USA čelí nebývalé hospodářské, politické krizi a krizi veřejného zdraví - miliardáři však od března COVID-19  vykazují rekordní zisky.
 
„Je to země, která je v podstatě řízena podnikovým sektorem,“ říká Noam Chomsky. "Běží na všech zastávkách, aby se pokusili udržet to, co se jim podařilo z velké části projít neoliberálním obdobím posledních čtyř let: obrovskou koncentrací bohatství." Chomsky dodává, že se jedná o mimořádný historický okamžik na rozdíl od jiných, odlišných fašistických režimů na počátku 20. století.
 
"Fašistické systémy byly založeny na principu, že mocný stát byl pod vedením vládnoucí strany a vůdce v podstatě ovládal všechno ... včetně obchodní komunity."
 
"A v tomto smyslu," říká Chomský, "Trump není a nemůže být fašista, jak ho napadají jiní. Právě téměř opak. Vládu řídí obchodní komunita," říká.

Zvažte podporu nezávislých médií poskytnutím příspěvku pro demokracii právě nyní, vyzývá Noam Chomský. Právě v dnešní době je třeba znát různé názory.
 
 
A proč zmizel Noam Chomský z našich médií? Američan a světoznámý lingvinista si totiž dovolil napsat pravdu o našich "rádoby" disidentech. Nastavit jim zrcadlo. A to se u nás neodpouští!

"Východoevropští disidenti si v sobě utvrdili pocit, že oni byli ti jediní utlačovaní na celém světě. Latinskoamerické disidenty dnes v podstatě nikdo nezná, přestože se jednalo například o arcibiskupa, který byl zavražděn v okamžiku, když sloužil mši," uvedl Chomský.

Intelektuálové a disidenti v zemích východní Evropy měli podle Chomského privilegované postavení. "Žádní jiní intelektuálové nebyli velmocemi tak podporováni, přestože jejich (disidentů ve východní Evropě) pozice nebyla nijak výjimečná a ani to jejich utrpení nebylo nijak výjimečné. Přesto začali mít pocit, že svým způsobem výjimeční jsou," prohlásil Chomský.

A to byl těžký zásah do ega této profláknuté prý nadpozemské, jak se o sobě vyjadřují,  východoevropské a hlavně české disidentské skupiny. Vždyť dnes už obsadili všechna lukrativní místa. Skoro...


Možná stojí za zmínku ukázat, jak pohled Chomského čeří hladinu názorů i v USA
Anonym
Chomsky je národní poklad. Přál bych si, aby mu Bůh dal více let; zdravé a dobře smýšlející.
 
Anonym
Jsem fanoušek, ale v této době učinit toto prohlášení? Skvělý člověk
 
A stejná nenávist jako u nás
Adam Smith
chrlí stejné staré komunikační body. je to dokonalý sovětský sponzorovaný pseudo-intelektuál. "jeho vhled" je stará sovětská propaganda, přebalená tak, aby vyhovovala dnešnímu pro-čínskému vyprávění. býval zvyklý, že byl platcen sověty, nyní je dostává od Číňanů.
 

 
 Doslov
Nemusíme ve všem souhlasit s levicovým Noamem Chomským, ale v jednom má jednoznačně pravdu: právě v dnešní době je třeba slyšet různé názory a svoboda projevu je základem, aby se nám nevrátil fašismus, nacismus a nový Adolf Hitler. A pokud přidáme fakta, že v této době "covidové" lid na celém světě chudne, zatímco američtí boháči mohutně bohatnou, mající plná ústa "sociálního cítění a žádosti na zvedání daní", jakožto všeobecně známé, jak fešácký kriminál měl Václav Havel a jak chudák přijímal dokonce francouzského prezidenta Mitteranda, zatímco se mají děti učit, jak strašně trpěl...
 
A proto chce mainstreamová propaganda vymazat skutečně nezávislá média z povrchu zemského jako naše paní Jourová. Pravdu je třeba ukrýt hluboko pod zem.