Paní Němcová (a odmítám už slovo vážená)

(zaslaný otevřený dopis)

 

Je skutečně těžké nejen pro mě, ale i pro mnohé lidi kolem mě, bývalé voliče svobody a ODS uvěřit, že špína, kterou provádíte Vy a parta ODS v čele s Fialou je nástupkyní ODS, která budovala kapitalismus. Jistě, lze lehce ukázat, že tam byli i mezi členy lidé, kterým se říkalo později kmotři a na které se část zbývající zbabělé ODS odvolává. Ale já píši za ty slušné a poctivé, kteří s Vámi a vedením ODS za špinavou podlézavost USA hluboce pohrdají stejně tak i za to, jak kmotry používáte jako kladivo proti nám, kteří jsme tenkrát tuto část nepolitické, ale zločinné ODS odmítali. 

 

Vážně si myslíte, že jsme totálně naivní či zvrácení a zoufale chceme návrat SSSR? Nebo je to pouze Vaše a vaše (současné ODS) politická špína, kterou na nás každou chvíli vychrstnete? Nestydíte se už sama před sebou, že s klidným svědomím špiníte poctivé voliče, o kterých (když to neřeknete přímo) naznačujete, že jsme malinko dementní, protože údajně nechápeme mezinárodní politickou situaci, zatímco vy jste ti vyvolení? Přitom vaše (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) vyloženě hnusná lokajnost americkému velvyslanectví vysoce překračuje Jakešovu éru lokajnosti na sovětském velvyslanectví.

 

Myslíte, že my občané máme postupovat stejně servilně k USA a Evropským pahodnotám a ztratit svou tvář jako vy? Vždyť v čem se lišíte od bolševické stoky mimo toho, že jste si Vy a část politiků převrátila světové strany a dnes se sype do vašich kapsiček ze západu, zatímco dříve cesty na západ či jiné výhody sponzoroval z ropy bratr Rus? (Dálnice členů KDU-ČSL je nepřehlednutelná)

 

V době éry Václava Klause jsem vám několikrát stiskl ruku třeba na Národní jako poděkování, že nás vedete ven ze sovětských opratí. Nikdy by mě tenkrát nenapadlo, že ta ruka bude udávat směr opačné stoky, která se vykopala na opačnou světovou stranu. Je mi Vás líto. Vy, místo abyste vystoupila z doby bolševického práskání a nenávisti, sama tuto novou špinavou cestu adorujete. Těžko říci, zda z vnitřní zbabělosti, nebo vedena nenávistí jako to dělali komunisté v roce 1948 a létech následujících.

Vážně si myslíte, že obyčejný občan hrůzy koncentračních táborů přehlíží? Ale kde je Vaše slušnost a zásadovost, když vojska USA a amerického NATO pozabíjela statisíce civilních občanů, žen a dětí? Jsou snad děti z arabských států či Palestiny něco méně, než Vaše? Na rozdíl od vás, politiků je každý koncentrační tábor  zločinem a jedno jest, zda jsou to míroví teroristé z USA, nebo teroristé, kteří o sobě tvrdí, že míroví nejsou, protože jsou teroristé!

 

My, obyčejní občané humanitární bombardování a mírové teroristy ze Sýrie či Jugoslávie neumíme odlišit od teroristů a bombardování klasického. Jako matka, žena a poslankyně byste se však měla hluboce stydět, když máte podávat ruce ženám, jako jsou pro obyčejné lidi ruce vražedkyně typu Madeleine Albrightové či Clintonové. Myslíte, že Vás třikrát Zdrávas a Otčenáš stejně tak jako pobožného (zdánlivě) Hermana spasí?

 

Paní Němcová, nejhorší na tom je, že jsem se od roku 1968 účastnil většiny protestů proti totalitě, okupaci Československa a proti ústavní vedoucí úloze KSČ, abych se nakonec musel v dnešní době přiklonit k těm, kteří brání ještě větší stoce, jež se k nám probourala ze západu. A dnes mě a nás osočujete z příklonu k totalitě?

 

Paradoxy života, chcete li, bohužel však dnes jste i Vy a ODS jejich protagonistou. A s takovými lidmi bez cti hluboce pohrdám!

 

 

Jak hluboko jste klesla…

 

Petr Pokorný, bývalý mnohaletý volič ODS, zastánce svobody a trhu. Ale skutečné!

Praha

 

 

P.S. Nestojí Vám s Gabalem za to položit si otázku: má hlavní slovo v tomto státě lid, nebo vy, kteří nám, pokud nešoupeme nohama podle vás, vyhrožujete vším možným? Víte, co znamenají ve svobodné společnosti volby a volič? A vy chcete poučovat arabské státy?