Co předcházelo vraždě íránského generála Sulejmáního na území Iráku? Může být podíl Izraele na eskalaci? Ukažme si, co předcházelo rozhodnutí prezidenta Trumpa.

Izrael vrátí pod správu sousedního Jordánska dvě enklávy poté, co vypršel jejich pronájem na 25 let, kdy tento krok je považován za symbol míru. Izraelská armáda uzavřela příjezd k tzv. Mírovému ostrovu v pohraniční oblasti, se kterým se přišli rozloučit stovky lidí, uvedla před měsícem tisková agentura DPA s odvoláním na izraelské média. Jordánský král Abdalláh II. ještě loni deklaroval, že Ammán nevyhoví izraelské žádosti, aby byl dosavadní pronájem na základě mírové smlouvy z roku 1994 prodloužen.

 

Záhadná prohlášení, kdy premiér Izraele byl obviněn z korupce

Benjamin Netanjahu  oznámil, že požádá parlament o imunitu před trestním stíháním. Izraelský premiér čelí obvinění z podvodu, zneužití důvěry a korupce.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/benjamin-netanjahu-izrael-imunita-trestni-stihani.A200101_193035_zahranicni_aug

Rusko dnes otevřelo plynovod přes Turecko

Prezidenti Turecka a Ruska Recep Tayyip Erdogan a Vladimir Putin dnes v Istanbulu slavnostně zprovoznili plynovod TurkStream. Ten bude po dně Černého moře přivádět zemní plyn z Ruska do Turecka. Potrubí z jihu obchází Ukrajinu, podobně jako to ze severu činí ještě výkonnější plynovod Nord Stream, určený k přepravě plynu z Ruska do Německa po dně Baltského moře.

 

 Putin a Si otevřeli první plynovod mezi Ruskem a Čínou Síla Sibiře.

Rusko s Čínou uvedly do života plynovod, který podle prezidenta Vladimíra Putina povznese obchodní vztahy na novou úroveň. Síla Sibiře zatím měří přes dva tisíce kilometrů a je nejdražší podobnou stavbou v dějinách Ruska.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/sila-sibire-plynovod-cina-turecko-putin-obchodni-valka.A191202_145418_eko-zahranicni_fih

 

Rusko staví jadernou elektrárnu v Turecku

V současnosti se staví jaderná elektrárna. Jak bude zpracovávat vzniklý odpad, který by mohl sloužit jako palivo pro případnou atomovou bombu, Ankara zatím neřekla.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/turecko-jaderna-bomba-recep-tayyip-erdogan.A191022_115433_zahranicni_kha

 

Rusko snížuje množství plynu přes Ukrajinu na polovinu a to je samozřejmě obrovská ztráta, kdy Ukrajina věřila, jak vydíráním zbohatne.

 

Turecko se dohodlo s Libyí

Turecko a Libye by mohly pracovat s mezinárodními firmami na hledání ropy a plynu ve východním Středomoří. V listopadu se Turecko s Libyí domluvilo také na vymezení ekonomických zón ve Středozemním moři. Ve sporu o námořní hranice jde zejména o ekonomické zájmy a o právo na případnou těžbu nerostných surovin.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/erdogan-turecko-lybie-vojaci-presun.A200105_205158_zahranicni_aug

 

Toto vše se stalo za poslední měsíc a půl. Je v tom příliš proměnných, takže vyslovit názor, nebo dokonce jasně vidět pozadí asi mimo prezidenta Donalda Trumpa nikdo nedokáže, ale...

 Vzpomínáte, jak před přepadením Iráku si jeden práskač vymyslel, že jsou tam chemické zbraně, Bush nechal pozabíjet či zemřelo díky zabíjení, bezvládí a následných nemocí až milion Iráčanů a svět (západní) mlčel? (Pak ztráty Iráčanů redukovali v USA na půl milionu) a CIA přiznala, že to byl výmysl a nic se nenašlo. A kdo byl potrestán? Nikdo. Prostě jenom Fake news...

Odkaz zde:

Za deset let zemřelo v souvislosti s válkou v Iráku téměř půl milionu lidí. Vyplývá to z americké akademické studie. Příčinou většiny zaznamenaných úmrtí bylo násilí, ale asi třetina byla s válkou v zemi spojena nepřímo. Například kvůli nedostupné lékařské péči.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/valka-v-iraku-pocet-obeti-pul-milionu-americka-studie.A131016_081421_zahranicni_skr

Tak co je dnes na pořadu dne, že je takové drama kolem? Pouhé varování?

