Finský jaderný blok Olkiluoto 3 přišel se žádostí o schválení záměru již na konci roku 2000. V roce 2005 se stal prvním reaktorem typu EPR ve výstavbě Arevy a Siemens, a stále ještě neběží. Je rok 2021!! A americká firma Westinghouse  skončila na korupci, podvodech, obrovských ztrátách a dokonce v machinacích  prapodivných účetních praktik a cenných papírů. Tak to budou garanti naší budoucnosti, jenom se to jaksi... Tají!

 

 

Jenom pro doplnění: co je to chameleon? V listopadu 2020 uvedla, že by se z tendru neměl vyřazovat žádný zájemce, tedy ani Rusko a Čína, později ale změnila názor a v březnu 2021 prohlásila, že by Rusko z tendru vyřadila. Dnes byla povolána min. Benešová k Babišovi a také ji osvítil duch svatý, změnila názor...

 

Neskutečné zločiny americké jaderné výstavby Westinghouse jsou garantem pro Dukovany? Nebo snad neschopná francouzská Areva?

Co to na nás zkoušíte?

V březnu 2016 začala americká komise pro cenné papíry (U.S. Securities and Exchange Commission - SEC) v souvislosti s pochybnými účetními praktikami firmy vyšetřovat některé americké dceřiné společnosti Toshiby. Firma Westinghouse však v prohlášení odmítla, že by ji vyšetřovaly státní úřady v USA. Společnost Westinghouse má průhledné hospodaření a spolupracuje s nezávislou vyšetřovací komisí. V nezávislé zprávě, na kterou se článek odkazuje, je uvedeno, že v účetnictví firmy Westinghouse nebylo zjištěno žádné pochybení. Pokud víme, hlášení o finanční situaci podávaná společností Westinghouse nejsou předmětem vyšetřování," uvedl tehdejší prezident a generální ředitel firmy Danny Roderick.

A právě zločiny a podvody dohnaly Westighouse v roce 2018 k bankrotu!

Westinghouse se potýkal s obrovskými náklady kvůli překročení rozpočtu a nedodržení termínů výstavby dvou jaderných projektů v USA, jednalo se o výstavbu čtyř jaderných reaktorů AP 100 ve státech Georgia a Jižní Karolína pro společnosti Southern Company a SCANA Corp. Vybral si společnost Shaw Group a stejně jako nyní podváděla také: Relikt ze Stone & Webster už nebyl schopen stavět jaderná zařízení, protože to nedělal 30 let. Nově splácaná firma nikdy nepostavila žádné nové jaderné zařízení, neměla ani technologie, ani vyškolené zaměstnance!!

Nemá cenu psát sáhodlouhé podvody americké firmy, podvody s cenami, podvody s výstavbou, obří zpoždění a porušení snad všeho, co jde v USA porušit. Proto hurá: dáme to napřímo Westinghouse...

A jenom fraška Jaderná baba Drábová, která snad dostala JADERNOU sklerozu při vstupu do extremistické straničky STAN: Bělorusové postavili JE zhruba v termínu cca 8 let, a dodržela se i rozpočtová kázeň. Zpoždění projektu v Maďarsku je díky neschopnosti Ruska, když je třeba milion povolení? A právě o ta povolení, nikoliv o výstavbu jde. To jste pani Drábová při vstupu do STAN a Pirátů zapomněla? A co vám říká prapodivná transakce s Investiční společností Brookfield Business Partners a Westingouse?

 

A Francie a jádro, kterým to Hamáček v případě neúspěchů Westinghouse chce přímo z ruky předat? Francouzská energetická společnost EDF a Areva:

Výstavba reaktoru v jaderné elektrárně Flamanville začala již v roce 2007 a dle původního plánu měla být spuštěna v roce 2012.

Generální ředitel francouzské společnosti EDF tento týden uvedl, že i přes ,,napjatý" harmonogram má být první EPR ve Francii spuštěn v roce 2023. Bude se tak jednat vůbec o první dostavbu jaderné elektrárny ve Francii po více než dvaceti letech.  Po 15 letech od započetí výstavby elektrárna Flamanville stále čeká na své spuštění.

