

  Komentář naposledy upraven v před 3 roky od Petr Pokorný
 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  A i zde: https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0ahUKEwjjoLDo_u_WAhVoYpoKHTSyBAgQFghZMAg&url=https%3A%2F%2Fwww.respekt.cz%2Fpolitika%2Fco-uz-exministr-babis-nerekne&usg=AOvVaw0YcQoi2mxZwvx5xUfffFwy
  a i zde

  https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0ahUKEwjjoLDo_u_WAhVoYpoKHTSyBAgQFghTMAc&url=http%3A%2F%2Fforum24.cz%2Fvlado-proc-nas-tak-zadluzujes%2F&usg=AOvVaw25PpNEObS49RCLEihQjHYj

  Komentář naposledy upraven v před 3 roky od Petr Pokorný
 • Doufejme. Německé volby nedopadly podle očekávání, Rakouské vyhrajou antiimigrační síly. Euro se začalo propadat. Konec se blíží, připravujme šampaňské...

  http://www.epshark.cz/clanek/149/proc-se-euro-zacalo-po-nemeckych-volbach-potapet

 • Ten, co to cáluje

  Začátek se trefil.

 • Amy

  Interpersonal intelligence is one of the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as form our careers or level-up our professional life we sometimes think about technical skills http://motorteams.com/advert/try-to-think-about-the-bible-devoid-of-the-psalms/

 • Kiera

  https://strefarozwoju.pl/specjalista/bagar/ For the typical public, the product can perform same business. They can make youre feeling happier with an appearance, may will find out you a whole lot more willing to smile for that camera. In your personal life, people is only going to know you simply have a tasteful smile with brilliantly white teeth. In fact, you can pick the associated with whiteness that you desire for that veneers. If at all possible find that you just can a few control over how white your teeth will glimpse.