 

 Související

Vražda íránského generála Sulejmáního byla chybou: musíme chránit Českou republiku

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Jednoho Íránce? Sulejmání ubránil v 80. letech Írán před tehdejší americkou loutkou Saddámem Husajnem a nyní porazil Islámský stát, vždyť dnes mohl být v Iráku a Sýrii obrovský Chalífát ISIS v čele s agentem CIA a MOSSADU Simonem Elliotem, zvaným Abú Bakr al-Baghdádí!!!!!!!!!!!!

 • *

  Na ukázku, co píše Macháček, který nebyl v armádě, vyběhal si modrou knížku.
  6. ledna 2020 MACHÁČEK: Solejmání nebyl žádný génius
  Podle komentáře Thomase Friedmana v The New York Times jednou v Teheránu pojmenují nějakou ulici po Donaldu Trumpovi. Proč? Protože Trump nařídil zabití nejhloupějšího muže v Íránu a nejvíc přeceňovaného stratéga na celém Blízkém východě.
  Podívejme se na Solejmáního základní chyby. V roce 2015 USA a velké evropské země souhlasily se zrušením sankcí proti Íránu, z nichž mnohé platily od roku 1979. Írán přitom mohl i nadále pokračovat v mírovém nukleárním programu. Pro Írán to byla dobrá dohoda. Další rok íránská ekonomika vzrostla o 12 procent.
  A co s těmi příjmy udělala Solejmání? Nastartoval agresivní imperiální projekt, který učinil z Íránu a jeho spojenců de facto vládce v Damašku, Bejrútu, Bagdádu i Saná. To vyděsilo americké spojence od Izraele po Saúdskou Arábii a zatlačili na Trumpa, aby odpověděl. Ten odstoupil od nukleární dohody, a íránská ekonomika poklesla o deset procent.
  Stálo Íránu za to, že se může nazývat šéfem ve zmíněných hlavních městech? Dalším dopadem bylo, že íránská vláda musela doma zdražit pohonné hmoty, což vyvolalo masivní protesty. Režim musel zahájit represe a oslabil svoji legitimitu.
  Geniální stratég se pak rozhodl – poté, co pomohl syrskému diktátoru Asadovi zabít půl milionu lidí –, že začne vystavovat tlaku ještě Izrael. Začal přesunovat rakety z Íránu do Sýrie – a zkrátka to přehnal a podcenil Izrael, který byl schopen zlikvidovat tyto rakety a jejich osádky půl hodiny poté, co byly rozmístěny. Kdyby měl Írán svobodný tisk a opravdový parlament, byl by už generál dávno propuštěn pro neschopnost.
  https://www.lidovky.cz/monitor-jana-machacka/machacek-solejmani-nebyl-zadny-genius.A200106_131556_monitor-jana-machacka_rkj?

 • *

  Prostě Trump je byznysmen, a přece neobětuje rodinný byznys pro americký lid, že. Tak posluhuje sionistické chátře původem z východní Evropy, US army nehlídá hranici s Mexikem, neudělal audit ve FED, neudělal čistky v CIA, zvýšil zbrojní výdaje a dál zadlužuje USA. Vlastně Deep State by si měl Trumpa hýčkat, ne impeachmentovat a uvěznit několik lidí z Trumpovy kampaně - Paul Manafort ve vězení, Rick Gates ve vězení, Michael Cohen ve vězení, gen.v.v. Mike Flynn obžalován. Z toho je vidět, že Chazaři jsou úplně šílení, fakt měli daleko větší světové plány, které jim Trump překazil, opravdu plánovali WW3 s Ruskem a ovládnout ropu na celém Blízkém východě.

  Připomínám, že Soros získal americké občanství v roce 1961, Marie Korbelová-Albrightová v roce 1957, Sheldon Adelson se v USA narodil židovským rodičům z Ukrajiny a Litvy. Kdyby byl senátor McCarthy († 2. května 1957) naživu déle, nikdy by se tito lidé k americkému občanství nedostali nebo by byli deportováni z USA pryč.