 

Olkiluoto 3

stavba bloku Olkiluoto 3 začala již v srpnu 2005 a blok měl být do komerčního provozu uveden dle původního harmonogramu v roce 2009. Zpoždění o více než 12 let, jelikož se předpokládá, že komerční provoz bude zahájen v roce 2021. Úžasná zpráva Jako hlavní dodavatel pro Olkiluoto 3 bylo vybráno konsorcium společností Areva (nyní pod názvem Framatome) a Siemens, kterému byla zakázka zadána formou dodávky na klíč.

3. září 2015 - začátek! Pyhäjoki 

Přípravné stavební práce začaly v lokalitě Pyhäjoki v roce 2016 a elektrárna počítala se stavebním povolením v roce 2018, tento plán se však v letech 2017 a 2019 opětovně posouval. Komerční spuštění elektrárny Hanhikivi je nyní plánováno na rok 2028, přičemž původní plán počítal již s rokem 2024.

 

Ještě máte sklerozu paní Nezávislá STEM Pirátko jaderná Drábová?

 

Kde je tato bezpečnostní zpráva BIS a NÚKIB, kterým máme bezmezně dle Stanjury, Hamáčka, senátora Fischera a Piráta Bartoše důvěřovat? O Arevě ani nemluvě. V čím zahraničním zájmu se tyto skutečnosti utajují? Ricin, odvolávání se na Respekt a nezaměstnaného počítačového mága a šamana, který si dal jméno Bellingcat...?

V jakém světě nyní žijeme?

 

 P.S. Toto vše se přitom dá dohledat ve veřejných zdrojích, nejsou to utajené zprávy, pouze musíte vědět, že se to dá dohledat a každý se můžete přesvědčit sám: pak uvidíte, kdo z nás dělá idioty a Českou republiku a české, moravské s slezské občany zašlapává do země.

Zítra pokračování

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • SkReT

  NASRAT!!!! Komunisti tady postavili spoustu staveb a dobrých staveb. Za třicet let tady kapitalisti postavili velký hovno, jen sklady, montovny a pičoviny. Jo a pár prázdných bytů. Vždyť my jsme si za svoje peníze postavili jaderný elektrárny a teď za levno prodáváme elektřinu do zahraničí, místo toho abychom na tom vydělali, tak prodáváme to, co jsme postavili. Žádná dostavba Dukovan nebude, kde bychom na to vzali? A proč bychom měli my platit stavbu elektrárny, jen aby dodávala elektrickou energii zkurvenýmu Německu a Rakousku, který si jaderky vypnuly?

 • SkReT

  Jaderky a černý migranty chtějí Němci přestěhovat do východní Evropy a doma budou mít čisťoučko, ty vole, to snad ne. Horst Seehofer Migration Master Plan.

 • Wolfram

  Vrbětice přece nedělala Babišova hnusovláda kvůli vyřazení Ruska z Temelína a Dukovan - Babiš přece mohl
  uchazeče Rusko vyškrtnout škrtem pera.
  Na ČEZ a Dukovany si Babišova vláda najala zde zmíněné Rothschildy
  Na ČEZ a Dukovany budou dohlížet Rothschildové za 40 miliónů Kč
  13. února 2020
  Londýnská poradenská společnost N.M. Rothschild & Sons bude lobbovat v Bruselu a „Budou kontrolovat, zda naše náklady jsou v pořádku,“ uvádí mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

 • Krpatej chazarskej Cikán Babiš

  je Rothschildova loutka jak Rothschildova loutka Adolf Hitler. Co Rothschildové zavelí, Babiš vykoná. Všechny války od dob Napoleona rozdmychali v Evropě Rothschildové a jejich loutky, aby se Evropané vraždili mezi sebou a útočili na Rusko, na ruské zdroje. První i druhou světovou. Rothschildové jsou aškenázi (nesemitští) židé z ghetta Frankfurtu nad Mohanem, spolková země Hessensko, kam začátkem 17. století přikočovali z Ruska. Babiš zase přikočoval z ukrajinské Jasině a Maďarska. Svoloč.

