Že zvrácené Evropské hodnoty jsou v kýblu, zoufale kopají do všeho, co se hýbe, bylo vidět na dalším připraveném scénáři vyhlášení Českého zlatého slavíka 2017, který byl pod přísnou kontrolou cenzorních orgánů ministerstva vnitra a zděšení z každého vyslovení bylo vidět na stupidní scénce protagonistů. A křečovité vystoupení Matonohy či Ondřeje Sokola dokreslil vyděšený pohled herečky Jitky Schneiderové, která naučený šok z Tomáše Ortela nedokázala ani trochu přesvědčivě zahrát.

 

Strach, hrůza, že budou příště dělat topiče v kotelnách, uklízečky nebo "odejity" jako Marta Kubišová?

Proboha, kam až jsme se to opět dostali?

 

A nad tím se linula hezká píseň "Zůstaň mým domovem".

A nad tím se v duších linula šaškárna, kdy si zahrál Rom Banga minulý rok na moralistu a poučoval majoritu, jak se má chovat, chodit do práce a vyplácet sociální dávky. O tom a o ničem jiném totiž spor není.

Dokonce to trefně vyjádřila Autor:

Zrovna kapely Ortel a Chinaski, které mohly dietní menu okořenit, neboť jedna má pověst radikálů a z druhé právě odcházejí čtyři muzikanti, si pro ceny nepřišly. O to déle musel Sokol dělat psí kusy - doslova, totiž se smečkou pudlů, aby vyplnil čas.

 

Na druhou stranu snad neexistuje lacinější způsob humoru, než když se přítomní s lehce mravokárným nadhledem strefují do nepřítomných,  v daném případě do kapely Ortel. Alibismus naznačující „respektujeme vůli lidu, ale myslíme si své“ může vyvolat u nezasvěcených naopak sympatie - Co jsou zač ti, do kterých ryjí? A vědoucí fanoušky to pochopitelně mine jako krajinu.

Zdroj: https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-2017-kubisova-gott-bila-farna-ortel-chinaski-moderator-ondrej-sokol-spinarova-g7z-/filmvideo.aspx?c=A171125_225322_filmvideo_spm

 

 

 

Totalitní režim, který se bojí i písniček, buzeruje, šmíruje a vyhrožuje, je určen k záhubě. Lidové milice ministerstva vnitra dělají co mohou, ale lid je nenávidí stále víc. Koneckonců ministr vnitra Chovanec za to dostal v čele strany ČSSD odměnu a lid se vyjádřil jasně, co si o nich myslí. A každé další a další vystoupení to jenom dokazuje: zatímco angažovaní zpěváci a herci freneticky tleskají, slušní a poctiví lidé jsou nešťastní. Je nám z toho všem smutno, kam nás ten "excelentní západ" dokopal.

 

A "Zlatý slavík" to opět rozsvítil.

 

Vážně je to taková hrůza, ze které se západní svět třese? Proč jsou moderátoři a herci tak zděšení,  a Banga s ROMEA.cz vytváří takový svět nenávisti? My chceme mít svůj domov. Domov bez bojů a válek, bez vybydlených částí a nenávisti. A jestli takováto píseň je základem strachu, pak je vidět, kam až jsme se od roku 1989 dostali. Ortel není Karel Gott, ale tato skladba chytá za srdce a obyčejný, slušný lid to ví. A přetvářka kolem je hnus. Díky za ni, Tomáši Ortele.


 

 Jestliže už i u písniček se opět vůdci třesou, lid tleská, uvaděči se chvějí a pár uvědomnělých freneticky tleská a volá urá, urá, zatímco bystré oko tajných služeb zabodává do všech orlí zrak,  je nádherně vidět, kam jsme se v roce 2017 posunuli. Svoboda je opět kde? Svoboda je...

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Jeronym Bosch

  V odpovědi na: novota

  Best je obyčejný blábolista. Jednotný sociální a zdravotní systém je pro ČR obrovské plus. Dnes, když jedu do zahraničí, tak se musím všelijak připjišťovat, protože když se mi tam něco stane, tak se nedoplatím. Takhle bude všude základní zdravotní ošetření zdarma a šmytec. Stejně tak nevím proč by si měli lidé třeba na ÚP stěžovat, že místo 2200Kč na měsíc dostanou 15 tisíc na měsíc? To si určitě stěžovat nebudou. A školství je už dnes rozděleno na státní a soukromé. Kdo na to má, tak prostě si platí za lepší výuku a kdo na to nemá tak chodí do státní, je to tak všude na Západě.
  Sobotka nic závadného nepodepsal, ba právě naopak, bude to velmi výhodné pro ČR.

 • *

  Kabát jim zítra na tiskovce hodí Českého slavíka pod nohy, vypadá to. Teď se čeká, jestli ještě Karel Gott. :-D

 • *

  Hajlující nácek Ortel ovšem není český vlastenec a kmotr Andrej Babiš s nakradenými 88 miliardami Kč není opozice k nenáviděnému Bohuslavu Sobotkovi, na tom se nic nemění.
  Je to smutný pohled na české země, kdysi nejvyspelější ve východní Evropě.
  Co se stalo s Čechy, že tak zhloupli a přemýšlejí jen v jednom kroku, od jednoho prolhaného zločince ke druhému?

