Obrovský souhlasný i nesouhlasný zájem na sítích, kdy mnozí poukazovali, že ceny minule uváděné nejsou nejnovější a dnes je situace jiná, nás v zájmu objektivity donutil podívat se na nejnovější upřesnění mzdových relací v září 2017 a cen obchodního řetězce Billa taktéž v září v Moskvě. A ten hladomor je do očí bijící...

 

Nadáváte na žebrácké mzdy, dostanete ruské platy

10. 04. 2017 19:55:03
To je zřejmě příklad těžké schizofrenie, když někteří zdejší blogeři si stěžují na malé výdělky, a zároveň chválí putinovské Rusko. Přitom podle ruských statistik tam tři čtvrtiny obyvatel berou sedm tisíc a méně korun měsíčně.

Statistiky mluví jasnou řeči. Průměrná mzda v ČR stoupla na více než 29 tisíc korun měsíčně, v Rusku v přepočtu činí cca 17 tisíc korun měsíčně, přičemž pro velkou většinu jeho obyvatel je tato suma Science fiction. Ceny jsou v obou zemích zhruba srovnatelné. Důchod v Putinově říši činí v přepočtu kolem 5 tisíc korun měsíčně, v ČR pak přes 11 tisíc korun.

Zdroj: https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=598268

 

 (Pokud patříte ke skutečné elitě národa se selským rozumem a mívali jste ze slovních úloh matematiky jedničky,  hned jste museli zjistit manipulaci. Těm ostatním to předvedu: nejen onen Ziegler,  na internetu lze u pravdoláskařské skupiny dohledat, jak převádí mzdy v poměru kurzu, ale ceny zboží nikoliv. Proto se  sice napíše, že ceny jsou srovnatelné v obou zemích, ale mzdu převedou manipulativně podle kurzu. Tím vypadá život v Rusku strašný. Prostě "žerou trávu". Pokud však srovnáte výše platů a cenový koš ve stejné měně, jste najednou jinde. A jako důkaz jsme připravili nejnovější autentická čísla z měsíce září.

 

 Takže srovnávejme srovnatelné! Za plat v rublech ceny v rublech.

 

Průměrná mzda v Rusku v roce 2017 podle Federální státní statistické služby

Průměrná mzda za rok 2016 činila 36746 rublů .

V lednu, kdy se ruská ekonomika dostala do černých čísel a byla opět uvolněna mzdová regulace, se nárůst mezd prudce zvýšil.

 

Podle nejnovějších dat dnešního Rosstatu je průměrná mzda v Rusku v roce 2017  39.331 rublů. Avšak tak, jako u nás jsou velké rozdíly podle regionů, stejné je to i v Rusku. například v Moskvě je průměrná mzda téměř dvojnásobně vyšší (asi 68 tisíc rublů) zatímco třeba  v Krasnodaru je jeden a půlkrát nižší.

A právě toto dává možnost manipulátorům vzít pouze mzdy tam, kde logicky jsou nejmenší, přepočítat na dolary či koruny a napasovat je na ceny místně nejvyšší - tudíž třeba v Moskvě. A přidat záhadný přepočet na ceny u nás. 

A to je to manipulativní svinstvo!

 

 

Takže na moskevské platy samozřejmě reaguje i (nejen) mezinárodní řetězec Billa a na průměrnou mzdu 68 000 rublů v Moskvě jsou nasazeny i ceny.

Billa - Moskva

 

 (toto je část autentického letáku pro občany Moskvy. Samozřejmě ten, kdo bere 10 000 rublů jako minimální mzdu je na tom bídně jako ten, co bere v Praze 3400 korun měsíčně. Takže si představte, že jste úřednice s platem 40 000 rublů a jdete v Moskvě nakupovat. A zde máte ceny)

         

                    

 

A třeba SPAR v Moskvě na průměrnou mzdu 68 000 rublů měsíčně

Маринованное мясо, шашлык, Свежее и замороженное мясо, Яйцо (Marinované maso, file, šašlik, čerstvé a zamražené maso a vajíčka)

Маринованное мясо, шашлык, Свежее и замороженное мясо, Яйцо (яйца)

 

Že to najednou tak šílené není? Samozřejmě. Proto se žádný hromadný úprk z Ruska nekoná. Naopak migrace do Ruska je obrovská od Ukrajinců po bývalé satelity. A stačí porovnat, kolik utíká Rusů a kolik Poláků do celého světa. A i v tomto srovnání Poláci děsivě prohrávají, zaplavují západ jak kobylky, i když se nadýmají pýchou, že už jsou v Evropské unii a Rusové jsou pro ně odpad. Ale mají americké zbraně a mohou vyhrožovat. Divná doba...

 Takže na závěr: nikdo netvrdí, že se v Rusku žije božsky. Před sedmnácti léty neměli po Jelcinovi co jíst a USA s Polskem už si porcovaly ruskou zem. Po sedmnácti létech chodí Poláci stále žebrotou a žádají o dotace, zatímco Rusko mohutně sílí i přes různá embarga a sankce. Hluboká poklona k zemi, která se nikdy neporobí. Nemusíme mít občany Ruska rádi, ale jejich "neporobitelnost a nehrbitelnost" jak vidíme u našich představitelů Zelených, TOP 09, ČSSD či KDU-ČSL tam není. Hrdost ke své vlasti a národu je v Rusku neobyčejná. A to je věc, která na západě vadí. Nikdo nikdy z nich neudělá otroky a o to  mezi USA a Ruskem jde. USA už zkolonizovaly půlku světa a dnes jim dochází dech. (I když Trump naposledy k černochům, co pohrdají americkou hymnou a dostávají v americkém fotbale obrovské americké peníze, vyslal pojmenování: zkurvysynové)

Vážně jsou dnešní USA hodny obdivu?

 

P.S. Od některých lidí jsem slyšel, že přepočet je složitý. Samozřejmě. Ale my nepřepočítáváme, pouze porovnáváme! A to skvěle zvládali už za bolševika mnozí vexláci, kteří měli často starosti dodělat sedmou třídu ZDŠ. A právě skuteční manipulátoři z Evropských hodnot, co řvou chyťte manipulátory toto zneužívají. Neboli, stačí si vzít v Moskvě průměrnou mzdu 68000 rublů (jako u nás 36194 Kč v Praze) a jít nakupovat zboží odvozené z tohoto platu. Bez přepočítávání, pouze za peníze, co máte v kapse. Jak jednoduché!

 

 Doplnění k

Rusko pod Putinem přes sankce nabírá na síle, masmédia sveřepě mlčí!

 

 (Toto není proruský článek, ani zaplacený za ruské ruble, ale součást odporu proti podvodu, kdy pravda je skrytá a mainstream a jeho kavárna lže, (kamufluje) jako když Rudé právo tisklo)