Stále více přibývá důkazů, k jakému vydírání a terorizování se uchyluje skupina lidí kolem "křesťanských Evropských hodnot"  jako je Gabal, Langšádlová, Němcová a další, pokud občané nejdou ku předu levá a nevyjí s touto smečkou. V rozhovoru s Karlem Hvížďalou to přiznává i Jiří Suchý, který oslavil pětaosmdesáté narozeniny. (Byť v tomto případě přímo nejmenuje, ti, co lustrují a vyhrožují ukazuje naše státní, veřejnoprávní televize v přímém přenosu. Komunistický teror se nám navrátil - z opačné strany, byť si neříká komunistický, ale západní, s Evropskou přidanou hodnotou!)

 

 Vypráví Jiří Suchý

          Nyní máme za prezidenta Miloše Zemana…

Když nastoupil do prezidentského úřadu a poté se chystala státní vyznamenání, navrhla skupina brněnských občanů mě. Což bylo nereálné, protože jedno státní vyznamenání už jsem dostal od Václava Havla. Miloš Zeman se tedy rozhodl, že mi udělí Řád TGM, přestože jsem v době, kdy stál v čele ČSSD, odmítnul jeho nabídku přidat se k jeho straně. Takové gesto bylo možno brát jako taktiku, ale i jako projev jisté velkorysosti.

Když bylo zveřejněno, kdo má být vyznamenán, dostal jsem několik e-mailů a dopisů, ve kterých mně lidé, které jsem neznal, ukládali, jak se mám zachovat. Někteří z nich trochu přitlačili na pilu a oznamovali, že jestliže vyznamenání přijmu, přestanou si mě vážit. Protože jsem do té doby netušil, že si mě váží, nevadilo mi ani, že s tím přestanou. Spíš mi vadilo, že se snažili mě, člověka svéprávného, zmanipulovat, abych dělal, co by rádi viděli. To bych si já vůči nikomu nedovolil.

 

 

Tentokrát to byl prezident, kterého si zvolili mí spoluobčané, kdo se rozhodl udělit mi řád.

Kdyby mě oslovil prezident, kterého podržely ve funkci sovětské tanky, zachoval bych se stejně,

jako když jsem podepsal 2000 slov, odmítl jsem svůj podpis odvolat,

a pak jsem za to pykal,

podepsal jsem Několik vět, a zase jsem pykal,

odmítl jsem podepsat antichartu, podepsal jsem petici za propuštění Václava Havla,

a jelikož si člověk zvykne i na pykání, brojil jsem dál.

Odmítal jsem nabízené zasloužilé umělectví.

 

 

Tentokrát to byl prezident, kterého si zvolili mí spoluobčané, kdo se rozhodl udělit mi řád. A v doprovodném certifikátu nestálo, že je mi udělován za podporu politiky prezidenta Zemana, stálo tam, že Řád T. G. Masaryka je mi udělen za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie. A demokracie má zaručovat pluralitu názorů, nebo se mejlím? Zkrátka názory prezidenta zvoleného v demokratickém státě respektuji, protože i já si chci myslet, co chci.

A těm, kteří se mě ať preventivně, nebo následně zřekli, bych připomněl počínání zavedené v minulém režimu, kdy myslet si něco jiného, než se mělo, bylo trestné.

 

 

Vybrán úryvek z

Jiří Suchý: Za většinu problémů si člověk může sám

Karel Hvížďala
 

Karel Hvížďala

 

Doslov Skrytá Pravda

Všimněte si prosím, kolik lidí už je na seznamu vydírání. A jsou to především ti, kteří protestovali proti totalitě, kteří otevřeni šli proti totalitě a následně byli perzekvováni, aby nyní čelili novému osočování a novodobé totalitě a dokonce jim (nám) je dávána nálepka, že kolaborovali s totalitním režimem a SSSR! Ta špína, co se navrátila je strašná. Přišla z míst, odkud by to nikdy nikdo z nás nečekal. Ze západu...