Skrytá Pravda

Parta ČSSD kolem  Sobotky a Marksové, která neuvěřitelně rujnuje tento stát, aby dohnala ANO,  vytahuje zase prapodivné příběhy o rozkradení republiky v době privatizace a transformace 90 let. Stejné lži vytahuje opět i miliardář Janeček a jeho propagandistická antikorupční squadra  na Václava Klause, aniž předkládá důkazy. A snadný důkaz, že Poldi Kladno nebyl zločinem, protože se stát nemohl vyvážet, když "nesměl kvůli krizi vyvážet", už je zatěžko přiznat.

 

Lež má krátké nohy. Pojďme jí naproti!

 

Ale jak se bránit propagandě, když Chovancův ústav Romancovové dává razítka na údajnou východní propagandu, ale ta západní je správná?

 

 

Rozeberme si nejznámější kauzu POLD Kladno a jak to skutečně bylo.

 

 


Znak-Poldi-Kladno-300x225.jpg
Mýty a fakta Paní Poldi, či Poldi Kladno

Huť Poldi byla založena 18. května 1889, kterou zakladatel pojmenoval podle manželky Leopoldy. V roce 1931 byl založen samostatný provoz Anticorro produkující chirurgické nástroje a kostní náhrady (kyčelní klouby). Po roce 1945 byla Poldina huť znárodněna a v roce 1946 spojena se sousední hutí Pražské železářské společnosti v národní podnik Spojené ocelárny (SONP). V 70. letech byla zahájena komplexní rekonstrukce a modernizace hutí včetně výstavby nových provozů na Dříňi.

 Z fanatických výkřiků: koncern, který dával práci až 20 000 lidí byl za Václava Klause vytunelován, rozkraden a za to by měli jít všichni do kriminálu.

Alespoň dnes už se tak veřejně tvrdí a ne-pamětníci zoufale povykují, jak by bylo krásně, kdyby...
Kdyby fakta nehovořila jinak!

Ano, až do modernizace koncernu je vše pravda.
Stavba ocelárny Dříň:
Zahájení v roce 1975. Plánováno 20 miliónů tun oceli ročně, přestože už svět šel jinam. Velká Británie – rušení oceláren a dolů a co se dělo za premiérky Thatcherové máme v živé paměti při jejím úmrtí. Belgie a Francie snižovaly výrobu až na polovinu. Gustáv Husák a KSČ v ČSSR v tom viděli zářnou a rudou budoucnost.  Největší objem dosažen v roce 1989 – kolem 15 miliónů tun oceli

 

A následovalo:
ES (předchůdce Evropské unie) zavedlo kvóty na dovoz


Hroutí se vývoz ocelových trub do SSSR: Sovětský svaz nemá peníze, neplatí a (pouze Německo, nejbohatší v Evropě to řeší mnohaletými půjčkami soukromým firmám)  Poldovka padá.


Nemá cenu popisovat peripetie, až ke Stehlíkovi, který dělníkům prodával polévku za korunu a hnal je protestovat proti vládě, aby zajistila odbyt...

Komu a kam už neřekl!
Pak vymýšlel, že bude dělat stoly a židle, pronajímat na cokoliv.

 


Jako jedna z mála firem byla Poldi trochu modernizovaná. To je pravda, Dříň vyvážela za devizy. A její účetní hodnota byla docela vysoká. Jenomže co je to platné, když neměla kam vyvážet. Kapacity byly, ale odbyt ne. Tudíž jako každá firma, od které se zboží neodebírá, klesá na tržní hodnotě. A bylo to tehdy, je to i dnes. Mital u nás či  Steel na Slovensku. Když není odbyt...


Takže zatímco účetní hodnota byla vysoká, tak nebylo komu prodat, komu pronajmout. A tomu se říká tržní hodnota.

Evropa měla prostě oceli nadbytek a to platí dodnes. Lze lehce dohledat.

Jak vidno z popisu, slavná Poldovka nezanikla z důvodu, že se kradlo, tunelovalo, až rozkradlo, jak lidem vnutil politicky Zeman, ale z docela přízemních důvodů: v Evropě už směr ocelových bohatýrů a ocelových měst Julesa Verna padl a začaly technologie počítačů, mobilů a internetu. A k tomu 20 tun výroby oceli bylo k ničemu...


poldi.jpg

Ekonom 12.března 1992

Čísla, fakta, důkazy výše popsané  a  dohledatelné, jakožto i bilanci o vzájemném obchodu s Ruskem, které má z tehdejších let ČNB, Ruská centrální banka  i Mezinárodní měnový fond. Ale co se zaobírat pravdou, fakty a skutečností, že? Lepší je nadávat a fabulovat. To není tak pracné...

 

Takže zopakujme si fakta: západ nám náš vývoz zablokoval a SSSR - Rusko už nemělo peníze na naše výrobky. A když se zhroutila výroba, protože nebyl odbyt, Stehlík napadl Klause, že to rozkradl. Jak? Důkazů prý netřeba, všichni to víme, hlásá stále Stehlík a pomatený Janeček.

Nechť dokáží, že výše popsané je lež!

 Toto je další díl vyvrácení lží  o privatizaci z cyklu“ Dejte lidem víc informací“, když Chovancův dezinformační Romancovové za naše peníze dělá propagandu, místo aby vyvracel lži a podvody!

 

 

Autorská práva vyhrazena!

Kam mizí bohatství národů západní civilizace
 - Petr Pokorný

Tato knížečka nemá ambice stát se učebnicí nových guvernérů bank, ministrů financí či základem erudovaných ekonomů. Pouze ukazuje, jak se neskutečně změnil svět a jak se poctivý trh změnil na ráj socialistických podvodníků, kteří si říkají "moderní pravice" ze západu.

Číst dále