Kam se řítíš, bájná Ameriko minulých staletí? Jeden mrtvý, sedm těžce zraněných. A opět se to svádí na dělníky. Za provozu opravovali ropovod...

 

Obrovská exploze, výbuch a následný děsivý dým se stal ve stejných místech, jako byla katastrofa v září, ale společnost Colonial Pipeline v centru Alabamy to opět podcenila,  uvedl guvernér Robert Bentley ve svém prohlášení.

 

Ropné společnosti v důsledku "ropné války" s Ruskem a OPEC stlačily investice na nulu, nikde se neopravuje, nebo jako zde za provozu se "flikuje", společnosti jedou na doraz a katastrofy se množí. Lidé jsou v okolí zděšení a rozzuření, protože po výbuchu v září šla cena benzínu nahoru a nyní se neví, kdy vůbec největší ropovod v USA zprovozní.

 

Lidé jsou už unavení honbou za zisky magnátů, aniž by se ohlíželi na životy a zdraví obyčejných lidí. Katastrofy se množí a nemají konce. Do bezpečnosti se neinvestuje, nikdo na to nemá peníze.

 

Už září v Colonial Pipeline unikly tisíce litrů ropy v  jihozápadní části Birminghamu v blízkosti St.Helena a zastavení přepravy vedlo k totálnímu vysušení palivových čerpadel v několika jižních státech.

 

Potrubí  přepraví přes tři milióny hektolitrů ropných produktů denně na trase mezi Houstonem a New Yorkem a zásobuje palivy přes 50 miliónů lidí. Podle agentury Bloomberg jde o největší ropovod ve Spojených státech. Úsek byl do odvolání odstaven opět z provozu.

 

Zdroj například zde

Nejméně 7 pracovníků zraněných při Colonial Pipeline výbuchu v Alabamě |