Za toto zařadil Jakub Janda "Pařát dnes" do Kremlin Watch a Drahoš s tím operoval: málokdo asi věděl o scénáři, který byl připraven na Rusko v období Jelcinovy vlády. Sice to zní šíleně, ale scénář na rozpad Ruska byl připraven. A 11.listopadu 2015 to bylo  označeno jako HOAX a Fake news.

 

 

Bylo 4.2.2018 , a i Václav Moravec došel ke stejnému poznání, že USA zneužily Jelcina, aby to Putin musel napravit. Skutečně Moravec končí, že pravdu v Čt nelikviduje?

Nebo jenom zapomněl, že je v přímém přenosu propagandy?

Čtěte pozorně, níže je originál z 11.listopadu 2015.

 

 Z pořadu OVM Václava Moravce

Jsme prostě sousedi s Ruskem.A je potřeba postupovat tak, jako postupují lékaři. Evropa a Spojené státy tu příležitost měli v roce 1991 po puči GKČP, kdy tam lidé s nadšením čekali, že teď tam příjdou poradci ze západu, říkali, my nevíme, jak s tou demokracií zacházet, my nemáme sebemenší zkušenosti a my se tedy vrátíme do rodiny civilizovaných národů, nebudeme hrozbou a bude to velice výhodné. Tyhlety iluze se velice rychle rozplynuly. Že experti sice ze západu přišli, ale to byli experti velkých finančních korporací, kteří se rozhodli,  že je to skvělá příležitost lovit v kalných vodách.

"A Rusko drancovat", v 50 minutě výrazně doplnil Václav Moravec.

Ano, a skončilo to tak, že navíc byl ještě propad ropy a vypadalo to, že lidé dostanou Borise Vodkina, pardon Jelcina na vidle, ale ropa vylezla a bylo to zrovna v době, kdy se tam dostala naprosto nevýrazná osobnost, které si říkalo mol či vajgl a čekalo se, že to bude obětní beránek, ale on měl to štěstí, že mu vyskočila cena ropy a on dokázal manipulovat s lidmi. Lidé z KGB jsou velice chytří, inteligentní, ale neumí budovat. Oni umí dokonale rozeštvávat lidi, vyvažovat...

Alexej Kelin, publicista - člen vlády pro národnostní menšiny u Václava Moravce s Erikem Bestem (přepsáno skoro doslovně)

 

 

Vynechme protimluv, že byl zvolen nevýrazný mol či vajgl, který byl chytrý a uměl s lidmi manipulovat...

________________

A zde původní text, který tenkrát rozběsnil tanečníka u tyče Jakuba Jandu a Evropské hodnoty

 

Kdy se opět stalo Rusko nepřítelem USA? Když Putin zabránil dokončení rozparcelování.

 

Tomu Putin zabránil a USA rozzuřil!
Tomu Putin zabránil a USA rozzuřil!

 

Málokdo asi věděl o scénáři, který byl připraven na Rusko v období Jelcinovy vlády. Sice to zní šíleně, ale scénář na rozpad Ruska byl připraven.

 

Federální okruhy Ruské federace: Centrální federální okruh Severozápadní federální okruh Povolžský federální okruh Jižní federální okruh Severokavkazský federální okruh Uralský federální okruh Sibiřský federální okruh Dálněvýchodní federální okruh

 Nerostné bohatství bylo zárodkem obklíčení a následným rozparcelováním území - nepodařilo se jenom díky velice ostrému vstupu relativně mladého Putina do čela státu.

Boris Jelcin nastoupil do funkce v roce 1991 a západ nadšeně tleskal. A jak by ne. Málokdo totiž za Jelcinem viděl totální úpadek, když především západní zpravodajské služby jeho slabost a neschopnost přetavily v nadšení demokratizace v Rusku. Sice v roce 1996 svoji funkci obhájil za nadšení údajných přátel západní demokracie, ale mezitím USA připravovaly scénář, který byl naprosto šílený. Ten měl rozkouskovat Rusko na čtyři díly, kdy střed a východ by byl pod správou USA a západ (na západ od Moskvy) by byl přičleněn k Evropě. A zbylé by byly pod jakousi všeobecnou správou. A v té době se US NAVY měla připravit na scénář obsazení Kurilských ostrovů v Sachalinské oblasti. (Stejné, jako dnes operují US NAVY v oblasti Jihočínského moře, pouze s tím rozdílem, že u Kurilských ostrovů si Američané nic nedovolí, protože tam mají Rusové špičkovou výzbroj.)

Současně s přidělením k USA (teritoriálně samozřejmě) měly být dokončeny základny USA na sever od Číny (Gruzie například) a USA by na začátku 21.století vojensky obsadily celý svět.

