Dětské restaurace a herny v USA

Hromadné rvačky na dětských oslavách v dětských restauracích a hernách Chuck E. Cheese’s nejsou bitkami nezvedených dětí, ale nezvedených rodičů. I když "nezvedených" je příliš eufeministické. Například ve stejném řetězci "dětských heren" při oslavě pětileté holčíčky v Manchesteru byl čtyřletý chlapec těžce zraněn a roční holčíčka - zabita!

A řádění rodičů a přátel v dětské restauraci na předměstí Miami na Floridě natočila šesnáctiletá Krystel

 

Do šarvátky se zapojilo zhruba dvacet lidí, několik z nich utrpělo zranění. A téměř o rok dříve byla další rvačka na Clevelandském předměstí, která začala, když zákazníci napadli šest zaměstnanců a nakonec vyústila ve rvačku, kdy jednoho nezletilého zaměstnance umlátili do bezvědomí.

Prostě USA jsou zemí neomezených možností, i když mnozí o ní začínají říkat, že je to země neomezených magorů. A tento svět nás poučuje, jak máme žít?

Vážně nám jsou tihle magoři (převážně černoši) příkladem?

Odborníci se snaží vysvětlit, proč se toto hrubé násilí děje v řetězci, který je označen jako dětské herny a restaurace. Mnozí upozorňují, že je tam pouštěno samé násilí, často podáván alkohol, rozvedení rodiče si tam chodí vybít svoji agresivitu a následkem jsou těžce zraněné, či dokonce mrtvé děti. Začátek nastal v roce 2009, kdy policie v Susquehanny, Pa. byla volána  na jedno místo dokonce 17 krát za 18 měsíců!

Před několika lety Wall Street Journal uveřejnil příběh o násilí v restauracích .

"Boje mezi hosty jsou problémem ve všech restauracích, ale bezpečnostní experti říkají, že zvláštní problém pro Chuck E. Cheese´s je, protože je navržen tak, aby byl rájem pro děti," napsaly noviny. "Policie říká, že příčinou při dětských oslavách je alkohol, hlasitý hluk, příliš mnoho lidí na jednom místě a navíc vysoké emoce dětských narozeninových oslav dělají dětské restaurace náchylnější ke sporům než ostatní rodinné zábavy."

Ale co by americký svět pro peníze neudělal, že? Proto se nyní přesouvají globálně do Evropy a ráj pro děti začíná i zde. Plácnutí přes zadek nezvedeného spratka je těžší zločin, než zabitá roční holčička. Svět se definitivně zbláznil. Minimálně ten americký!