Pokud si pár hlavounů myslí něco jiného než národ, visí ve vzduchu otázka: je relevantní dokument, který nám Biĺak předával,  který nám Stropnický předkládá, nebo je to jako se zvacím dopisem Varšavské smlouvy v roce 1968 a realita byla jiná?

 

Víme s naprostou jistotou, že vstup Varšavských vojsk byla okupace. A definice je jasná: národ šel za československou vládou a zvací dopis byla obezlička, jak legalizovat tuto okupaci. Většině lidem je jedno, co si myslí Semelová. Možná to myslí upřímně, jako ti sovětští vojáci, co nás skutečně přijeli osvobodit a byli vyjukaní, když místo střílení slyšeli nadávky obyčejného lidu. Ale lid prostě toto "osvobození" nechtěl!

 

A po létech mohou opět číst text, který vymyslelo pár hlavounů - jaká je pravda, jaká je fikce a

jaká bude realita?

 

Češi prý čelí ruské propagandě o předání 4. brigády Němcům. Ukázali dohodu

22. února 2017  14:18
 
Zejména na prokremelských webech už týden budí rozruch údajné předání velení nad částí české armády Němcům. Pravda je ale méně dramatická. Česká 4. brigáda rychlého nasazení bude s Němci intenzivněji spolupracovat. Ministerstvo obrany nyní dohodu s německou stranou zveřejnilo.

Před týdnem se během zasedání ministrů obrany zemí NATO sešel český šéf resortu Martin Stropnický se svou německou kolegyní Ursulou von der Leyenovou. Podepsali krátký čtyřstránkový materiál vymezující intenzivnější spolupráci mezi 4. brigádou rychlého nasazení a německou 10. obrněnou divizí (psal o tom například server Natoaktual.cz).

Netrvalo dlouho a zejména na poslední týdny velmi aktivních prokremelských webech vypukla mánie.

Česká mutace webu Sputnik, součást ruského státem řízeného mediálního koncernu Rossija Segodňa, například napsal, že česká brigáda bude německé divizi „podřízena“ a tázal se, zda budou Češi „bojovat za Německo“.

 

Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Čeští a němečtí vojáci budou společně cvičit a sdílet zkušenosti

Čeští a němečtí vojáci budou společně cvičit a pouze sdílet zkušenosti

22.2.2017 • Dohodu o intenzivnější spolupráci 4. brigády rychlého nasazení Armády ČR a 10. obrněné divize Bundeswehru podepsali 15. února v Bruselu ministři obrany Martin Stropnický a Ursula von der Leyen.

Na jejím základě budou obě jednotky více spolupracovat a zejména společně cvičit. Je to další z dílčích kroků k naplnění NATO Framework Nations Concept, jehož cílem je budovat secvičené jednotky pro případ operací společné obrany.

„Dokument vyjadřuje vůli zintenzivnit společný výcvik a vyměňovat si zkušenosti. Německo je jedním z našich strategických partnerů. V rámci NATO i v regionu,“ uvedl Martin Stropnický.

Nepravdivé jsou všechny spekulace, že dohoda část Armády ČR předává pod německé velení. Příslušníci 4. brigády rychlého nasazení byli, jsou a zůstanou plně pod naším národním velením.


Parlamentní listy PRÝ s pomocí vojenského analytika (a bývalého udavače komunistické vojenské kontrarozvědky) Martina Kollera podaly čtenářům narativ, že ministr Stropnický „předal velení poloviny armády Němcům“, což prý nemá obdoby. Koller to přirovnal k protektorátní svatováclavské rotě podřízené německým okupantům.

 

A server Aeronet PRÝ uvedl ZDE, že prezident Zeman už „de facto není velitelem ozbrojených sil“.

(Ne, Aeronet to takto nenapsal, vnitro lže a můžete se přesvědčit sami)

 

Ministerstvo ukázalo text dohody, PRÝ aby rozptýlilo výmysly

Skutečnost však PRÝ není zdaleka tak šokující. Podle podepsané dohody, kterou nyní ministerstvo obrany zveřejnilo na webu (materiál v angličtině najdete zde), spolu prostě 4. brigáda rychlého nasazení a německá 10. obrněná divize budou cvičit, sdílet zkušenosti, testovat systémy a vybavení a prohlubovat schopnost spolupráce. V rámci NATO je to poměrně běžná věc.

Z pohledu Kremlu to ale je problematické. Vytváří to pojítko Česka, země z bývalé sovětské sféry vlivu, na západní Evropu. Navíc celý koncept spolupráce směřuje k posílení schopnosti aliančních sil vést klasický boj ve větším měřítku - to je něco, co i Rusko nacvičuje naprosto běžně.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ruska-propaganda-sputnik-nemci-ceska-brigada-ministerstvo-obrany-1cj-/domaci.aspx?c=A170222_132134_domaci_jw#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

 

Takže co tím chtěl básník říct: Dle Stropnického je jasné, že jako v roce 1968 jsme SNAD veleli vojskům Varšavské smlouvy, dnes budeme polovinu cvičení provádět v našem duchu a velké Německo bude v "haptáku", neboli pozoru? A že se před Českou republikou posadí NATO na zadek a bude poníženě prostit o další rozkazy? Nebo budeme jak za Brežněva pouze ocásci a lokajevé obrovské armády, kde budeme rádi, že jim můžeme platit výdaje?

Nevymysleli vysvětlení náhodou hybridní chovanci Chovancova ústavu pravdy, zatímco realita bude tak, jak to popsaly Parlamentní listy? Mimochodem: za ty urážky o proruských webech by měl minimálně psychologicky ten co toto tvrdí, dostat pár facek. (Samozřejmě až na Sputnik) Lhát se nemá!

PROTO VNITRO TLAČÍ NA FACEBOOK, ABY KAŽDOU ZPRÁVU "NEHODÍCÍ SE" ZLIKVIDOVALO,

ALE LŽI A DEZINFORMACE VNITRA CENZOROVÁNY NEBUDOU?