Šok pro USA nastal v roce 2000, kdy skutečné otěže převzal prezident Putin. Spolky a neziskové organizace pod správou USA, které byly rozesety po celém Rusku včetně tajných služeb během krátké chvíle eliminoval a vyhnal je prakticky z Ruska. Poslední výnos byl minulý rok, kdy zbývající neziskové organizace operovaly pod různými hlavičkami na dezinformacích ruské společnosti.

 

V té době jezdili Poláci na Ukrajinu a Walesa tam tvrdil, že Rusko se hroutí, že už se dávno ví, že oblasti Ruska jsou připraveny na součinnost se západem, že Rusko zůstane o velikosti 20 - 30 milionů obyvatel a část u Kaliningradu se dostane pod správu Polska. Že prostě Jelcin to u vodky dohodl a USA mají volnou cestu na dálný východ.

Že se nejen Walesa spletl ukázala další doba. A zuřivost Washingtonu byla neměřitelná.

 

Rázné kroky Putina nezůstaly bez odezvy. USA okamžitě začaly osazovat základny kolem Ruska od Albánie po Pobaltské státy a vyvrcholilo to vpádem USA námořní flotily do Černého moře za předpokladu, že na východě Ukrajiny bude operovat americká armáda. To už prezident Putin nemohl dál čekat, protože Moskva je z Černého moře na dostřel a natvrdo obsadil Krym se všemi teritoriálními důsledky o mezinárodních vzdálenostech a vodách.

Následovaly tvrdé sankce, dezinformační kampaň, zabíjení na Ukrajině, prostě to, co už všichni částečně známe. Agentury pod správou USA daly Rusku spekulativní hodnocení, takže se americké firmy musely z Ruska stáhnout (tak je nastaven americký zákon sankční). Všechny státy dostaly výhrůžku trestu od USA, pokud sankce nebudou dodržovat. A americké kolonie včetně nás poslechly.

Těžko říct, jak se to ruské vládě pod prezidentem Putinem podařilo utajit, ale je faktem, že zdánlivě rozfofrované peníze nejen Rusové neutratili, ale prudce investovali do sofistikovaných zbraní na ochranu celistvosti území. Současně s daňovým systémem se podařilo konsolidovat zem a Rusko vstalo z mrtvých.

Jenomže časová posloupnost najednou ukazuje další: co se s Ruskem nezdařilo, vyústilo v běsnění americké armády v Iráku, pak Africký roh, Libye, vzápětí Sýrie, Jemen, Irán, prostě arabská jara všude tam, kde se těžila především ropa, nebo proudil plyn, následovala Ukrajina, zabíjení a další raketové základny!

Samozřejmě nikdo normální nepopírá, že USA jako celek v systému ekonomiky je o mnoho let před Ruskem. Že státní správa funguje v centrálních oblastech, ale propojení na tak obrovském území se nedaří. Na druhou stranu kdy se objevují další a další důkazy o zákeřnosti USA, tak musí obyčejným lidem běhat mráz po zádech, jak naivní (jsme) byli.

 

A opět: bývalý polský prezident Lech Wałęsa prohlásil, že se Ruská federace může rozpadnout a počet jejích obyvatel se v tomto případě sníží na 20 milionů. Prohlásil to v interview pro ukrajinský list Ekonomičeskaja pravda.

 

Když se tak stane, pak mohou podle jeho slov země, které vzniknou na území Ruska, vytvořit „svou vlastní EU". „Bude následovat sjednocení nových států, ovšem na základě jiných zásad. Amerických. Dojde k vyrovnávání tempa rozvoje ekonomik, země budou otevřené pro spolupráci v různých konfiguracích", řekl Wałęsa.

 A toto byl přesně moment, kdy přemýšlející lidé začali zvažovat, zda předat neomezenou moc Pentagonu a válečné mašinérii USA. Ten příklon k Rusku není z lásky, ale pragmatičnosti, protože Češi jsou na území, o které se celá staletí pral východ, západ, sever a jih. A v našich dějinách jsou zkušenosti příliš silné.

P.S. Samozřejmě to zatím takto explicitně není z tajných dokumentů USA popsáno, ale další a další, jako již zmíněný Walesa se k připravovanému rozpadu Ruské federace za Jelcina hlásí. A jako první tenkrát varoval Gorbačov, jenomže to vypadalo příliš přitažené za vlasy. Teprve dnes lze dát vše do souvislostí a šílený scénář najednou dostává jasnější kontury! Tenkrát jsme byli překvapeni, proč Gorbačov vystoupil ostře proti USA a dal svojí podporu Putinovi. Dnes už to vidíme také. Jednotlivé střípky začínají skládat jasnější mozaiku a ta je děsivá!

 

 Zde odkaz na originál

Kdy se opět stalo Rusko nepřítelem USA? Když Putin zabránil dokončení rozparcelování.