 • V odpovědi na: *

  Pane, můžete mi prosím dát odkaz, na kterých koncertech se hlásila skupina Ortel a její hlavní protagonista k Hitlerovi a hajloval? Pokud to tak je, dáme trestní oznámení a bude klid. Pokud to tak není, tak to zde prosím nepište. Nejsme Česká televize, či Evropské hodnoty, abychom nálepkovali sprostě či dokonce podpásově někoho jenom proto, že hájí naši vlast. V médiích bylo, že někdy někde v nějaké jiné skupině v Bráníku něco zaznělo. Pak bylo zakaleno tím, že to nebyl on, ale že to byl jiný, ale on tam byl, takže je v tom taky a možná celý pražský Braník a možná Praha atd... Ne, snažím se, aby tento web nebyl jak Pospíšil z TOP 09, či prolhané Evropské hodnoty, které nálepkují, aniž předávají důkazy včetně BIS. Snažím se, aby zde měla pravda navrch a domněnka se napsala jako domněnka. Děkuji.

 • *

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Ortel v roce 1996 v kapele Conflict 88 hraje píseň Rudolf Hess, což jste si mohl snadno vyhledat sám.
  https://www.youtube.com/watch?v=3HhZtietBVc

 • V odpovědi na: *

  Samozřejmě, takže dnes je mu 41 let. V roce 1996 začala eskalovat Matyční ulice. Jaká nespravedlnost to byla, kdy starouškové se museli vystěhovat a divadlo kolem zdi, Kocáb, Uhla, Šabatová a další a jak rasisticky deptali chudáky, co poctivě žili a pak se strachy třásli, aby je pak vyhnali. O tom se "spravedlivě mlčí". Kde je ta demokracie a spravedlnost? A stačí tam zajet dnes. Vybydlené a opuštěné. Prázdná ulice, opravy stojí dohromady miliardy a oni se smějí. Je jasné, že mladí to dávali patřičně najevo. My starší jsme se báli tvrdě protestovat, maximálně o rasových výpadech proti starouškům psát. Stejně byli všichni slušní smeteni. Dnes je výsledek bezpráví vidět. Zda protesty byly na hraně, či za hranou? Neumím se vžít do jejich myšlení, pokud bych s nimi nebyl. Ve slušné společnosti demokratické se musí nakonec objevit otázka: protestuje nenásilnou formou jedinec či skupina proti zlu, nebo zlo vytváří. Byli mladí lidé strůjcem loupežných přepadení, podněcování k okrádání, navádění k fyzickému zločinu, nebo tím (i za hranou) protestují proti nespravedlnosti? A tam je kritérium svobody a mělo by to tak být hodnoceno. Že kde kdo osočí druhého z xenofobie? I ta xenofobie je pouhý strach z neznámého. A je to dnes pranýřováno. A pak je zde prý přebrán strašný text.

 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  Od Conflict 88:
  Je to už spoustu let co tu byl ten svět,o kterém vám chceme hrát
  A čas se nevrátí, uběhla staletí nezbývá, jen litovat

  Byly to krásné časy, ženy plné krásy,pod jídlem se prohýbal stůl
  Pila se medovina nikde žádná špína, kdyby to byl pravdy půl BYL BYCH TAM RÁD

  Že se slovani cestou znaveni jeden z nich si slovo vzal tu chlapy zůstanem je to krásná zem stejně už nemůžem dál

  Byly to krásné časy, ženy plné krásy, pod jídlem se prohýbal stůl
  Pila se medovina, nikde žádná špína ,kdyby to byl pravdy půl BYL BYCH TAM RÁD

  tak tu zůstali, své bohy jsme vzývali, občas germáni zlobili, ty časy nevrátí, uběhla staletí, dal bych vše aby se vrátili

  Byly to krásné časy, ženy plné krásy, pod jídlem se prohýbal stůl
  Pila se medovina, nikde žádná špína,kdyby to byl pravdy půl BYL BYCH TAM RÁD

  Byly to krásné časy, ženy plné krásy, pod jídlem se prohýbal stůl
  Pila se medovina,nikde žádná špína,kdyby to byl pravdy půl BYL BYCH TAM RÁD
  Nevidím na textu nic závadného. Ale prý je to neonacistické, neb to zpívali neonacisti a xenofobové. Conflict 88. Před dvaceti léty. Zatímco děsivé urážky směrem ke starousedlíkům a skutečné fyzické napadání v Matyční se přehlíželo. Není to divné? Kde je to právo a svoboda s demokracií? Takže se domnívám, že ta ironie v otázce, že si to mohu najít sám není moc na místě. Přeji příjemný den.

 • Dan

  Hezka pisen, trefny text bez Horacka (taky to jde). Skoro nostalgika. Ta nas ale nedostane tam, kam se chceme dostat, ci z ceho se chceme dostat. Jsme v paratech zradcu, kteri se tvari, ze pracuji pro nas. Poslouchame media, ze kterych zazniva lez a dezinformace, poucovani naroda. O volicich viteznych stran tam mluvi jako o pakazi a moderatorka to tam necha tak stat. Gott se zda vyhraje i napresrok, i kdyz bude na vozicku. Jsme opravdu narod nevyzpytatelny, ktery se ale jednou poradne nastve.

 • wolf-ram

  sms za 6 kč, Těšínský shrábnul prachy za sms a reklamu a výsledky zmanipuloval.

 • Arun

  Interpersonal intelligence is one of the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as form our careers or level-up our professional life we often think about technical skills https://tranzgender.com/members/walilym84/profile/