Učebnicový příklad, který by měly převzít učebnice Občanské výchovy o zániku demokracie stranou, která je naoko demokratická.

 

Totalita odejitá proti totalitě novodobé skryté za bojem o demokracii, by mohl znít název.

 

1) Proč je zvrácený názor Semelové? Jednoduchá odpověď: vláda má vykonávat vůli národa a i ostatní státy se musí řídit vůlí občanů daného národa. Ta vůle národa byla jasná. Odmítali jsme většinově Sovětský svaz a pět politiků sem pozvalo mezinárodní vojska (jasně, že dopis byl pouhou záminkou) aby národ umravnili a zpacifikovali. To je jasná definice, přes kterou vlak nejede. Tudíž jednoznačná okupace protože nesmíme nahlížet na SSSR z pohledu dnešního Ruska a naopak dnešních USA, jejichž vojska okupují již polovinu světa včetně Sýrie a části Evropy. Tudíž platí v daném okamžiku "status quo" a nikoliv následné procitnutí, prozření a pochopení, i kdyby bylo pravdivé.

2) Proč je zvrácená TOP 09? Bojuje za svobodu slova a demokracii tím, že soudně žádá, aby se druhému svoboda okleštila.  Přímo nechutná zvrácenost a přetvářka. Má je všechna svoboda, tvá je pouze dle toho, co já dovolím? To přece není o svobodě, ale o totalitě. A samozřejmě soudní rozhodnutí je jediné správné nejen dle litery zákona, ale především ducha svobody a demokracie.

 

Trestným a soudně trestatelným by to mohlo nastat pouze v okamžiku, kdy by Semelová proti vůli lidu toto tvrdě protlačovala násilnou cestou, tudíž kdyby Semelová a KSČ opět mimoústavní cestou a následně ústavní cestou lidu vnutila vedoucí úlohu KSČ (dnešní KSČM). A pocity zda máme či nemáme rádi komunistickou poslankyni Semelovou a KSČ musí jít stranou.

Ty mantinely musí být tvrdé, tak tvrdé, aby je neprolomila znovu ani KSČ(M), ale ani TOP 09 včetně lidí, zamrzlých v pravěku v době totality.

 

KSČM ani její poslankyně Marta Semelová se nemusí omlouvat za výroky o Miladě Horákové či invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Městský soud v Praze ve čtvrtek zamítl odvolání právníka a člena TOP 09 Michala Kincla.

 

 A další odůvodnění je zbytečné. Svoboda je jenom jedna, svoboda slova je jenom jedna a nemůže platit na každého jinak a z jiného úhlu. Nejsme v arabských státech, nejsme v Izraeli, jsme svobodná země a tak musíme zůstat. A stejně tak by si toto měly uvědomit okolní státy včetně Ruska a USA!

Petr Pokorný

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci