Rusové, co cestují po celém světě, jsou častokrát naštvaní, že nás v roce 1968 zachránili a naše nevděčnost je do nebe volající. Na čem vlastně toto zakládají? Musím se přiznat, že když jsem to slyšel poprvé od svého syna, který se vrátil z Kuby,  nadskočil jsem výší světového rekordu. Protože však nejsem extrémista jako Kalouskova čtyřhlavá saň dnes v Parlamentu, začal jsem pátrat, jak je možné, že i v roce 2017 lidé z Ruska to tak stále vidí.

 

Proč vznikli hippies? Protože vojáci USA byli horší než nacisti Adolfa Hitlera!

V USA se od poloviny 60. let rozmohly spolu s hippies pacifická hnutí, která vystupovala ostře proti veškerým konfliktům a hlavně proti vietnamské válce. To postupně pomáhalo zvyšovat odpor k válce, hlavně mezi mládeží. Ten zesílil nejvíce po masakru My-Lai z března 1968, kde američtí vojáci brutálně znásilnili, umučili a vyvraždili mezi čtyřmi a pěti sty obyvateli stejnojmenné vesnice. Ozbrojené síly Spojených států použily během války ve Vietnamu zhruba 72 milionů litrů chemikálií včetně Agentu Orange a  svrhly  na Vietnam na 45 milionů tun bomb!

 Vedle herbicidu Agent Orange se stal dalším hrůzným symbolem vietnamské války napalm. Tato látka je vysoce hořlavá a přichytí se prakticky na cokoli – pokud zasáhne lidské tělo, tak to prakticky vždy znamená smrt a navíc velice bolestivou. Americké jednotky nasadily napalm ve Vietnamu v letech 1965 – 72. Nejprve ho používaly pozemní jednotky, když plamenomety ničily hustou džungli. Mnohem horší však byly letecké útoky, kdy napalmové bomby shazovaly bombardéry B-52 ze vzduchu. Jeden takový útok mohl vyhladit celou vesnici. 

 

Porovnejte to s rokem 1968 v Československu. Bylo to osvobození z pohledu SSSR, nebo okupace?

 

 Jane Fondová v minulosti protestovala nejen proti vietnamské válce, ale například i americké invazi do Iráku. Osobně byla v Hanoji na protest proti zabíjení. Stejně tak Robert Redford, který se nakonec ostře obul do George Bushe po 11.září...

 

Jenom krátce: okupace to byla, protože celý národ včetně komunistů nechtěl být součástí RVHP stejně tak, jako Varšavské smlouvy. Tato definice je tak jasná, že další výklad netřeba. A lid je základem státu a politici pouze servisem, byť Brusel se dnes chová jako dříve Moskva. Ale to sem nepatří.

 

Jak to však vidí Rusové? 

USA po druhé světové válce začaly okupovat celý svět. Socialismus, který lidem dával naději na spravedlivější svět, začaly drtit shazováním bomb ve velkém. Nejen klasické, ale především chemické  skýtaly strašné utrpení těch, kteří byli bezmocní. Civilisté, děti... Vietkong i dnes ukazuje hrůzy, co se tam dělo. Vietnamští civilisté: 411 000 – 2 000 000 mrtvých. V důsledku amerického zabíjení. Protože se báli komunistů. Protože si Vietnamci dovolili po vyhnání kolonizátorů z Francie sdílet jiný světonázor. Strašná válka trvala od roku 1954 do roku 1975. Strašné utrpení nejen vietnamského lidu, ale i amerických mladých mužů, kteří odmítali bezdůvodně ve Vietnamu zabíjet. Jane Fondová, Robert Redford protestovali, nejznámější boxer všech dob Cassius Clay a s ním tisíce další, kteří odmítli zabíjet, byli ve vězení. A dodnes je zabiják McCain v USA jako hrdina, protože zabíjel civilisty, ženy a děti. Strašné.

 

A všimněte si:

21.srpna 1968 vstoupila vojska SSSR do Československa

21.srpna 1968 bylo ve Vietnamu 500 000 vojáků americké armády a kulminovala v dubnu 1969 s počtem 543 000 vojáků!!!

 

Uvědomuje si někdo z těch dnešních fanatiků, že nelze posuzovat svět z jednoho kopečku, ale že SSSR nám skutečně z jejich pohledu šel na pomoc? Opakuji: z jejich pohledu!

 

To, co se dělo u jejich území z druhé strany bylo strašné a utrpení si mnozí Vietnamci nesou dodnes.

Vietnamem prošlo 2,6 milionu Američanů, z nichž zhruba 1 až 1,6 milionu bylo vystaveno pravidelně nebo se vícekrát v boji setkalo s nepřítelem. Asi 60 000 veteránů do roku 1982 spáchalo sebevraždu nebo zemřelo na předávkování drogami. Společnost v USA se rozvrátila a zabíjení bylo normou. Mimochodem je dodnes.

Pan prezident Zeman musí v Rusku o těchto věcech hovořit z našeho pohledu, ale odsuzovat občany z Ruska, že měli strach z masakrů, co prováděla americká armáda u jejich východního území ve Vietnamu si dovolí jenom extrémní grázl. Dějiny musíme chápat v kontextu, jinak to nevede k ničemu.

 

 P.S. Zvěrstva, která prováděla americká údajně "civilizovaná" armáda demokratického státu se dají dohledat v knihách, na Wikipedii, ale i na mnoha snímcích už v digitalizované podobě. A zvratky, linoucí se na nás z České televize, aniž by zohlednila vše v kontextu je hnus. Všeho se zúčastnil senátor Mc Cain - ten, co byl u dalšího zvěrstva v Sýrii a založil Islámský stát. Je to vážený senátor, americký senátor, prý demokrat každým coulem, náš přítel. Masakry byly jeho vášní. Druhý Mengele. A ti mají být hodny našeho obdivu?

 

 Předešlé

Protestovali bychom 21 let od 21.srpna 1968, kdybychom věděli o USA to, co víme dnes?

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Jeronym Bosch

  Listopad 1989 jasně ukázal, že Západ nikdy neměl v úmyslu nechat ČSR rozvíjet se nějakou cestou "socialismu s lidskou tváří". To bylo zásadní pomýlení osmašedesátníků, byla to jen idelogicko-diverzní zástěrka západních loutkovodičů, jak instalovat v ČSR "kapitalismus bez lidské tváře". Prostě by jen všechno vytunelovali a zotročili český národ o 20 let dříve. Proto odmítám i nějaké dělení na jejich pohled (ruský) a náš pohled, objektivní je pouze makro-politický pohled, globální zhodnocení situce. Západ chtěl překreslit politickou mapu, která byla dohodnuta na jednáních po konci II světové války ať už v Jaltě nebo v Postupimi.
  Není co řešit, pravdu mají Rusové. A té pravdy bude postupně přibývat, jak bude odstraňována okoralá vrstva Trockisty změněné historie. Západní propaganda se brání zuby nehty, ale nebude to nic platné.
  Nic naplat, řízení je proces informační a vyhrává ten, kdo předkládá pravdivé a kvalitní informace ač se to při první konforntaci s falešnou propagandou nemusí takto jevit.
  Názorným příkladem budiž hybridní akce Lithium, která proletěla jak "Fanjer na Parižom", prostě česky, ja rychle vzplála, tak rychle zhasla, protože se jednalo o zcela uměle vyfabrikované prolhanosti a ještě to bude mít vážné dohry na české politické scéně s nemilými následky pro ty, kteří tuto lež využili ke svému prospěchu.
  Snažme se tedy v životě řídít pravdou, i když to nemusí být vždy příjemné, i když za to blokují IP, mažou příspěvky a nádavají do idiotů, pravda je nade vše!

 • *

  V odpovědi na: Jeronym Bosch

  Dovolte! To je omyl, místopředseda vlády Ota Šik v roce 1968 žádné privatizace nezamýšlel, ale chtěl trh při zachování státních podniků, tedy "státní kapitalismus", jaký dělá Čína a úspěšně (když odhlédnu od výše mezd v Číně, pracovních podmínek a znečišťování životního prostředí). Také chtěl zaměstnanecké rady, které by se více zapojily do vedení podniků apod.

  Ocituji: "Šikova reforma hodlala částečně nahradit dosavadní přísně plánované hospodářství cenovým mechanismem, ve kterém úspěch jednotlivých podniků závisel na zákaznické poptávce. Prosperita toto či onoho podniku tak nesouvisela pouze na splnění objemu výroby určené plánem, ale na úspěšném prodeji výrobků na domácím i zahraničním trhu."

  Zajímavé, že ti samí pučisté Jakeš, Biľak, Indra, Kapek, kteří svrhli reformní komunisty v roce 1968, si v roce 1989 dohodli předání moci výměnou za svou beztrestnost zrovna s nejhoršími agenty CIA Havlem, Tigridem, Vondrou. Proč se nedohodli třeba s Františkem Čubou, tržních zkušeností měl z Agrokombinátu Slušovice spoustu a podle mého názoru by za ním národ šel?

 • *

  Vždyť Česká republika okupuje už 15 let Afghánistán. Tak nefňukejte.

 • Jeronym Bosch

  V odpovědi na: *

  Pro stálé napadání autorů smazáno.

  Komentář naposledy upraven v před 3 roky od Petr Pokorný
 • Jeronym Bosch

  V odpovědi na: *

  Je naprosto báječné, že si lidé sdružující se kolem "společné bezpečnosti" dali tu práci a přeložili celý text původního článku od pana Ljeonid Maslovskij.
  http://leva-net.webnode.cz/products/plne-zneni-clanku-zvezdy-o-roku-68/
  Osobně nevěřím, že by Zeman článek četl, jen se rozzuřil nad tím nadpisem. Text má logickou stavbu s mnoha logickými vývody a historickými odkazy. Vůbec není psán se záměrem dělat nějaké pozdvižení. Prostě velmi kvalitní historická reminiscence skutečných událostí, jak se vše ve skutečnosti odehrálo. Vždy jsem zastával postoj, že se o žádnou okupaci nejednalo a po přečtení článku, věřím že přibude lidí, kteří budou sdílet tentýž závěr.
  Chápu, že Zeman se nemůže se článkem ztotožnit, protože on celou svou politickou kariéru vystavěl na lži o okupaci. Pro Zemana není cesty zpět.
  To, že nechal premiér Medvěděv článek odstranit je vážný úder po Putinovi. Medvěděv vytvořil takzvaný ZugZvang, tedy situaci, že jakýkoliv tah vede ku prohře. Když by článek zůstal, zuřil by Zeman, když článek odstraní bude Západ poukazovat na nedemkratičnost ruských médií, kde je potlačována svoboda slova.

 • *

  V odpovědi na: Jeronym Bosch

  ZugZvang (jakýkoli tah vede k prohře) nasadili Zemanovi STROPNICKÝ (Babišův budoucí ministr zahraničí, proboha, jen to ne) a ZAORÁLEK (ČSSD odcházející ministr zahraničí). 21. listopadu 2017 Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek chce, aby se na jednáních prezidenta Miloše Zemana v Rusku mluvilo o informacích k srpnu 1968, které se před návštěvou českého prezidenta objevily na webu ruské armádní televize Zvezda. "Odsoudil jsem článek z titulu své funkce ministra zahraničí a informoval jsem doprovod p.prezidenta, aby toto téma zvedli při jednáních v RF," uvedl Zaorálek v diskusi, která se vedla pod původním stanoviskem k článku. Uživatelé twitteru ministra vyzývali, aby na informace reagoval oficiální cestou, například předvoláním ruského velvyslance v ČR. Zaorálek podotkl, že ruský ambasador je v Rusku společně s prezidentem Zemanem. Důrazně se proti článku ohradil ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Výroky serveru označil za hrubě lživé. "Za obzvlášť politováníhodné považuji, že k tomu dochází při návštěvě naší hlavy státu v RF," dodal Stropnický.

 • *

  V odpovědi na: Jeronym Bosch

  V loňském Vánočním poselství 2016 prezident Miloš Zeman odmítl pokusy cenzurovat internet, Česko nepotřebuje cenzuru a ideovou policii, cenzurují ti, kdo nemají dost argumentů, uvedl prezident Zeman.
  A TEĎ HO VMANÉVROVALI DO PIKANTNÍ SITUACE, ŽE ŽÁDAL V RUSKU O CENZURU MARGINÁLNÍHO ČLÁNKU NA INTERNETU, jakých o roce 1968 píší různí historici v Česku i Rusku tuny a nikdo si jich ani nevšimne.

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: *

  Nechce se mi nyní vše pročítat, ale mám dojem, že celkový tlak Zemana nebyl na smazání, ale aby se vyjádřili nejvyšší představitelé Ruska a tím je vše ukoneno: vždy se na to dá později odvolat z veřejných zdrojů a žádný provokatér už to neudělá. Nebo udělá, ale bude to bezvýznamné.

 • Kim

  Interpersonal intelligence is probably the most overlooked, underutilized skill sets. In school, once we form our careers or level-up our professional life we often think about technical skills http://mybigfatnetwork.com/advert/what-a-different-person-i-would-be/

 • alias Jurij Klimov

  pro swině co měly nahrabaný majetek a nakradený to vyla okupace ale pro nás chudé to bylo osvobození.. Vždy to bude konfrontace bohatých žídáků proti chudemu lidu