 • *

  EUROATOM, tedy SIEMENS, byl německou vládou Merkelové přidušen. Reální zájemci o dostavbu jsou jen dva, USA a ROSATOM.
  Turbíny ale dodá jihokorejská DOOSAN ŠKODA POWER PLZEŇ, nemá na tomto poli konkurenci. Tuneláři MUS Koláček a spol. nebyli v Česku dodnes, po 22 letech, odsouzeni, mezitím kradli i v plzeňské Škodě. V roce 2009 Škoda Holding (Čmejla, Diviš) prodala divizi turbín Škoda Power za 11,5 mld. Kč jihokorejské společnosti Doosan Group! Za socialismu dodávala úspěšná zisková Škoda Plzeň do celého světa turbíny pro elektrárny, teď je dodává jihokorejská Doosan Škoda Power Plzeň!

 • *

  Naprosto neuvěřitelné! Ukradené státní podniky za babku nesou zlodějům desítky miliard! Popravit a zkonfiskovat! Jak dlouho bude český národ ještě čekat na spravedlnost? Už se probuďte, Šípkové růženky!

 • 10. 2. 2021 SVOBODNÝ VYSÍLAČ S VÍTKEM, dva měsíce před BIS Koudelkovou ruskou aférou

  Expolicisté Pavel Nováček a Pavel Štěpán: Výbuchy muničáků v Bílině na Teplicku 15. září 2020 a Vrběticích na Zlínsku 16. října 2014 a 3. prosince 2014. Úmysl nebo náhoda?
  https://www.youtube.com/watch?v=e3icKV68WL4

  Byl výbuch v Bílině úmyslný ve snaze upozornit na laxnost policie v zajišťování muničáků? Některé signály tomu nasvědčují. Jsou také na místě podezření o tunelování státních peněz? Krajský policejní ředitel Jaromír Tkadleček ze Zlína totiž toto šestileté opatření odhadl na bezmála 1 miliardu! Na celé věci navíc vydělala Pyrotechnická služba PČR na přesčasech, nových vozidlech.

 • Solární baroni a povinné poplatky OZE jsou velezlodějna

  Z poplatků OZE pro parazity solárníky by se postavilo 5 jaderných elektráren! OZE do roku 2030 podle zjištění NKÚ bude šílená částka 1 bilion Kč. Solární tunel je potřeba okamžitě zastavit, vyvodit trestní odpovědnost konkrétních lidí a nahradit vzniklé škody!

 • komunisté budovali JE jak drak, ruská ŠKODA JS dostavuje Mochovce

  - Jaslovské Bohunice u Trnavy, do provozu 1972, 1980, 1981, 1985 (Západoslovenský kraj) 3 reaktory odstavené (podmínka vstupu Slovenska do EU), 2 VVER jedou
  - Dukovany 1985 (Jihomoravský kraj), 4 reaktory VVER jedou
  - Mochovce 1998 (Západoslovenský kraj) 2 reaktory VVER jedou, 2 jsou ve výstavbě
  - Temelín 2002 (Jihočeský kraj) 2 reaktory VVER jedou

  3. reaktor Mochovce spustí ve 2. čtvrtletí 2021, staví ŠKODA JS a.s., majitel: ruský strojírenský podnik OMZ ovládaný Gazprombankou
  https://www.skoda-js.cz/reference/jaderna-elektrarna-mochovce/
  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_JS

 • Sklapni zobák, hloupá feministická krůto

  Drábová: Rosatom je řízený Kremlem, je to úleva, že nepostaví Dukovany
  Protežovaná feministka Drábová nikdy nic nestavěla. Stavbyvedoucím Jaderné elektrárny Temelín byl Ing. Václav Matyáš.
  Václav Matyáš 25. únor 2021: Jsme připraveni na dostavbu Dukovan
  Rozhovor na
  https://allforpower.cz/jaderna-energetika/vaclav-matyas-zkusenosti-z-vystavby-jaderne-elektrarny-temelin-343