  Trump’s Patron-in-Chief: Sheldon Adelson
  https://features.propublica.org/trump-inc-podcast/sheldon-adelson-casino-magnate-trump-macau-and-japan/
  Gates z Trumpovy kampaně bude trávit víkendy ve vězení. Podváděl a lhal FBI
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3007382-gates-z-trumpovy-kampane-bude-travit-vikendy-ve-vezeni-podvadel-a-lhal-fbi

 • *

  Jo a Donald Trump nepije alkohol, ani na Silvestra, prozradila kdysi tchýně Zelníčková, těžko říct, co Trumpa v Mar-a-Lago popadlo, ve čtvrtek hrál golf.

 • ¨

  V odpovědi na: *

  Bylo jich 10, mimo Solejmaniho i velitel milici!
  Iran sam by neporazil IS bez Syrie a hlavne Ruska. Nicil investice do US Teroristu, kteri bojovali proti Syrii. Na uzemi Iraku se vydal, i kdyz je okupovany US army, z iniciativy USA, protoze mu zarucili imunitu. Jakmile sedl do auta ho pak zavrazdili. Jak je to s tym naletem? Trump zaprel mrtve. Uz tady koluji hoaxy, ze Iranci se domluvili s USaky na nejakem divadle.

 • ¨

  V odpovědi na: *

  Trumpetu ridi zidi. On je jenom videt jako execute officer. Oni umoznili jeho zvoleni financemi a agenturou, ktera ho podporovala. Ted pry u nich upada v nemilost a musi je vic uspokojit. Taky 3. WWWar ?

 • Vánoční mše v Chrámu Krista Spasitele v Moskvě

  6. 1. 2020 VIDEO: Russian Patriarch leads Orthodox Christmas mass in Moscow
  https://www.youtube.com/watch?v=bjeNZ7SR7OQ
  „Jak je důležité, aby svět rozumu byl přítomen v našem vědomí a v našem životě a aby působení lidského rozumu přinášelo dobro a pravdu jak v našem osobním, společenském životě, tak i v životě všeho lidského rodu! Vždyť s tím spojujeme naději na samu existenci lidského rodu, protože zlo a lež ničí lidské osudy, rodiny, lidský život. Ale pokud dobro a pravda prostupují naším životem, není to nic jiného než síla, která nás spasí před vyhynutím, rozpadem a zničením,“ řekl moskevský patriarcha Kirill, hlava ruské pravoslavné církve.

 • Zdeněk Škorňák

  Tak trampíku pravdu asi neutajíš, můžeš tak akorát lhát svým voličům již jsou k dohledání na netu i družicové záběry z dopadu íránských raket, to čumíš na ten hezký soustřel hned 5 kousků vedle sebe a všechno přímé zásahy a to bylo jenom z kousku té základny, kladný argument pro takového vraha a teroristu, aby ze svých teroristických výhrůžek se obrátil o 180st. a hned žvanil pro OSN o míru a přání všeho dobrého íránskému lidu, posral ses, to byla facka, která tě vyléčila k prudkému veletoči, no hovadem jsi a zůstaneš neboť obratem vymýšlíš hned další podraz na své otroky vazaly zatáhnout je do tohoto konfliktu pomocí ovládané vámi Nadnárodní Americké Teroristické Organizace NATO, aby jste své průsery a rizika atentátu měli na koho přenést, když jste svou zločineckou činností dali do pohybu islamistickou migrací do EU, to byl asi jeden z kroků k likvidaci a plnému jejímu ovládnutí, který vznikl na základě vaší USA zločinecké činnosti ve světě!!! Pokusím se doufat ve zdravý rozum Evropanů i když jejich političtí představitelé jsou vašimi vazaly a otroky pro svá koryta vlastizrádci bezpečnosti a suverenity vlastních národů, že již snad procitnou a zabrání dalším vaším sviňárnám v touze vládnout světu na náš vlastní úkor suverenity a bezpečnosti, uvidíme jak se naší posraní politici k vlastnímu národu a jeho bezpečnosti postaví!!!

 • ¨

  Co Trumpeta jeste neudela, aby uspokojil sve zidovske sponzory pro novou volbu prezidenta?
  Je to uz o hubu, co dela, s Iranem nejsou zerty!

 • ¨

  Zabijet sve byvale spojence jako Solejmaniho, Saddama, atd. se uz stalo standardem jejich zahranicni politiky.